Справа № 141/441/20
Провадження № 1-кп/930/175/21
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.06.2021 року Немирівський районний суд
Вінницької області
в складі головуючого судді: ОСОБА_1
при секретарі: ОСОБА_2
з участю прокурора: ОСОБА_3
обвинуваченого: ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Немирові кримінальне провадження внесене до ЄРДР №12020020250000071 від 10.06.2020 за обвинуваченням ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Бобрик Броварського району Київської області, жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, українця, офіційно не одруженого, освіта неповна середня, не працюючого, в порядку ст. 89 КК України раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ст. 126-1 КК України, суд,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_4 в порушення вимог ст. 28 Конституції України, згідно якої кожен має право на повагу до його гідності, а також в порушення вимог Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», умисно та безпричинно, в період часу з 28 травня 2019 року по 07 червня 2020 року, перебуваючи по місцю свого проживання, що за адресою: АДРЕСА_1 , систематично вчиняв по відношенню до своєї співмешканки ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 , в присутності їх спільних малолітніх, неповнолітніх дітей, психологічне насильство, яке виразилось у словесних образах, погрозах, висловлюваннях нецензурною лайкою в її бік, приниженні та призвело до психологічних страждань останньої, а також погіршило якість життя потерпілої ОСОБА_5 , а саме, викликало в неї побоювання за свою безпеку, спричинило емоційну напруженість, втому та негативні переживання.
Так, 28 травня 2019 року біля 11:30 годині, ОСОБА_4 , вчинив домашнє насильство відносно своєї співмешканки ОСОБА_5 , в будинку по місцю проживання, в ході якого ображав останню нецензурними словами, словесно погрожував фізичною розправою, та в подальшому був притягнутий постановою Іллінецького районного суду Вінницької області від 06.08.2019 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП до покарання у вигляді штрафу в розмірі 170 грн.
В подальшому, продовжуючи свої умисні дії, спрямовані на вчинення домашнього насильства, 16 грудня 2019 року о 19:30 годині, ОСОБА_4 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, вчинив із співмешканкою ОСОБА_5 , в будинку по місцю проживання, в ході якого ображав співмешканку нецензурними словами, словесно погрожував фізичною розправою, чинив моральний та психологічний тиск, та в подальшому був притягнутий постановою Іллінецького районного суду Вінницької області від 11.02.2020 р. до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП до покарання у вигляді штрафу в розмірі 340 грн.
Крім того, продовжуючи свої умисні дії, спрямовані на вчинення домашнього насильства, 08 січня 2020 року, ОСОБА_4 , вчинив із співмешканкою ОСОБА_5 , в будинку по місцю проживання сімейний конфлікт, в ході якого ображав співмешканку нецензурними словами, словесно погрожував фізичною розправою, чинив моральний та психологічний тиск, в результаті чого відносно нього ДОП Оратівського ВП ГУНП у Вінницькій області було винесено терміновий заборонний припис про заборону у будь- який спосіб контактувати з постраждалою особою.
Крім того, продовжуючи свої умисні дії, спрямовані на вчинення домашнього насильства, 07 червня 2020 року, ОСОБА_4 , вчинив із співмешканкою ОСОБА_5 , в будинку по місцю проживання сімейний конфлікт у присутності спільних малолітніх дітей, в ході якого ображав співмешканку нецензурними словами, словесно погрожував фізичною розправою, чинив моральний та психологічний тиск, в результаті чого відносно нього начальником СРПП №1 Оратівського ВП ГУНП у Вінницькій області було винесено терміновий заборонний припис про заборону на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи.
Будучи допитаним в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 свою вину впред`явленому йомуобвинуваченні визнав повністю, щиро кається, погодився з кваліфікацієювчиненого ним діяння, та дав покази, які є послідовними та повністю підтверджують обставини вчинення злочину, що викладені в обвинувальному акті. Повністю погоджується з обвинуваченням, запевняє, що більше скоювати злочинів не буде, просить суворо не карати.
Потерпіла ОСОБА_5 , будучи належним чином повідомлена про час та місце судового засідання, у судове засідання не з`явилася, про причини своєї неявки суд не повідомила, клопотання про перенесення судового засідання не надіслала, а тому заслухавши думку учасників судового провадження суд прийшов до висновку про проведення судового розгляду без потерпілої.
Показання обвинуваченого відповідають фактичним обставинам справи і учасниками процесу не оспоруються.
А тому, відповідно до ч.3 ст. 349 КПК України, за згодою усіх учасників судового розгляду, суд визнав недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються. При цьому судом з`ясовано, чи правильно учасники судового розгляду розуміють зміст цих обставин, чи добровільною та істиною є їх позиція, а також їм роз`яснено, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини у апеляційному порядку.
Оцінюючи в сукупності всі досліджені докази, суд вважає, що пред`явлене обвинувачення ОСОБА_4 знайшло своє підтвердження в судовому засіданні в повномуобсязі,його діїорганамидосудового розслідування кваліфіковано правильно за ст. 126-1 КК України, як умисне систематичне вчинення психологічного насильства щодо особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних відносинах, що призвело до психологічних страждань потерпілої особи.
Вирішуючи питання про призначення підсудному покарання, суд керується вимогами ст.ст.65-67 КК України та роз`ясненнями Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.10.2003 року "Про практику призначення судами кримінального покарання" з послідуючими змінами та виходить із принципів законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання.
Відповідно до вимог ч.2 ст.65 КК України особі, яка вчинила злочин, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження вчинення нових злочинів, а згідно з ч. 2 ст. 50 КК України покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засудженого.
Обставинами, які пом`якшують покарання обвинуваченого суд визнає - визнання вини, щире каяття та активне сприяння розслідуванню кримінального правопорушення.
Обставинами, які обтяжують покарання обвинуваченого суд визнає - вчинення злочину особою, що перебуває в стані алкогольного сп`яніння.
При призначенні міри покарання обвинуваченому, суд враховує ступінь суспільної небезпеки та тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу обвинуваченого, його соціальне становище, який на обліку у лікаря-психіатра та нарколога не перебуває, характеризується за місцем проживання незадовільно, офіційно не одружений, має на утриманні 2-х неповнолітніх дітей, в порядку ст. 89 КК України раніше не судимий, наявність як пом`якшуючих так і обтяжуючих покарання обставин, зважив на всі обставини кримінального провадження в їх сукупності, суд приходить до переконання, що виправлення,перевиховання обвинуваченогота попередженнявчинення нимнових злочинівможливе безізоляції відсуспільства шляхомпризначення покарання згідно санкції ст. 126-1 КК України.
Цивільний позов по кримінальному провадженні не заявлявся.
Процесуальнівитратипокримінальномупровадженні відсутні.
Речові докази відсутні.
Міру запобіжного заходу обвинуваченому не обирати.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 50, 63, 65-67, 126-1 КК України, ст.ст. 100, 349, 368 - 370, 371, 373, 374, 392-395 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 126-1 КК України та призначити йому покарання у виді громадських робіт на строк 150 (сто п`ятдесят) годин.
Строк відбування покарання рахувати з часу звернення вироку до виконання.
Міру запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_4 не обирати.
Вирок може бути оскаржений шляхом подання апеляційної скарги до Вінницького апеляційного суду через Немирівський районний суд протягом 30 днів з дня його проголошення.
Вирок не може бути оскаржений з підстав заперечення обставин, які ніким не оспорювалися під час судового розгляду і дослідження яких було визнано судом недоцільним відповідно до положень ч. 3 ст. 349 КПК України.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копію вироку після його проголошення негайно вручити обвинуваченому та прокурору. Інші учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Немирівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 97787339 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Домашнє насильство |
Кримінальне
Немирівський районний суд Вінницької області
Алєксєєнко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні