Справа № 589/2265/21
Провадження № 2/589/1125/21
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
04 червня 2021 року м. Шостка
Суддя Шосткинського міськрайонного суду Сумської області Лєвша С.Л. перевіривши додержання вимог статей 175 і 177 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) у справі за позовом ОСОБА_1 до Шосткинської міської ради Сумської області, ОСОБА_2 , треті особи: Державний кадастровий реєстратор відділу у Шосткинському районі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Лях Галина Іванівна, фізична особа-підприємець ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , про захист прав землевласника, скасування п.14 рішення Шосткинської міської ради, відшкодування моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
01 червня 2021 року ОСОБА_1 звернулася до Шосткинського міськрайонного суду Сумської області з позовною заявою до Шосткинської міської ради Сумської області, ОСОБА_2 , треті особи: Державний кадастровий реєстратор відділу у Шосткинському районі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Лях Г.І., фізична особа-підприємець ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , про захист прав землевласника, скасування п.14 рішення Шосткинської міської ради, відшкодування моральної шкоди.
Суд вивчивши зазначену позовну заяву звертає увагу позивача, що зміст позовних вимог - це певна форма захисту, яку просить позивач від суду. Під підставами позову, як вказує Верховний Суд України, слід розуміти обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги. Виклад обставин підстави також необхідний для визначення тотожності позову, захисту відповідача від позову, зміни позову позивачем і, найголовніше, - для визначення предмета доказування по даній справі.
Так позивачем порушені вимоги ст. 175 ЦПК України - позовна заява повинна містити:
3) обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Крім того, в прохальній частині позовної заяви взагалі не викладені вимоги позивача (що саме вирішити просить позивач).
Також, відповідно до ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
У разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо.
Як вбачається з матеріалів справи, викладені обставини в позовній заяві не підтверджені доказами; в матеріалах справи відсутнє будь-яке клопотання про витребування доказів, які позивач сам не зміг отримати; відсутній взагалі виклад позовних вимог. В позовній заяві відсутній обґрунтований рахунок ціни позову та саме обґрунтування такої ціни.
Позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги та зазначаються докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (ч. 5 ст. 177 ЦПК України).
До позовної заяви додаються також документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Так, в позовній заяві позивачем зазначено, що вона має І групу інвалідності, але на підтвердження цього не надає належного доказу цьому.
Крім того, позивачем порушено п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, щодо зазначення учасників справи.
Так, відповідно до ст. 52 та 53 ЦПК України у цивільній справі можуть брати участь треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору та треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Крім того, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їїх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
В той же час із позовної заяви не зрозуміло, які саме треті особи у ній зазначені і якщо ці треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача чи відповідача вони вступають у справу і яким чином на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін може вплинути рішення у справі.
Додані до позовної заяви копії документів не засвідчені у встановленому законом порядку, чим порушено вимоги ст. 95 ЦПК України, згідно з якими письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Крім того, в силу ст.158 Земельного кодексу України (далі - ЗК України), земельні спори вирішуються судами, органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
При цьому, відповідно до ч.3 ст.158 ЗК України, саме органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори у межах населених пунктів щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності і користуванні громадян, та додержання громадянами правил добросусідства.
Порядок розгляду земельних спорів органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади з питань земельних ресурсів визначено статтею 159 ЗК України, якою передбачено, що за результатами розгляду земельного спору приймається відповідне рішення.
Згідно ч.5 ст.158 ЗК України, у разі незгоди власників землі або землекористувачів з рішенням органів місцевого самоврядування, спір вирішується судом.
Позивач в позовній заяві не зазначила про прийняте рішення органом місцевого самоврядування щодо вирішення спору з відповідачем про додержання правил добросусідства та встановлення (відновлення) межі між суміжними земельними ділянками, які перебувають у їх користуванні.
Відтак, позовна заява ОСОБА_1 подана без додержання вимог, викладених у ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ч.1 ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи, тому дана заява підлягає залишенню без руху.
Враховуючи вищезазначене та відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У зв`язку із чим, враховуючи, що позовна заява подана без додержання наведених вище вимог її необхідно залишити без руху із зазначенням недоліків позовної заяви, способу і строку їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 175, 177, 185, 258-261 ЦПК України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Шосткинської міської ради Сумської області, ОСОБА_2 , треті особи: Державний кадастровий реєстратор відділу у Шосткинському районі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Лях Галина Іванівна, фізична особа-підприємець ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , про захист прав землевласника, скасування п.14 рішення Шосткинської міської ради, відшкодування моральної шкоди - залишити без руху.
Запропонувати ОСОБА_1 в строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху привести позовну заяву у відповідність з вимогами статті 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України, шляхом усунення вищевказаних недоліків.
Роз`яснити, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає зазначені вище вимоги, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
Якщо позивачі не усунуть недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Копії ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя Шосткинського міськрайонного суду
Сумської області С.Л.Лєвша
Суд | Шосткинський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2021 |
Оприлюднено | 11.06.2021 |
Номер документу | 97580519 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шосткинський міськрайонний суд Сумської області
Лєвша С. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні