Справа № 454/148/20 Головуючий у 1 інстанції: Адамович М.Я.
Провадження № 22-ц/811/1052/21 Доповідач в 2-й інстанції: Приколота Т. І.
У Х В А Л А
судового засідання
23 червня 2021 року м. Львів
Справа № 454/148/20
Провадження № 22ц/811/1052/21
Львівський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого - Приколоти Т.І.,
суддів: Мікуш Ю.Р., Савуляка Р.В.,
секретар Іванова О.О.
розглянув клопотання представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Сокальського районного суду Львівської області, ухвалене у м. Сокалі 17 лютого 2021 року у складі судді Адамович М.Я., у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Патронат-Плюс про визнання договорів недійсними, скасування записів про державну реєстрацію речового права,-
встановив:
В провадженні Львівського апеляційного суду перебуває цивільна справа за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Сокальського районного суду Львівської області від 17 лютого 2021 року.
Розгляд справи призначено на 24 червня 2021 року.
З врахуванням скорочених строків розгляду клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, розгляд такого клопотання здійснюється без повідомлення учасників справи, відтак відповідно до приписів ч. 13 ст. 7 ЦПК України судове засідання не проводиться.
Розглянувши зазначене клопотання, колегія суддів вважає, що підстави для його задоволення відсутні враховуючи таке.
Стаття 212 ЦПК України регулює питання участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Частиною 1 цієї статті передбачено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язкова.
Проведення судового засідання в режимі відеоконференції не є обов`язком, а правом суду. Відповідне питання вирішується з урахуванням характеру справи, обставин, які підлягають з`ясуванню і перевірці, обсягу і характеру доказів, матеріалів, які підлягають огляду, дослідженню тощо. Судом береться до уваги необхідність забезпечення усім учасникам справи можливості належного вчинення процесуальних дій, виконання процесуальних обов`язків і здійснення процесуальних прав, у т.ч., щодо участі в судовому засіданні та перевірки відповідних доказів.
Частина 5 ст. 212 ЦПК України надає суду дискреційне (самостійне) право на вирішення питання про можливість участі учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Згідно із п. 3 ч. 1 ст. 43 цього Кодексу учасники справи мають право подавати заяви чи клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Відповідно до ч. 5 ст. 212 ЦПК України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні визначеного суду.
Відповідно до ч.7 цієї статті, у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Встановлено, що 10 червня 2021 року представник позивача подав клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
У Львівському апеляційному суді відсутня технічна можливість 24 травня 2021 року для здійснення розгляду справи в режимі відеоконференції.
У п. 1.2.1 Інструкції про порядок роботи з технічними засобами відеозапису ходу і результатів процесуальних дій проведених у режимі відеоконференції можливий за наявності технічної можливості для її проведення у відповідних судах, державних органах чи установах. Пунктом 1.2.3 Інструкції про порядок роботи з технічними засобами відеозапису ходу і результатів процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції під час судового засідання затвердженої наказом Державної судової адміністрації від 15 листопада 2012 року, №155 календар проведення процесуальних дій в режимі відеоконференції ведеться адміністратором офіційного веб-порталу судової влади України. З метою організації проведення відеоконференцій в системі судового документообігу, для резервування майданчиків ДП Інформаційні судові системи створено Web-пpoгpaмy Бронювання систем відеоконференцзвязку . Система дозволяє адмініструвати список установ, майданчиків, користувачів системи та бронювати майданчики для відеоконференцій у режимі онлайн. У Львівському апеляційному суді відсутня технічна можливість проведення судового засідання в режимі відео конференції.
Зазначена програма призначена для резервування залів судових засідань в судах для організації проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Отже, вирішуючи питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, суд має враховувати календар проведення процесуальних дій в режимі відеоконференції, який ведеться адміністратором офіційного веб-порталу судової влади України.
Встановлено, що адвокат Романів С.І. здійснює адвокатську діяльність за адресою: АДРЕСА_1 .
Враховуючи незначну територіальну віддаленість, суд не вбачає обставин, які б могли ускладнити участь представника позивача у судовому засіданні.
Враховуючи викладене , підстави для проведення судового засідання в режимі відеоконференції відсутні, тому в задоволенні клопотання необхідно відмовити.
Керуючись ст. 212, 258, 260, 261, 389 ЦПК України, суд,-
ухвалив:
У задоволенні клопотання представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 у цивільній справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Сокальського районного суду Львівської області від 17 лютого 2021 року , - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття, в касаційному порядку не оскаржується.
Ухвала складена і підписана 23 червня 2021 року.
Головуючий
Судді
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.06.2021 |
Оприлюднено | 24.06.2021 |
Номер документу | 97859622 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Приколота Т. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні