УХВАЛА
11 червня 2021 року
м. Київ
Справа № 905/1692/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Берднік І.С. - головуючого, Зуєва В.А., Міщенка І.С.,
розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Аси-Ойл" про відвід суддям: Берднік І.С., Міщенку І.С.
у справі № 905/1692/19
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Аси-Норд"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Централ Капітал", Товариства з обмеженою відповідальністю "Аси-Ойл",
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Відділу примусового виконання рішень Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, Публічного акціонерного товариства "Банк Петрокомерц-Україна", Головного територіального управління юстиції у Донецькій області,
про визнання права власності на майно та виключення з актів опису та арешту майна, що належить позивачу,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду: Берднік І.С. - головуючого, Зуєва В.А., Міщенка І.С. від 28.05.2021 відкрито касаційне провадження у справі № 905/1692/19 за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Аси-Норд" на постанову Східного апеляційного господарського суду від 10.12.2020 та рішення Господарського суду Донецької області від 19.02.2020.
11.06.2021 на розгляду Суду передано заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Аси-Ойл" (далі - ТОВ "Аси-Ойл") про відвід суддям: Берднік І.С., Міщенку І.С. у розгляді справи № 905/1692/19.
Підстави для відводу (самовідводу) судді визначено статтею 35 Господарського процесуального кодексу (далі - ГПК).
За змістом статті 38 ГПК відвід повинен бути вмотивованим.
Заявляючи зазначений відвід, ТОВ "Аси-Ойл", покликаючись на пункт 1 статті 6 Конвенції з прав людини і основоположних свобод, вказує, що сумнів у неупередженості суддів викликає те, що Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду, до складу яких входили судді: Берднік І.С., Міщенко І.С., неодноразово розглядав справи, учасником яких є Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Централ Капітал". Ця обставина, на думку ТОВ "Аси-Ойл", викликає сумнів в об`єктивності суддів Берднік І.С. і Міщенка І.С. Разом із цим, ТОВ "Аси-Ойл" зауважує, що докази на підтвердження зазначених доводів у заявника відсутні.
ТОВ "Аси-Ойл" також зазначає, що справа № 905/1692/19, у розгляді якої суддям Берднік І.С. і Міщенку І.С. заявляється відвід, безпосередньо пов`язана зі справою №908/1245/15-г, у якій Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду: Міщенка І.С. - головуючого, Берднік І.С., Сухового В.Г. постановив ухвалу про відмову у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Центрального апеляційного господарського суду від 04.11.2019. Зазначене судове рішення ТОВ "Аси-Ойл" розцінює як відмову у доступі до правосуддя.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом. Доступність правосуддя для кожної особи забезпечується відповідно до Конституції України та в порядку, встановленому законами України.
Пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантовано, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини у справі "Газета "Україна-центр" проти України" від 15.10.2010 для забезпечення існування неупередженості суду для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини необхідно виключити будь-які обґрунтовані сумніви щодо безсторонності суду.
Частиною 4 статті 35 ГПК передбачено, що незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Отже, сама по собі незгода ТОВ "Аси-Ойл" з процесуальними рішеннями суддів Берднік І.С. і Міщенка І.С. не є підставою для відводу цих суддів у розгляді справи №905/1692/19 згідно з імперативними приписами частини 4 статті 35 ГПК.
Процесуальний закон не встановлює вичерпного переліку обставин, які свідчать про необ`єктивність судді, однак такі підстави повинні бути обґрунтовані особою, яка ініціює питання про відвід судді. При цьому істинність твердження про упередженість та/чи небезсторонність судді має бути доведена.
Суд зазначає, що заяви, які містять лише припущення про існування відповідних обставин, не підтверджені належними і допустимими доказами, не можуть вказувати на наявність обґрунтованих сумнівів щодо безсторонності суду і не є підставами для відводу судді.
Зважаючи на те, що заявлений відвід ТОВ "Аси-Ойл" мотивує незгодою з процесуальними рішеннями суддів Берднік І.С. і Міщенка І.С., а також суб`єктивними припущеннями щодо їх безсторонності, Суд дійшов висновку про його необґрунтованість.
На виконання частини 3 статті 39 ГПК Суд, встановивши необґрунтованість заявленого відводу суддям: Берднік І.С., Міщенку І.С., дійшов висновку про передання заяви про відвід у цій справі для визначення судді за допомогою автоматизованої системи документообігу суду.
Керуючись статтями 35, 39, 234, 235 ГПК, Суд
УХВАЛИВ:
Визнати необґрунтованим відвід, заявлений Товариством з обмеженою відповідальністю "Аси-Ойл" суддям: Берднік І.С., Міщенку І.С. у справі № 905/1692/19.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя І. С. Берднік
Судді: В. А. Зуєв
І. С. Міщенко
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2021 |
Оприлюднено | 14.06.2021 |
Номер документу | 97597933 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Берднік І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні