Ухвала
від 29.06.2021 по справі 349/508/21
РОГАТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 349/508/21

Провадження № 2/349/281/21

У Х В А Л А

29 червня 2021 року м. Рогатин

Рогатинський районний суд Івано-Франківської області в складі

головуючого судді Гаврилюк О.О.

з участю секретаря судового засідання Гошко І.В.

розглядаючи у підготовчому засіданні в залі суду в порядку загального позовного провадження клопотання представника позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 адвоката Аверкової Н.О. про призначення судової будівельно-технічної експертизи в справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до товариства власників квартир ЗАТИШОК , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 про виділ частки в натурі,

учасники справи:

позивачка ОСОБА_8

представник позивачки адвокат Аверкова Н.О.

відповідач ОСОБА_7

представник відповідачів адвокат Боднарук В.І.

встановив:

ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , звернулися в суд із позовом до Товариства власників квартир ЗАТИШОК , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 про виділ ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в натурі частки земельної ділянки кадастровий номер 2624410100:01:048:0031 із спільної сумісної власності Товариства власників квартир ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Представником позивача подано клопотання про призначення судової будівельно-технічної експертизи, на вирішення якої просить поставити питання:

- Чи є технічна можливість виділити частку з земельної ділянки кадастровий номер 2624410100:01:048:0031, що є спільною сумісною власністю об`єднання власників квартир за адресою АДРЕСА_1 (ТВК "Затишок" співвласникам квартири АДРЕСА_2 ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , яка відповідає їх частці у праві спільної часткової власності зі сторони входу у квартиру в межах стін квартири?

Який розмір частки співвласників квартири АДРЕСА_2 ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , що підлягає виділенню та її межі?

Чи відповідає чинним будівельним нормам надана на даний час для користування частка земельної ділянки відповідно до наданої план-схеми відповідачами?

Проведення експертизи просила доручити судовому експерту ОСОБА_9 ( АДРЕСА_3 ).

Суд, розглянувши клопотання представника позивачів, з`ясувавши думку інших учасників справи, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступних висновків.

Завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави (ст. 2 ЦПК України).

Досягнення завдань цивільного судочинства забезпечується, зокрема, за допомогою доказування - одного із основоположних елементів правосуддя.

Пунктами 2, 3 ч.1 ст.43ЦПК України передбачено право учасників справи подавати докази та брати участь у їх дослідженні, подавати заяви та клопотання.

Згідно ст. 76, ч.ч. 1, 5, 6 ст. 81 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів, показаннями свідків.

Відповідно до ч. 3 ст. 12, ч. 1 ст. 81ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, які мають значення для справи, і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У пункті 13 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюютьпровадження у справі до судового розгляду дано роз`яснення, якщо представлені докази недостатньо підтверджують вимоги позивача чи заперечення відповідача або не містять в собі всіх необхідних даних і у сторін є обґрунтовані складнощі у наданні додаткових доказів, суд за їх клопотанням зобов`язаний сприяти їм в одержанні або витребуванні таких доказів. Пунктом 17 цієї ж Постанови роз`яснено, що для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, призначає експертизу, коли необхідність експертного висновку випливає з обставин справи і поданих доказів.

Відповідно до п. 1 ч. 1, 4ст.103ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.

Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.

Судом встановлено, що предметом спору є вирішення питання щодо можливості виділення позивачам в натурі частини земельної ділянки з земельної ділянки кадастровий номер 2624410100:01:048:0031, що розташована за адресою АДРЕСА_1 .

Таким чином доводи позивача на предмет можливості виділення частини земельної ділянки підлягають доказуванню і для з`ясування вказаних обставин, що мають значення для правильного вирішення справи, потрібні спеціальні знання.

А тому призначення експертизи в даній справі є можливим і є лише одним з тих доказів, яким суд при ухваленні рішення надаватиме правову оцінку.

Крім того, у рішенні Європейського суду з прав людини у справі Дульський проти України (заява № 61679/00) зазначено, що експертиза, призначена судом, є одним із засобів встановлення або оцінки фактичних обставин справи і тому складає невід`ємну частину судової процедури; більше того, суд вирішує питання щодо отримання додаткових доказів та встановлює строк для їх отримання.

У відповідності до ст.197 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд поряд з іншими діями вирішує питання про призначення експертизи.

Згідно вимог п.5 ч.1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.

Враховуючи предмет та підстави позову, характер спірних правовідносин, суд вважає, що для проведення експертизи потрібний значний проміжок часу, а тому провадження у справі на час її проведення слід зупинити, оскільки не зупинення провадження у справі може призвести до порушення розумних строків її вирішення.

Керуючись ст.252, 353 ЦПК України, суд,-

ухвалив:

Клопотання представника позивачів адвоката Аверкової Н.О. про призначення судової будівельно-технічної експертизи задовольнити.

Призначити у справі судову будівельно-технічну експертизу, на вирішення якої поставити питання:

- Чи є технічна можливість виділити частку з земельної ділянки кадастровий номер 2624410100:01:048:0031, що є спільною сумісною власністю об`єднання власників квартир за адресою АДРЕСА_1 (ТВК "Затишок") співвласникам квартири АДРЕСА_2 ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , яка відповідає їхній частці у праві спільної часткової власності зі сторони входу у квартиру в межах стін квартири з урахуванням того, що біля входу у квартиру ОСОБА_10 розміщені вхідні двері у підвальне приміщення, яке перебуває у спільному користуванні інших співвасників ?

- Який розмір частки співвласників квартири АДРЕСА_2 ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , що підлягає виділенню та її межі з урахуванням розміщення біля будинку пішохідної доріжки для вільного доступу співвіласників до підвального приміщення, яке перебуває у спільній власності та гаражів, що розташовані зі сторони входу в квартиру позивачів?

- Чи відповідає чинним будівельним нормама надана на даний час частка земельної ділянки відповідно до наданого плану-схеми з урахуванням входу до спільного підвалу співвласників квартир?

Проведення експертизи доручити судовому експерту ОСОБА_9 ( АДРЕСА_4 ).

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст. 384,385 КК України.

Для проведення експертизи надати матеріали цивільної справи .

Оплату за проведення експертизи покласти на позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 .

Роз`яснити сторонам вимоги ст.109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі відповідно до якої у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Провадження в справі на час проведення експертизи зупнити.

Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду або через Рогатинський районний суд Івано-Франківської області протягом п`ятнадцяти днів з дня оголошення ухвали.

Суддя: Гаврилюк О.О.

Повний текст ухвали складено 30 червня 2021 року о 08 год. 45 хв.

СудРогатинський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення29.06.2021
Оприлюднено30.06.2021
Номер документу97959346
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —349/508/21

Ухвала від 30.01.2023

Цивільне

Рогатинський районний суд Івано-Франківської області

Гаврилюк О. О.

Ухвала від 16.12.2022

Цивільне

Рогатинський районний суд Івано-Франківської області

Гаврилюк О. О.

Ухвала від 29.06.2021

Цивільне

Рогатинський районний суд Івано-Франківської області

Гаврилюк О. О.

Ухвала від 29.06.2021

Цивільне

Рогатинський районний суд Івано-Франківської області

Гаврилюк О. О.

Ухвала від 29.06.2021

Цивільне

Рогатинський районний суд Івано-Франківської області

Гаврилюк О. О.

Ухвала від 21.04.2021

Цивільне

Рогатинський районний суд Івано-Франківської області

Гаврилюк О. О.

Ухвала від 08.04.2021

Цивільне

Рогатинський районний суд Івано-Франківської області

Гаврилюк О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні