ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
08500, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, тел. (04565) 6-17-89, факс (04565) 6-16-76, email
inbox@fs.ko.court.gov.ua
1-кс/381/602/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10червня 2021року слідчий суддяФастівського міськрайонногосуду Київськоїобласті ОСОБА_1 ,за участюпрокурора Фастівськоїокружної прокуратури ОСОБА_2 ,слідчої ОСОБА_3 ,підозрюваного ОСОБА_4 , його захисника - адвоката ОСОБА_5 , та секретаря судових засідань ОСОБА_6 , розглянувши клопотання старшого слідчого Фастівського районного управління поліції Головного управління поліції в Київській області ОСОБА_7 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 1202111131000497 від 16.04.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
Клопотання надійшло до суду 10.06.2021 року та відповідає вимогам ст. 192-194 КПК України. Дане клопотання вручено підозрюваному ОСОБА_4 та його адвокату ОСОБА_5 09.06.2021 у 13-00 годин, про що свідчать їх особисті підписи.
Слідчим відділом Фастівського районногоуправління поліціїГоловного управлінняНаціональної поліціїв Київськійобласті здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021111310000497 від 16.04.2021 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_8 , в невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 08.04.2021 в невстановленому досудовим розслідуванням місці на території України, спільно та по взаємній згоді з ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та ОСОБА_15 , організував та очолив організовану злочинну групу, визначивши необхідну для досягнення загальної злочинної мети кількість її учасників, а також злочинну спеціалізацію, при цьому керуючись бажанням спільного здійснення особливо тяжких злочинів на території Київської області, корисливою метою яких було незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, що відбувалось сплановано і під керівництвом ОСОБА_8 , діяльність якої була припинена 08.06.2021 працівниками правоохоронних органів, у зв`язку з її знешкодженням.
З метою забезпечення існування та функціонування організованої злочинної групи, між її учасниками був розроблений єдиний план з розподілом функцій кожного з учасників групи. Відповідно до вказаного плану, завданнями і метою існування організованої злочинної групи було систематичне незаконне вирощування рослин коноплі, виробництво із них особливо небезпечного наркотичного засобу, обіг якого заборонено канабісу, його перевезення, зберігання з метою збуту , а також - збут задля незаконного збагачення всіх учасників групи.
Так, ОСОБА_8 , усвідомлюючи неспроможність одноособово реалізувати свій злочинний намір, спланував досягнути поставленої мети за рахунок створення і керування організованою злочинною групою, яку він почав формувати в невстановлений досудовим розслідуванням час, обравши направленістю її діяльності незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів. Визначившись з напрямом протиправної діяльності та поклавши на себе функції організатора і керівника організованої злочинної групи, ОСОБА_8 особисто підібрав її учасників. Так, з метою забезпечити стійкість організованої групи, керованість і тривалість намічених ним злочинних дій, він використовував для відбору кандидатів їх особисті якості схильність до злочинів, умови та спосіб їх життя, фізичний стан, зв`язки, здатність до підпорядкування, тощо.
Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_8 , усвідомлюючи необхідність залучення до організованої групи більшої кількості учасників, для досягнення максимального злочинного результату та уникнення викриття правоохоронними органами, у невстановлений досудовим час, але не пізніше 08.04.2021, при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах, реалізуючи свій злочинний умисел, вирішив залучити до складу організованої групи, раніше знайомих довірених осіб, ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та ОСОБА_15 .
При цьом,у ОСОБА_8 роз`яснив кожному відведену їм роль та обсяг необхідних для виконання функцій. Тим самим, ОСОБА_8 створив та очолив організовану злочинну групу з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів та планував в подальшому координувати її діяльність з метою отримання доходу від злочинів, вчинюваних такою групою.
Вказані особи попередньо, умисно і добровільно, усвідомлюючи наслідки своїх дій, зорганізувалися у внутрішньо і зовнішньо стійке злочинне угрупування, метою діяльності якого було вчинення особливо тяжких злочинів, скоєння яких було необхідною умовою для реалізації злочинного умислу, в першу чергу спрямованого на вчинення особливо тяжких злочинів, склавши при цьому єдиний план злочинних дій, відомий кожному учаснику, з розподілом їх функцій, спрямованих на реалізацію цього плану, підкорюючись під час злочинної діяльності ОСОБА_8 , який здійснював координацію дій учасників під час вчинення злочинів для реалізації спільного плану.
Вказану діяльність учасники організованої злочинної групи планували та проводили поетапно, при цьому всі їх дії були скеровані на особисте збагачення, шляхом незаконного виробництва,виготовлення,придбання,зберігання,перевезення чипересилання зметою збуту,а такожнезаконного збутунаркотичних засобівта подальшої їх реалізації. На кожному етапі вчинення злочинів, кожен учасник організованої злочинної групи мав виконати свою роль, шляхом вчинення певних дій.
Одночасно із цим, без активної умисної участі кожного учасника створеної ОСОБА_8 злочинної групи, не було можливо доведення до кінця їх спільного злочинного умислу.
Створивши таким чином організовану злочинну групу для вчинення злочинів щодо незаконного виробництва, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконного збуту наркотичних засобів, зокрема:
ОСОБА_8 , як керівник організованої групи, шляхом віддання наказів, розпоряджень, надання доручень, проведення інструктажів, застосування заходів впливу до учасників угрупування здійснював загальне керівництво групою, координував її діяльність, забезпечував високий рівень організованості, дотримання певних правил поведінки, дисципліни та чіткої субординації, приймав рішення щодо залучення нових учасників, визначав особу, яка координує дії учасників групи у разі його відсутності чи на певних етапах, визначав, особисто або опосередковано через інших учасників організованої злочинної групи здійснював їх планування, визначав конкретну роль цих учасників у вчиненні злочинів, контролював їх здійснення, визначав транспортні засоби, які підлягали викраденню, розподіляв отримані від злочинної діяльності кошти між іншими співучасниками, підшукував та придбав знаряддя для вчинення кримінального правопорушення - допоміжні засоби, а також діючи як виконавець, як особисто здійснював незаконне, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів.
ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та ОСОБА_15 будучи виконавцями та активними учасниками організованої ОСОБА_8 групи, а також досконало обізнаними про мету злочинної діяльності, яка полягала у незаконному виробництві, виготовленні, придбанні, зберіганні, перевезенні та пересилання з метою збуту, а також незаконному збуті наркотичних засобів, за вказівками ОСОБА_8 та особисто, згідно розробленого плану, здійснювали зберігання, фасування, зважування наркотичного засобу, постачання наркотичного засобу роздрібним торговцям по оптовим цінам, здійснювали зберігання та перевезення з метою збуту, а також збут особливо небезпечного наркотичного засобу обіг якого заборонено канабіс, проводили облік наркотичних засобів та грошових коштів отриманих від їх збуту, здійснювали вирощування рослин коноплі в спеціально обладнаному ним для цього приміщенні.
При цьому, учасники вказаної організованої злочинної групи для досягнення злочинної мети діяли згідно заздалегідь розробленого організатором такого стійкого злочинного об`єднання та відомого всім іншим його учасникам єдиного загального плану, суть якого полягала у вчиненні ряду особливо тяжких злочинів, кінцевим результатом яких було незаконне збагачення всіх учасників організованої групи за рахунок незаконного збуту наркотичних засобів. При цьому, кожен з них робив свій внесок у вчинення злочинів, згідно з покладеною функцією, усвідомлюючи, що вчиняє злочини спільно з іншими учасниками, відповідно до визначеного напрямку діяльності та розуміючи, що обумовлена злочинна мета може бути досягнута лише в результаті спільної діяльності всіх учасників групи.
Так, 03.06.2021 у ОСОБА_8 , ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та ОСОБА_15 , які діяли у складі створеної ОСОБА_8 , організованої злочинної групи, виник корисливий умисел на незаконний збут особливо небезпечного наркотичного засобу канабісу.
З метою реалізації спільного злочинного умислу, направленого на незаконний збут особливо небезпечного наркотичного засобу канабісу, ОСОБА_8 , ОСОБА_4 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та ОСОБА_15 згідно заздалегідь розробленого злочинного плану відомого всім учасникам організованої групи, розподілили відповідно до вказівки ОСОБА_8 наркотичний засіб з метою подальшого його збуту.
Після чого 03.06.2021 близько 16год.40хв.більш точнийчас вході досудовогорозслідування невстановлений, ОСОБА_16 , який діяв під контролем правоохоронних органів прибув до ринку «Даринок», що розташований за адресою: м. Київ, вул. Біломорська де зустрівся з ОСОБА_11 , з яким в ході розмови домовився про купівлю особливо небезпечного наркотичного засобу канабісу. Після чого ОСОБА_16 на вимогу ОСОБА_11 зайшов всередину торгівельного контейнера, що розташований на території за вказаною адресою, де на підлозі знаходився кросівок білого кольору. Далі ОСОБА_16 підійшов до зазначеного кросівка та дістав з нього прозорий поліетиленовий пакетик з речовиною зеленого кольору, яка відповідно до висновку експерта № СЕ-19/111-21/26583-НЗПРАП від 08.06.2021 є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено канабісом, загальною вагою 1,58 г. а взамін передав йому грошові кошти в сумі 500 гривень за придбання наркотичного засобу.
Зазначені обставини і стали підставою для звернення до слідчого судді з даним клопотанням.
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав та висловив позицію аналогічну змісту поданого клопотання.
В судовому засіданні адвокат підозрюваного ОСОБА_5 та підозрюваний ОСОБА_4 просили суд обрати більш мякий запобіжний захід цілодобовий домашній арешт.
Суд, вислухавши позиції сторін кримінального провадження, вивчивши письмові матеріали клопотання, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання частково, враховуючи наступне.
Судом встановлено, що 09.06.2021 ОСОБА_4 слідчим за погодженням з прокурором повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України.
Підозра ОСОБА_4 у вчиненнізлочину,передбаченого ч.3ст.307КК України,обґрунтовується наступнимиматеріалами: протоколом обшуку за адресою: АДРЕСА_1 від 08.06.2021 року; протоколом обшуку автомобіля Volkswagen caddy, р.н НОМЕР_1 від 08.06.2021 року; протоколом обшуку автомобіля FORD TRANSIT, р.н НОМЕР_2 від 08.06.2021 року; протоколом обшуку в торгівельному контейнері за адресою: АДРЕСА_2 , земельна ділянка з кадастровим номером 8000000000:62:036:0015 від 08.06.2021; протокол допиту свідка ОСОБА_17 , від 16.04.2021; протокол допиту свідка ОСОБА_16 від 16.04.2021; протокол пред`явлення особи для впізнання за фотознімками зі свідком від 16.04.2021; протокол допиту свідка ОСОБА_16 від 17.05.2021; протокол допиту свідка ОСОБА_16 від 19.05.2021; протокол пред`явлення особи для впізнання за фотознімками зі свідком від 17.05.2021; протокол пред`явлення особи для впізнання за фотознімками зі свідком від 17.05.2021; протокол добровільної видачі; протокол огляду речей особи та вручення грошових коштів для проведення контролю за вчиненням злочину; протокол допиту свідка ОСОБА_16 від 26.05.2021; протокол допиту свідка ОСОБА_16 від 28.05.2021; протокол допиту свідка ОСОБА_16 від 02.06.2021; протокол допиту свідка ОСОБА_16 від 04.06.2021; іншими матеріалами кримінального провадження.
Судом також встановлено, що підозрюваний ОСОБА_4 є раніше не судимим та на даний час підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі від 9 до 12 років.
Згідно ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею177цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на потерпілого, свідків, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експертів, спеціалістів у цьому ж кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Прокурором в ході судового розгляду клопотання доведено наявність ризиків передбачених п.1,5 ч.1 ст.177 КПК України.
А саме, згідно п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України підозрюваний ОСОБА_4 перебуваючи на волі може переховуватися від органів досудового розслідування та суду. Про наявність даного ризику свідчить те, що підозрюваний ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі до дванадцяти років позбавлення волі, а тому є підстави вважати, що він буде переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду, з метою уникнення від кримінальної відповідальності.
Щодо наявності ризику, згідно п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, підозрюваний ОСОБА_4 може вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, оскільки останній немає постійного місця роботи, джерело його доходів невідоме.
Судом також, при обранні запобіжного заходу, враховуються обставини, передбачені ст. 178 КПК України, а саме: вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним ОСОБА_4 кримінального правопорушення, тяжкість покарання, що загрожує йому у разі визнання його винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, вік, стан здоров`я підозрюваного ОСОБА_4 , наявність міцних соціальних зв`язків у підозрюваного ОСОБА_4 ,при цьому,офіційно непрацевлаштований, джерело його доходів невідоме.
При цьому, заслуговує на увагу, позиція захисника про застосування до підозрюваного більш мякого запобіжного заходу, з урахуванням наступних обставин.
Підозрюваний ОСОБА_4 має постійне місце проживання в АДРЕСА_1 , одружений, дружина в стані вагітності, має на утриманні трьох неповнолітніх дітей, одна з яких-дитина інвалід, є раніше не судимим.
Відповідно до ст. 194 КПК України, під часрозгляду клопотанняпро застосуваннязапобіжного заходуслідчий суддя,суд зобов`язанийтакож встановити,чи доводятьнадані сторонамикримінального провадженнядокази обставини,які свідчатьпро:1) наявність обґрунтованоїпідозри увчиненні підозрюваним,обвинуваченим кримінальногоправопорушення; 2) наявність достатніхпідстав вважати,що існуєхоча бодин ізризиків,передбачених статтею177цього Кодексу,і наякі вказуєслідчий,прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Частиною 4 ст. 194 КПК України встановлено, що якщо під час розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу прокурор доведе обставини, передбачені п.1 та п. 2 ч. 1 ст. 194 КПК України, але не доведе обставин, передбачених п. 3 ч. 1 цієї статті, слідчий суддя має право застосувати більш м`який запобіжний захід, ніж той, який зазначений у клопотанні.
З оглядуна встановленісудом обставинив ходісудового розглядуклопотання,суд дійшоввисновку проте,що доводипрокурора не підтверджують обставин, які свідчать про недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання встановленим ризикам щодо підозрюваного.
З урахуванням вимог ч. 4 ст. 194 КПК України, вищевикладені обставини дають підстави вважати, що до підозрюваного слід застосувати більш м`який запобіжний захід, а саме цілодобовий домашній арешт, з покладанням на підозрювану обов`язків передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.
Згідно ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжних заходів є забезпечення виконання підозрюваним, покладених на нього процесуальних обов`язків.
Згідно ч. 2 ст. 177 КПК України підставою застосування запобіжних заходів є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений, може здійснити дії передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України.
На думку суду, з метою забезпечення дієвості даного кримінального провадження є доцільним покладення на підозрюваного ОСОБА_4 обов`язків, передбачених у ч.5 ст.194 КПК України.
Враховуючи викладене, керуючись вимогами ст. ст. 176 178, 181, 184,194 КПК України, -
П о с т а н о в и в :
Клопотання старшого слідчого Фастівського районного управління поліції Головного управління поліції в Київській області ОСОБА_7 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою ОСОБА_4 у кримінальному провадженні № 1202111131000497 від 16.04.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 307 КК України задовольнити частково.
Застосувати до підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Київ, українця, громадянина України, має середню технічну освіту, не працює, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,одруженого, маєна утриманнітрьох дітей,з якиходна дитина-інвалід, запобіжний захід у вигляді цілодобового домашньогоарешту строком на два місяця до 06 серпня 2021 року.
Заборонити ОСОБА_4 залишати житло за адресою: АДРЕСА_1 , цілодобово.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 наступні обов`язки:
- прибувати до визначеної служби із встановленою періодичністю;
- не відлучатися з постійного місця проживання, а саме: АДРЕСА_1
- повідомляти слідчого про зміну свого місця проживання;
- утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними в даному кримінальному провадженні.
Строк дії ухвали до 06.08.2021 року.
Вручити копію цієї ухвали підозрюваному ОСОБА_4 негайно після її оголошення.
Контроль за виконанням ухвали покласти на групу слідчих СВ Фастівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом п`яти днів з дня її проголошення до Київського апеляційного суду.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Фастівський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 97673297 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні