П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
22 червня 2021 р.м.ОдесаСправа № 400/1992/20 П`ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача - Федусика А.Г.,
суддів: Бойко А.В. та Шевчук О.А.,
розглянувши в порядку письмового провадження питання щодо можливості розгляду у режимі відеоконференції справи справи за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у м.Києві на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2020 року по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬФА-ГРУП БЕЗПЕКА" до Головного управління ДПС у м. Києві, Головного управління ДПС у Миколаївській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень; зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
У травні 2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю "АЛЬФА-ГРУП БЕЗПЕКА" (далі ТОВ) звернулось до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у м. Києві, Головного управління ДПС у Миколаївській області, Державної податкової служби України та просило визнати протиправними та скасувати Рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН від 05.02.2020 №1450206/42796625, від 05.02.2020 №1450205/42796625, від 05.02.2020 №1450204/42796625, від 05.02.2020 №1449714/42796625, від 05.02.2020 №1449713/42796625, від 05.02.2020 №1449712/42796625, прийняті комісією з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН ГУ ДПС у м. Києві; зобов`язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних виписану постачальником ТОВ АЛЬФА-ГРУП БЕЗПЕКА покупцю ТОВ ОМЕГА , податкову накладну від 30.11.2019 №1 днем її фактичного подання - 12.12.2019 року; зобов`язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію в Єдиному рєстрі податкових накладних виписану постачальником ТОВ АЛЬФА-ГРУП БЕЗПЕКА покупцю ОВ ОМЕГА , податкову накладну від 30.11.2019 №2 днем її фактичного подання - 12.12.2019 року; зобов`язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних виписану постачальником ТОВ АЛЬФА-ГРУП БЕЗПЕКА покупцю ТОВ ОМЕГА , податкову накладну від 30.11.2019 №3 днем її фактичного подання - 13.12.2019 року; зобов`язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних виписану постачальником ТОВ АЛЬФА-ГРУП БЕЗПЕКА покупцю ТОВ ОМЕГА , податкову накладну від 31.12.2019 №1 днем її фактичного подання - 15.01.2020 року; зобов`язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних виписану постачальником ТОВ АЛЬФА-ГРУП БЕЗПЕКА покупцю ТОВ ОМЕГА , податкову накладну від 31.12.2019 №2 днем її фактичного подання - 15.01.2020 року; зобов`язати Державну податкову службу України здійснити реєстрацію в Єдиному еєстрі податкових накладних виписану постачальником ТОВ АЛЬФА-ГРУП БЕЗПЕКА покупцю ТОВ ОМЕГА , податкову накладну від 31.12.2019 №3 днем її фактичного подання - 15.01.2020 року; визнати протиправними та скасувати Рішення комісії ГУ ДПС в м. Києві з питань упинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку від 04.02.2020 №20541; зобов`язати ГУ ДПС у Миколаївській області виключити ТОВ АЛЬФА-ГРУП БЕЗПЕКА з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2020 року позов задоволено частково.
Не погоджуючись з даним рішенням суду Головне управління ДПС у м.Києві подало апеляційну скаргу.
Ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 02 червня 2021 року призначено розгляд справи у відкритому судовому засіданні на 23 червня 2021 року об 15:00.
18 червня 2021 року від представника позивача надійшло клопотання про проведення судового засідання в режимі відео конференції з використанням власних технічних засобів.
Відповідно до частин 1, 2 статті 195 КАС України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до частини четвертої статті 195 КАС України під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Відповідно до пункту 2 розділу І Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 № 196 учасники судового процесу беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі, у порядку, встановленому процесуальним законодавством.
Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ зазначеного Порядку для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. У разі, якщо учасник не має електронного підпису (або Система не дозволяє реєстрацію з використанням електронного підпису), то він повинен попередньо зареєструватись в Системі з використанням логіну та паролю чи за допомогою інших передбачених обраною Системою засобів реєстрації. При цьому, в своїй заяві про участь у судовому засіданні, поданій відповідно до пункту 3 цього розділу, учасник справи повинен вказати про наявність або відсутність у нього електронного підпису.
Як встановлено пунктами 2-5 розділу ІІІ цього Порядку, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
В заяві учасник справи обов`язково вказує : назву суду; номер судової справи; дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції; своє прізвище, ім`я та по-батькові; свій статус в судовій справі; електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі; номер телефону для зв`язку із судом.
Відповідно до пункту 5 розділу І Порядку № 196 Ризики технічної неможливості участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Судом встановлено, що заява представника апелянта про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів подана в межах встановленого строку та з дотриманням правил процесуального закону.
З урахуванням викладеного, у зв`язку з наявністю у суду технічної можливості щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференція (за допомогою програмного забезпечення « EasyCon» ), суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення вказаної заяви.
Керуючись ст.195, 311, 321 КАС України, суд,
У Х В А Л И В :
Клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬФА-ГРУП БЕЗПЕКА" про розгляд справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - задовольнити.
Забезпечити участь представника Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬФА-ГРУП БЕЗПЕКА" у судовому засіданні, призначеному на 23 червня 2021 року об 15:00 год в режимі відеоконференції відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23 квітня 2020 року № 196.
Роз`яснити представнику Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬФА-ГРУП БЕЗПЕКА", що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції його представник зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
Роз`яснити представнику Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬФА-ГРУП БЕЗПЕКА", що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Федусик А.Г. Судді Бойко А.В. Шевчук О.А.
Суд | П'ятий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2021 |
Оприлюднено | 24.06.2021 |
Номер документу | 97800166 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
П'ятий апеляційний адміністративний суд
Федусик А.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні