Дата документу 07.06.2021
ЄУ № 2-847/10
Провадження №2-в/942/13/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 червня 2021 року Новопсковський районний суд Луганської області у складі:
головуючого судді Чалого А.В.
за участю секретаря судового засідання Войтенко О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Новопсков в порядку спрощеного позовного провадження питання про відновлення втраченого судового провадження з ініціативи суду по цивільній справі №2-847/10 за позовом АТ Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Новопсковського районного суду Луганської області від 07.05.2021 ініційовано питання про відновлення втраченого судового провадження по цивільній справі №2-847/10 за позовом АТ Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором .
Необхідність відновлення втраченого судового провадження обумовлена тим, Краснолуцький міський суд Луганської області ухвалив рішення у справі №2-847/10, яким стягнув з ОСОБА_1 на користь АТ Райффайзен Банк Аваль заборгованість за кредитним договором №014/0003/82/108772 від 20.07.2007. 18 жовтня 2019 року Акціонерне товариство Райффайзен банк Аваль та Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Довіра та Гарантія уклали Договір відступлення права вимоги №114/2-23, відповідно до якого до ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія перейшли права вимоги до боржників, зазначених в Додатку № 1 до Договору, у тому числі й право грошової вимоги до ОСОБА_1 .
Разом з тим, справи Краснолуцького міського суду Луганської області, який на теперішній час знаходиться на тимчасово окупованій території України, Новопсковському районному суду Луганської області не передавалися, тобто цивільна справа, в якій заявник просить замінити стягувача в Новопсковському районному суді Луганської області відсутня. Зазначені обставини є перешкодою для розгляду заяви ТОВ Фінансова компанія Довіра та Гарантія про заміну стягувача, тому судом розпочато процедуру по відновленню втраченого судового провадження у цивільній справі ЄУ № 2-847/10 за позовом АТ Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором .
Сторони судового провадження у судове засідання не з`явились, про день та час розгляду справи повідомлені належним чином.
Неявка сторін не є перешкодою для розгляду заяви по суті.
У зв`язку з розглядом справи за відсутності всіх учасників справи в порядку спрощеного провадження, відповідно до положень ч. 2 ст. 274 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали, проаналізувавши їх у сукупності, суд приходить до висновку про недостатність зібраних судом матеріалів для точного відновлення втраченого судового провадження в частині прийнятого рішення.
Відповідно до ст. 488 ЦПК України відновлення втраченого повністю або частково судового провадження в цивільній справі, закінченій ухваленням рішення або у якій провадження закрито, проводиться у порядку, встановленому цим Кодексом.
Статтею 489 ЦПК України передбачено, що втрачене судове провадження у цивільній справі може бути відновлене за заявою учасника справи або за ініціативою суду.
Згідно зі ст. 490 ЦПК України заява про відновлення втраченого судового провадження подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Відповідно до Закону України Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв`язку з проведенням антитерористичної операції та відповідно до розпорядження голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 27/0/38-14 від 02.09.2014 Про визначення територіальної підсудності справ змінено територіальну підсудність судових справ, підсудних розташованим у районі проведення антитерористичної операції місцевим загальним та апеляційним судам Донецької та Луганської областей, а саме до Новопсковського районного суду Луганської області визначено територіальну підсудність справ Краснолуцького міського суду Луганської області.
Факт того, що Краснолуцький міський суд Луганської області в зв`язку з проведенням антитерористичної операції припинив свою діяльність є загальновідомим. Судові справи Краснолуцького міського суду Луганської області не передавалися Новопсковському районному суду Луганської області, а тому цивільна справа №2-847/10 в суді відсутня.
Документи, перелік яких передбачений ст. 493 ЦПК України, особами, які брали участь у справі, суду не надані.
Разом з тим, вирішуючи питання про можливість відновлення втраченого судового провадження, суд враховує ті обставини, що рішення Краснолуцького міського суду Луганської області по цивільній справі №2-847/10 в Єдиному державному реєстрі судових рішень відсутнє.
Відповідно до вимог ст. 493 ЦПК України - при розгляді заяви про відновлення втраченого судового провадження суд бере до уваги: частину справи, яка зберіглася (окремі томи, жетони, матеріали з архіву суду тощо), документи, надіслані (видані) судом учасникам судового процесу та іншим особам до втрати справи, копії таких документів, матеріали виконавчого провадження, якщо воно здійснювалося за результатами розгляду справи; будь-які інші документи і матеріали, подані учасниками судового процесу, за умови, що такі документи і матеріали є достатніми для відновлення справи; відомості з Єдиного державного реєстру судових рішень, дані, що містяться в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі; будь-які інші відомості, документи тощо, отримані у законний спосіб з інших офіційних джерел. Суд може допитати як свідків осіб, які були присутніми під час вчинення процесуальних дій, учасників справи (їх представників), а в необхідних випадках - осіб, які входили до складу суду, що розглядав справу, з якої втрачено провадження, а також осіб, які виконували судове рішення, та вчиняти інші процесуальні дії, передбачені цим Кодексом, з метою відновлення втраченого судового провадження.
Згідно з ч. 3 ст.494 ЦПК України у разі недостатності зібраних матеріалів для точного відновлення втраченого судового провадження суд відмовляє у відновленні втраченого судового провадження і роз`яснює учасникам справи право на повторне звернення з такою самою заявою за наявності необхідних документів.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для відновлення втраченого судового провадження та відповідно про відмову у його відновленні, у зв`язку з недостатністю зібраних матеріалів.
Керуючись ст. ст. 258-261, 353, 488, 489, 490, 493, 494 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у відновленні втраченого судового провадження з ініціативи суду по цивільній справі №2-847/10 за позовом АТ Райффайзен Банк Аваль до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Луганського апеляційного суду через Новопсковський районний суд Луганської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя
Новопсковського районного суду
Луганської області А.В. Чалий
Суд | Новопсковський районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2021 |
Оприлюднено | 23.06.2021 |
Номер документу | 97830293 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новопсковський районний суд Луганської області
Чалий А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні