Ухвала
від 17.06.2021 по справі 286/1920/21
ОВРУЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 286/1920/21

УХВАЛА

17 червня 2021 року

Суддя Овруцького районного суду Житомирської області Вачко В. І. , розглянувши позовну заяву Овруцької районної спілки споживчих товариств до ОСОБА_1 про визнання права власності в натурі та припинення права спільної часткової власності , -

ВСТАНОВИВ:

Овруцька районна спілка споживчих товариств, яка знаходиться за адресою: м.Овруч Житомирської області, вул.Тараса Шевченка, буд.28, звернулася в суд з позовом до ОСОБА_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , в якому просить визнати за Овруцькою районною спілкою споживчих товариств право власності на 3/5 частини нежитлового приміщення магазину № НОМЕР_1 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , в натурі, як окреме індивідуально визначене майно загальною площею 102, 9 кв.м. у складі приміщень: 1-1 торгової зали площею 93,8 кв.м.; 1-2 топочної полощею 4,0 кв.м.; 1-3 вбиральні площею 2,9 кв.м.; 1-4 кладової площею 2,2 кв.м.; припинити право спільної часткової власності.

Статті 175, 177 ЦПК України містять вимоги до позовної заяви.

Зокрема згідно з п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти. Відповідно п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються. Згідно п.4 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них. Відповідно до п.10 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відтак, позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у cт.ст.175, 177 ЦПК України, що перешкоджає відкриттю провадження за такою заявою.

Зокрема в порушення п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України позивачем в позовній заяві не вказаного офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти відповідача, у разі якщо вказані відомості не відомі позивачу, то про це не зазначено в позовній заяві.

В порушення п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України позивачем в позовній заяві не зазначено ціни позову, яка у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить юридичним особам визначається не нижче його балансової вартості, а також не надано доказів в підтвердження вартості нерухомого майна.

В порушення п.4 ч.3 ст.175 ЦПК України позивачем в позовній заяві не визначено змісту позовних вимог, спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні. А саме, позивач у позові просить визнати право власності на належні йому 3/5 частини нежитлового приміщення магазину № НОМЕР_1 в натурі, як окреме індивідуально визначене нерухоме майно, однак дана вимога суперечить закону. У відповідності до ст.392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, зокрема якщо це право не визнається іншою особою. Згідно з Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно нежитлове приміщення , 3/5 частка магазину № НОМЕР_1 , загальною площею 175 кв.м. за адресою АДРЕСА_2 , належить на праві приватної власності Овруцькій районній спілці споживчих товариств Житомирської області. Відтак, право власності на вказане позивачем в позовній заяві майно не потребує визнання в судовому порядку. Нормами ч.1 ст.364 ЦК України передбачено право співвласника на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності. У відповідності до ч.2 ст.364 ЦК України якщо виділ у натурі частки із спільного майна не допускається згідно із законом або є неможливим (частина друга статті 183 цього Кодексу), співвласник, який бажає виділу, має право на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частки. Компенсація співвласникові може бути надана лише за його згодою. Право на частку у праві спільної часткової власності у співвласника, який отримав таку компенсацію, припиняється з дня її отримання. Згідно ч.3 ст.364 ЦК України у разі виділу співвласником у натурі частки із спільного майна для співвласника, який здійснив такий виділ, право спільної часткової власності на це майно припиняється. Така особа набуває право власності на виділене майно, і у випадку, встановленому законом, таке право підлягає державній реєстрації. Крім того позивач в позовній заяві просить припинити право спільної часткової власності. Статтею 365 ЦК України врегульовано питання припинення права на частку у спільному майні за вимогою інших співвласників. Зокрема у відповідності до ч.1 ст.365 ЦК України право особи на частку у спільному майні може бути припинене за рішенням суду на підставі позову інших співвласників, якщо: 1) частка є незначною і не може бути виділена в натурі; 2) річ є неподільною; 3) спільне володіння і користування майном є неможливим; 4) таке припинення не завдасть істотної шкоди інтересам співвласника та членам його сім`ї. Згідно ч.2 ст.365 ЦК України суд постановляє рішення про припинення права особи на частку у спільному майні за умови попереднього внесення позивачем вартості цієї частки на депозитний рахунок суду.

В порушення ч.4 ст.177 ЦПК України позивачем не додано до позовної заяви документу, що підтверджує сплату судового збору в загальній сумі 4540,00 грн. за вимогу як майнового так і немайнового характеру.

Статтею 4 Закону України Про судовий збір встановлено розміри ставок судового збору. Зокрема згідно з ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. У відповідності до пп.1 п.1 ч.2 ст.4 вказаного Закону за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. У відповідності до пп.2 п.1 ч.2 ст.4 вказаного Закону за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою, ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно з ч.3 ст.6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2021 рік визначено, що у 2021 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2021 року становить 2270 гривні. Тобто, виходячи із встановленого законодавством розміру мінімального прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2021 року, який складає 2270 грн., мінімальний розмір судового збору, який сплачується за подання до суду позовної заяви як майнового так і немайнового майнового характеру, яка подається юридичною особою, становить 2270,00 грн. Згідно п.9 ст.176 ЦПК України у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить юридичним особам ціна позову визначається не нижче його балансової вартості, однак позивачем не подано суду докази в підтвердження балансової вартості нерухомого майна.

Враховуючи, що позивачем в позовній заяві заявлено дві вимоги: немайнового і майнового характеру, позивачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за вимогу майнового характеру, та 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб за вимогу немайнового характеру, тобто в загальній сумі 4540,00 грн., отже позивачем не сплачено судовий збір в загальній сумі 4540,00 грн.

За вказаних обставин, у відповідності до ч.1 ст.185 ЦПК України позовну заяву слід залишити без руху для усунення вказаних недоліків.

Тому керуючись ст.ст.175, 177, 185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Овруцької районної спілки споживчих товариств до ОСОБА_1 про визнання права власності в натурі та припинення права спільної часткової власності, залишити без руху і надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ним ухвали.

Позивачу подати позовну заяву у відповідності до вимог ЦПК України, шляхом подання уточненої позовної заяви для суду та відповідача, в якій зазначити офіційну електронну адресу та адресу електронної пошти відповідача, у разі якщо вказані відомості не відомі позивачу, то про це вказати в позовній заяві, зазначити ціну позову, визначити зміст позовних вимог, спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; позивачу підтвердити, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, подати суду документ про сплату судового збору в порядку та розмірах встановлених законодавством, виходячи із мінімальних ставок за вимогу майнового характеру в сумі 2270 грн. та за вимогу немайнового характеру в сумі 2270 грн., та подати докази в підтвердження балансової вартості нерухомого майна.

Роз`яснити позивачу, що в разі неусунення недоліків позовної заяви вона буде вважатися неподаною і буде повернута без розгляду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя : В. І. Вачко

СудОвруцький районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення17.06.2021
Оприлюднено22.06.2021
Номер документу97774434
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —286/1920/21

Рішення від 01.02.2022

Цивільне

Овруцький районний суд Житомирської області

Вачко В. І.

Ухвала від 04.11.2021

Цивільне

Овруцький районний суд Житомирської області

Вачко В. І.

Ухвала від 05.10.2021

Цивільне

Овруцький районний суд Житомирської області

Вачко В. І.

Ухвала від 27.07.2021

Цивільне

Овруцький районний суд Житомирської області

Вачко В. І.

Ухвала від 23.07.2021

Цивільне

Овруцький районний суд Житомирської області

Вачко В. І.

Ухвала від 06.07.2021

Цивільне

Овруцький районний суд Житомирської області

Вачко В. І.

Ухвала від 17.06.2021

Цивільне

Овруцький районний суд Житомирської області

Вачко В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні