Справа № 307/2109/21
Провадження № 2/307/568/21
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
23 червня 2021 року м. Тячів
Суддя Тячівського районного суду Закарпатської області Бряник М.М., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , інтереси якої представляє адвокат Рішко Павло Михайлович до Тячівської міської ради Закарпатської області, адреса: вул. Шевченка, 2, м. Тячів, Закарпатської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Державна архітектурно-будівельна інспекція України в особі управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області, адреса: вул. Гойди, 8, м. Ужгород, про визнання права власності на нерухоме майно,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 інтереси якої представляє адвокат Рішко Павло Михайлович, звернулася в суд з позовною заявою до Тячівської міської ради Закарпатської області., де третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Державна архітектурно-будівельна інспекція України в особі управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області про визнання права власності на нерухоме майно.
Статтями 175, 177 ЦПК України визначено вимоги до змісту та форми позовної заяви, документів, що додаються до позовної заяви, обов`язок дотримання яких покладається на позивача.
Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Дана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки така подана без додержання вимог, викладених у ч. 4 ст. 177 ЦПК України, так як позовна заява не містить, документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, сплачується судовий збір в розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до п.3 ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2021 рік з 1 січня 2021 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2270 грн.
Згідно до позовної заяви, та долученого до нього висновку про вартість об`єкта оцінки від 23.12.2020 року ринкова вартість обєкта оцінки станвоить - 478641,00 (чотириста сімдесят вісім тисяч шістсот сорок одну ) гривню.
Таким чином, у даному випадку позивачеві слід виплатити судовий збір у розмірі 4786,41 (чотири тисячі сімсот вісімдесят шість) гривень, 41 копійка (1 відсоток від ціни позову - 4786,41 гривень)
Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи наведене, вважаю, що до даної позовної заяви слід застосувати правила ч. 1 ст. 185 ЦПК України та залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення вказаних недоліків шляхом доплати судового збору в розмірі 4786,41 (чотири тисячі сімсот вісімдесят шість) гривень, 41 копійок., про що додати відповідний документ.
Платіжними реквізитами для перерахування судового збору в гривнях є:
отримувач коштів - ГУК у Зак. обл/Тячівська тг/22030101;
код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37975895;
банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.);
код банку отримувача (МФО) - 899998;
рахунок отримувача - UA528999980313151206000007373;
код класифікації доходів бюджету - 22030101;
призначення платежу *;101;
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 95, 175, 177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 інтереси якої представляє адвокат Рішко Павло Михайлович, до Тячівської міської ради Закарпатської області, де третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Державна архітектурно-будівельна інспекція України в особі управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Закарпатській області про визнання права власності на нерухоме майно залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення вказаних у даній ухвалі недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Роз`яснити, що в разі не усунення у визначений строк недоліків позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя: Бряник М.М.
Суд | Тячівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2021 |
Оприлюднено | 24.06.2021 |
Номер документу | 97843360 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тячівський районний суд Закарпатської області
Бряник М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні