Ухвала
від 16.06.2021 по справі 463/2240/21
ЛИЧАКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа №463/2240/21

Провадження №2/463/985/21

УХВАЛА

судового засідання

16 червня 2021 року Личаківський районний суд м. Львова

в складі: головуючого судді Леньо С. І.

з участю секретаря Станько Р.О.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради Львівська обласна дитяча клінічна лікарня ОХМАТДИТ про визнання незаконними та скасування наказів, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу -

в с т а н о в и в:

Ухвалою судді від 06.04.2021 прийнято позовну заяву та відкрито провадження у вказаній справі, призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними в ній матеріалами. Визначено учасникам справи строк для подання відзиву, відповіді на відзив та письмових заперечень.

З матеріалів справи вбачається, що 16.06.2021 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву. Відтак, для позивача не сплинули строки для подання відповіді на відзив, що відповідно є правовою підставою для відкладення засідання.

Окрім цього, в разі поновлення позивача на роботі, для повного, всебічного та об`єктивного вирішення спору в частині стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу належить витребувати у відповідача Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради Львівська обласна дитяча клінічна лікарня ОХМАТДИТ - інформацію про заробітну плату (суми нарахувань) з детальним описом нарахованих сум за період листопад-грудень 2020 року.

Також до суду поступило клопотання Первинної профспілкової організації Комунального закладу Львівської обласної ради Львівська обласна дитяча клінічна лікарня ОХМАТДИТ Вільної профспілки медичних працівників України про залучення їх до участі в справі як третю особу на стороні позивача. Мотивує тим, що рішення у справі впливає на їх законні права та інтереси захисту працівників, в тому числі позивача.

У відповідності до ч. 1 ст. 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 53 ЦПК України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.

Виходячи з того, що однією з підстав позовних вимог є відсутність попередньої згоди профспілки на розірвання трудового договору, то в разі задоволення позовних вимог, це безпосередньо може вплинути на права та обов`язки Первинної профспілкової організації Комунального закладу Львівської обласної ради Львівська обласна дитяча клінічна лікарня ОХМАТДИТ Вільної профспілки медичних працівників України щодо надання чи ненадання згоди на звільнення ОСОБА_1 . Відтак, наявні правові підстави для залучення такої як третьої особи та у зв`язку з цим відкладення судового засідання.

Крім цього, сторони подали клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін з метою реалізації права на судовий захист, зокрема для допиту свідків, дослідження доказів.

Дослідивши матеріали справи, вивчивши клопотання, суд приходить до висновку, що таке не підлягає до задоволення виходячи з наступного.

Відповідно до прецедентної практики ЄСПЛ, яку останній повторив в п. 22 справи Осіпов проти України (заява № 795/09, рішення від 08.10.2020), стаття 6 Конвенції гарантує не право бути особисто присутнім у судовому засіданні під час розгляду цивільної справи, а більш загальне право ефективно представляти свою справу в суді та на рівність у користуванні правами з протилежною стороною, передбаченими принципом рівності сторін. Пункт 1 статті 6 Конвенції надає Державам можливість на власний розсуд обирати засоби гарантування цих прав сторонам провадження (див. рішення у справі Варданян та Нанушян проти Вірменії ( Vardanyan and Nanushyan v. Armenia ), заява № 8001/07, пункт 86, від 27 жовтня 2016 року, та наведені у ньому посилання). Отже, питання особистої присутності, форми здійснення судового розгляду, усної чи письмової, а також представництва у суді є взаємопов`язаними та мають аналізуватися у більш ширшому контексті справедливого судового розгляду , гарантованого статтею 6 Конвенції.

Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 19 ЦПК України ЦПК України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ, що виникають з трудових відносин. Аналогічне положення закону закріплено в п. 2 ч. 1 ст. 274 ЦПК України.

В даному випадку справа виникла з трудових відносин.

За змістом ч. 5 ст. 279 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

При цьому, згідно ч. 6 цієї статті, суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов:

1) предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

2) характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.

З огляду на характер правовідносин та предмет доказування, такі свідчать про необхідність вирішення лише питань права, що можливе без проведення судового засідання, тому суд не вбачає підстав для задоволення клопотання сторін.

У зв`язку з наведеним вище в сукупності, розгляд справи належить відкласти, повідомивши сторін про наступну дату розгляду справи, який відбудеться без проведення судового засідання.

Керуючись ст. ст. 53, 84, 274, 279 ЦПК України -

у х в а л и в:

Відмовити в задоволенні клопотання сторін про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін справи.

Витребувати у Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради Львівська обласна дитяча клінічна лікарня ОХМАТДИТ - інформацію про заробітну плату (суми нарахувань) з детальним описом нарахованих сум за період листопад-грудень 2020 року.

Залучити до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Первинну профспілкову організацію Комунального закладу Львівської обласної ради Львівська обласна дитяча клінічна лікарня ОХМАТДИТ Вільної профспілки медичних працівників України (м. Львів, вул. Лисенка, 31).

Копію ухвали разом з копією позовної заяви і доданими до неї документами направити третій особі.

Відповідно до ст. 181 ЦПК України визначити третій особі десятиденний строк з дня отримання копії позовної заяви разом з доданими до неї документами для надання пояснення щодо позову, в яких висловити свої міркування, аргументи та відповідні докази та надати пояснення до позову. До пояснень третьої особи застосовуються правила, встановлені частинами третьою - шостою статті 178 цього Кодексу. Копія пояснень та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) пояснень до суду. До пояснень додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) пояснень і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Учасники справи мають право надати відповідь на такі пояснення завчасно до початку розгляду справи по суті.

Відкласти розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради Львівська обласна дитяча клінічна лікарня ОХМАТДИТ , третя особа Первинна профспілкова організація Комунального закладу Львівської обласної ради Львівська обласна дитяча клінічна лікарня ОХМАТДИТ Вільної профспілки медичних працівників України про визнання незаконними та скасування наказів, поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу на 14.07.2021 о 10:00 год.

Проводити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними в ній матеріалами.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Леньо С. І.

СудЛичаківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення16.06.2021
Оприлюднено17.06.2021
Номер документу97708219
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —463/2240/21

Ухвала від 18.04.2022

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мельничук О. Я.

Ухвала від 31.12.2021

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мельничук О. Я.

Ухвала від 31.12.2021

Цивільне

Львівський апеляційний суд

Мельничук О. Я.

Рішення від 22.11.2021

Цивільне

Личаківський районний суд м.Львова

Леньо С. І.

Ухвала від 05.11.2021

Цивільне

Личаківський районний суд м.Львова

Леньо С. І.

Ухвала від 04.10.2021

Цивільне

Личаківський районний суд м.Львова

Леньо С. І.

Ухвала від 04.10.2021

Цивільне

Личаківський районний суд м.Львова

Леньо С. І.

Рішення від 14.07.2021

Цивільне

Личаківський районний суд м.Львова

Леньо С. І.

Рішення від 14.07.2021

Цивільне

Личаківський районний суд м.Львова

Леньо С. І.

Ухвала від 16.06.2021

Цивільне

Личаківський районний суд м.Львова

Леньо С. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні