Ухвала
від 16.06.2021 по справі 705/6652/15-ц
УМАНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №705/6652/15

2/705/50/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 червня 2021 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області

в складі: головуючого - судді Білик О.В.

за участю секретаря судового засідання - Остропольської О.В.

представника відповідачів - адвоката Ярошенко О.М.

представника третьої особи ТОВ МК ТРК (ICTV) адвоката Гамаза І.О.

розглядаючи у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м. Умані в режимі відеоконференції в порядку загального позовного провадження клопотання представника відповідачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - адвоката Ярошенко О.М. про забезпечення витрат на професійну правничу допомогу по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , третя особа: ТОВ Міжнародна комерційна телерадіокомпанія (ICTV) про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Уманського міськрайонного суду Черкаської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , третя особа: ТОВ Міжнародна комерційна телерадіокомпанія (ICTV) про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди.

На адресу суду 15.06.2021 надійшло клопотання представника відповідачів адвоката Ярошенко О.М. про забезпечення витрат на професійну правничу допомогу, посилаючись на те, що позов є завідомо безпідставним, позивачем не обґрунтовано, яким чином порушено його права, а також має ознаки зловживання його правом на позов.

В підготовчому судовому засіданні представник відповідачів адвокат Ярошенко О.М. клопотання підтримала та просила його задовольнити.

В підготовчому судовому засіданні представник третьої особи ТОВ МК ТРК (ICTV) адвокат Гамаза І.О. відносно клопотання покладалася на думку суду.

В підготовче судове засідання позивач ОСОБА_3 , відповідачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не з`явилась, причини неявки невідомі, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином.

Вислухавши думку учасників процесу, вивчивши клопотання про забезпечення витрат на професійну правничу допомогу та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про відмову у його задоволенні, виходячи з наступного.

Пунктами 2, 4, 12 ч. 3 ст. 2 ЦПК України, основними засадами (принципами) цивільного судочинства є: повага до честі і гідності, рівність усіх учасників судового процесу перед законом та судом; змагальність сторін; відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалене судове рішення.

Відповідно до п.п. 1, 2 ч. 4 ст. 135 ЦПК України, як захід забезпечення судових витрат суд з урахуванням конкретних обставин справи має право, за клопотанням відповідача, зобов`язати позивача внести на депозитний рахунок суду грошову суму для забезпечення можливого відшкодування майбутніх витрат відповідача на професійну правничу допомогу та інших витрат, які має понести відповідач в зв`язку із розглядом справи (забезпечення витрат на професійну правничу допомогу).

Таке забезпечення судових витрат застосовується, якщо: 1) позов має ознаки завідомо безпідставного або інші ознаки зловживання правом на позов; або 2) позивач не має зареєстрованого в установленому законом порядку місця проживання (перебування) чи місцезнаходження на території України та майна, що знаходиться на території України, в розмірі, достатньому для відшкодування судових витрат відповідача у випадку відмови у позові.

Також, таке забезпечення судових витрат може бути застосоване, якщо суду надані докази того, що майновий стан позивача або його дії щодо відчуження майна чи інші дії можуть ускладнити або зробити неможливим виконання рішення суду про відшкодування судових витрат відповідача у випадку відмови у позові.

З огляду на аналіз вказаних норм процесуального закону представником відповідачів не доведено наявність підстав, визначених ч. 4 ст. 135 ЦПК України, для забезпечення судових витрат, у тому числі, що позов має ознаки завідомо безпідставного або інші ознаки зловживання правом на позов.

Кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизначених або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів, як закріплено ч. 1 ст. 4 ЦПК України.

Частиною 1 ст. 16 ЦК України передбачено право кожної особи на звернення до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, окрім того, суд може захистити цивільне право або інтерес іншим, аніж визначеним ч. 2 вказаної статті та ч. 2 ст. 5 ЦПК України, способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.

Однією із найважливіших гарантій забезпечення захисту прав та свобод особи є закріплення права на судовий захист, що закріплено в Основному законі України. Відповідно до ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом.

Зміст цього права полягає в тому, що кожен має право звернутися до суду, якщо його права чи свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав та свобод. Зазначена норма зобов`язує суди приймати заяви до розгляду навіть у випадку відсутності в законі спеціального положення про судовий розгляд.

Суд не може відмовити у правосудді, якщо громадянин України, іноземець чи особа без громадянства вважають, що їх права і свободи порушені або порушуються, створено або створюються перешкоди для їх реалізації або мають місце інші ущемлення прав та свобод. Відмова суду у прийнятті позовних та інших заяв, скарг, оформлених відповідно до вимог законодавства, є порушенням права на судовий захист, яке згідно зі ст. 64 Конституції України, не може бути обмежене навіть в умовах воєнного або надзвичайного стану.

Конституційне право на судовий захист належить до невідчужуваних та непорушних прав. Кожен під час розгляду будь-якої справи, в тому числі кримінальної, щодо діяння, у вчиненні якого обвинувачується, має право на правосуддя, яке відповідало б вимогам справедливості (абз. 1 п. 5 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 02 листопада 2004 року №15-рп/2004).

Ключовими принципами ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод є верховенство права та належне здійснення правосуддя. Ці принципи також є основоположними елементами права на справедливий суд.

Виходячи із зазначеного, можна зробити висновок, що у ст. 6 Конвенції закріплено такі елементи права на судовий захист: 1) право на розгляд справи; 2) справедливість судового розгляду; 3) публічність розгляду справи та проголошення рішення; 4) розумний строк розгляду справи; 5) розгляд справи судом, встановленим законом; 6) незалежність і безсторонність суду.

Право на розгляд справи означає право особи звернутися до суду та право на те, що його справа буде розглянута та вирішена судом. При цьому, особі має бути забезпечена можливість реалізувати вказані права без будь-яких перепон чи ускладнень. Здатність особи безперешкодно отримати судовий захист є змістом поняття доступу до правосуддя. Перешкоди у доступі до правосуддя можуть виникати як через особливості внутрішнього процесуального законодавства, так і через передбачені матеріальним правом обмеження. Для ЄСПЛ природа перешкод у реалізації права на доступ до суду не має принципового значення.

Суд вважає за неприпустиме надавати на даній стадії судового розгляду будь-які оцінки щодо поданих сторонами доказів та утримується від передчасних висновків щодо обґрунтованості позову, оскільки жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили, їх належність, допустимість, достовірність оцінюється як кожний окремо, так і їх достатність і взаємний зв`язок у сукупності, приймаючи рішення у нарадчій кімнаті.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що клопотання представника відповідачів не містить доказів, які б вказували на зловживання правом на позов або подання завідомо безпідставного позову, також не надано будь-яких об`єктивних доказів, що позивач має незадовільний майновий стан, так само, як і не надано, даних що у випадку відмови у позові, останній не зможе виконати рішення про відшкодування судових витрат.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 44, 135, 353 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволені клопотання представника відповідачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - адвоката Ярошенко О.М. про забезпечення витрат на професійну правничу допомогу по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , третя особа: ТОВ Міжнародна комерційна телерадіокомпанія (ICTV) про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О. В. Білик

СудУманський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення16.06.2021
Оприлюднено17.06.2021
Номер документу97710300
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —705/6652/15-ц

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Єщенко О. І.

Ухвала від 30.10.2024

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Єщенко О. І.

Ухвала від 26.07.2024

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Єщенко О. І.

Ухвала від 17.06.2021

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Білик О. В.

Ухвала від 16.06.2021

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Білик О. В.

Ухвала від 16.06.2021

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Білик О. В.

Ухвала від 01.04.2021

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Білик О. В.

Ухвала від 02.03.2021

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Білик О. В.

Ухвала від 19.11.2020

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Білик О. В.

Ухвала від 19.11.2020

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Білик О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні