Справа №:755/20765/19
Провадження №: 1-кс/755/2614/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"10" червня 2021 р. м.Київ
Слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СВ Дніпровського УП ГУ НП в м.Києві ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Дніпровської окружної прокуратури м.Києва ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21.12.2019 року за №12019100040010476, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.203-2 КК України,
В С Т А Н О В И В:
10.06.2021 до слідчого судді надійшло клопотання слідчого, погоджене з прокурором Дніпровської окружної прокуратури м.Києва ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні №12019100040010476.
Після отримання цього клопотання, згідно положень ч.4 ст.234 КПК України, слідчим суддею було призначено судове засідання для розгляду вказаного клопотання у день його надходження на 17-30 годину 10.06.2021 року, однак слідчий та/або прокурор не з`явилися, про поважні причини неявки, визначені ст.138 КПК, не повідомили, а тому слідчий суддя перейшов до розгляду клопотання з урахуванням положень ст.ст.22, 26 КПК у відсутність осіб, що не з`явилися та дослідивши надані матеріали, перевіривши подане клопотання на дотримання вимог КПК України, приходить до наступного.
З положень п.18 ч.1 ст.3 КПК України вбачається, що до компетенції слідчого судді віднесено судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному проводженні.
Відповідно до ст.22 КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
Згідно зі ст.26 КПК України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом. Слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.
Згідно ст.2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження.
Також, згідно правової позиції Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, викладеної в п.п. 8, п. 2.5 Розділу 2 витягу з Узагальнення судової практики щодо розгляду слідчим суддею клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, яка ураховується слідчим суддею, виходячи з норм Закону України «Про судоустрій і статус суддів», слідує, що неявка безповажної причинисторони кримінальногопровадження,якою поданеклопотання свідчитьпро фактичнене підтриманняподаного клопотаннята недоведенняобставин,щомаєоцінюватись якпідставадлявідмови взадоволеннітакогоклопотання.
На переконання слідчого судді неодноразові неявки без поважної причини в судові засідання сторони кримінального провадження, якою подане клопотання про обшук також свідчить про фактичне не підтримання поданого клопотання та не доведення обставин, що має оцінюватись як підстава для відмови в задоволенні такого клопотання.
Крім того, відповідно до постанови Верховного суду України від 22 лютого 2021 року (справа №754/7061/15) та від 03.03.2021 року (справа №522/11807/18) рішення про призначення (визначення) прокурора (слідчого), який здійснюватиме повноваження прокурора (слідчого) у конкретному кримінальному провадженні, та у разі необхідності групи прокурорів (групи слідчих), які здійснюватимуть повноваження прокурорів (слідчих) у конкретному кримінальному провадженні, обов`язково повинно прийматись у формі постанови, яка має міститись у матеріалах досудового розслідування для підтвердження факту наявності повноважень. Така постанова має відповідати передбаченим КПК України вимогам процесуального рішення в формі постанови, у тому числі, бути підписана службовою особою, яка її прийняла. Відсутність зазначеноїпостанови в матеріалах кримінального провадженняя або її не підписання керівником відповідного органу прокуратури обумовлює недопустимість доказів, зібраних під час досудового розслідування, як таких, що зібрані під наглядом і процесуальним керівництвом прокурора (слідчого), який не мав на те законних повноважень.
Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань не може замінити таку постанову, оскільки він не є кримінально-процесуальним рішенням, яке породжує зазначені правові наслідки в конкретному кримінальному провадженні.
Як вбачається з матеріалів клопотання вказані документи, а саме постанови, якими визначено прокурора або групу прокурорів, а також слідчого або групу слідчих, які здійснюватимуть повноваження прокурорів та слідчих у даному кримінальному провадженні, в матеріалах клопотання відсутні.
За такихобставин,слідчийсудя,дослідившиматеріаликлопотання,долученідонього документи,засвоїмвнутрішнім переконанням,упорядкуст.94КПКУкраїни,вважає,щовідсутність вматеріалах клопотанняпостанови,що підтверджуєповноваження прокурорів(слідчих)у конкретномукримінальному провадженніта неявкасторониобвинувачення,беручидоуваги вищезазначенупозиціюВССУта нормист.ст.22,26,234КПКУкраїни,свідчитьпрофактичне непідтриманняподаногоклопотання тапронедоведенняобставин,визначенихст.234тогожКодексу,щоєпідставою длявідмовивзадоволенні такогоклопотання.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1-29, 233-234, 309, 369-372, 376, 395 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні клопотання слідчого СВ Дніпровського УП ГУ НП в м.Києві ОСОБА_3 , погодженого з прокурором Дніпровської окружної прокуратури м.Києва ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21.12.2019 року за №12019100040010476 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.203-2 КК України, поданного до суду 10.06.2021 року, - відмовити.
Копію ухвали направити прокурору та слідчому для відома.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя Дніпровського районного суду
м.Києва ОСОБА_1
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 98019963 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Іваніна Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні