Справа № 686/17899/20
Провадження № 1-кс/686/6792/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 червня 2021 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , захисника підозрюваного ОСОБА_5 , підозрюваного ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування злочинів в сфері господарської та службової діяльності слідчого управління ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_4 , погоджене з прокурором, про застосування запобіжного заходу у виді застави відносно
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця с. Клинове Городоцького району Хмельницької області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , з середньою спеціальною освітою, одруженого, непрацюючого, раніше не судимого,
у кримінальному провадженні №12020240000000119,
встановив:
23 червня 2021 року старший слідчий в ОВС відділу розслідування злочинів в сфері господарської та службової діяльності слідчого управління ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим з начальником відділу Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_7 про обрання відносно ОСОБА_6 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.28 ч.1 ст.203-2 КК України, запобіжного заходу у вигляді застави у розмірі в розмірі 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що відповідає 454000,00 грн. з покладенням на підозрюваного таких обов`язків: не відлучатись без дозволу слідчого, прокурора, суду з населеного пункту за місцем проживання м. Шепетівка Хмельницької області; повідомляти слідчого, прокурора, чи суд про зміну свого місця проживання; прибувати за викликами до слідчого, прокурора, суду; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України; утримуватися від спілкування зі свідками ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 ; не відвідувати ігровий зал, що розташований в приміщенні недіючого приміщення кафе-бару « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за адресою Хмельницька область м. Шепетівка, вул. Валі Котика, 114; носити електронний засіб контролю.
При цьому посилається на існування передбачених ст.177 КПК України ризиків: переховування від органів досудового розслідування та/або суду; незаконного впливу на свідків у кримінальному провадженні; продовження вчинення інших кримінальних правопорушень; перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином.
Заслухавши думку слідчого та прокурорів, які наполягають на задоволенні клопотання, підозрюваного та його захисника, які заперечили проти заявленого клопотання, дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що клопотання слідчого підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відділом розслідування злочинів в сфері господарської та службової діяльності слідчого управління ГУНП в Хмельницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020240000000119 від 20.03.2020 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.28 ч.1 ст.203-2 КК України.
19 червня 2021 року складено повідомлення про підозру ОСОБА_6 у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.28 ч.1 ст.203-2 КК України, а саме про те, що «у невстановлений досудовим розслідуванням час, але пізніше березня 2020 року, ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_14 , будучи обізнаними з правилами азартних ігор, умовою участі в яких є внесення гравцями ставок у вигляді грошових коштів та їх зарахування на особистий електронний рахунок гравця, що надає доступ до участі в азартній грі та отримання грошового виграшу в залежності від випадковості, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх протиправних корисливих дій, які посягають на суспільні відносини у сфері господарської діяльності, а також конституційні принципи пріоритету прав і свобод людини і громадянина, захисту моральності та здоров`я населення, заборони використання власності на шкоду людині і суспільству, всупереч вимогам статей1,2 Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» від 15.05.2009, обрали джерелом свого прибутку протиправну діяльність, організувавши за адресою: АДРЕСА_3 , ігровий зал, в якому до 23.07.2020 надавались послуги у сфері грального бізнесу, до їх припинення працівниками Національної поліції.
При цьому, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше березня 2020 року, ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_14 залучили до проведення азартних ігор на постійній основі ОСОБА_15 , ОСОБА_6 , ОСОБА_16 і ОСОБА_17 , які добровільно приєдналися до такої незаконної діяльності в якості виконавців (співвиконавців) та пособників, зорганізувавшись таким чином у стійке об`єднання на чолі з ОСОБА_12 , ОСОБА_13 та ОСОБА_14 .
Метою такого об`єднання стало отримання незаконного доходу шляхом вчинення однорідних злочинів організація та проведення азартних ігор.
Вказана організована група характеризується попередньою зорганізованістю в спільне об`єднання для вчинення злочинів, стабільністю, згуртованістю та стійкістю свого складу, тривалістю злочинної діяльності - з березня 2020 року по липень 2020 року, розробкою та узгодженням планів і способів злочинної діяльності та вчинення кожного злочину, домовленістю і готовністю до постійного вчинення злочинів кожним із учасників групи та отримання незаконних матеріальних благ від такої діяльності на постійній основі.
ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_6 , ОСОБА_16 та ОСОБА_17 усвідомлюючи те, що на зайняття гральним бізнесом в Україні є заборона, зорганізувалися в організовану групу для вчинення умисних злочинів, розробивши єдиний план злочинних дій, відомий всім учасникам, з розподілом функцій кожного учасника групи, спрямованих на реалізацію цього плану, добровільно виконуючи вказівки ОСОБА_12 , ОСОБА_15 і ОСОБА_14 як співорганізаторів вказаної групи.
Згідно розробленого ОСОБА_12 , ОСОБА_15 і ОСОБА_14 плану, учасники групи підшуковували нежитлові приміщення на території м. Шепетівка, м. Ізяслав і м. Нетішин для відкриття гральних закладів, документально оформляли право оренди нежитлового приміщення кафе-бару « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташоване за адресою АДРЕСА_3 , забезпечували розрахунок за користування зазначеним приміщенням, пошук та придбання персональних комп`ютерів з програмним забезпеченням, маршрутизаторів, їх перевезення, установку та розміщення в орендованому заздалегідь приміщенні, забезпечення підключення персональних комп`ютерів до мережі «Інтернет», за допомогою маршрутизаторів та технічного обслуговування грального обладнання, підборі обслуговуючого персоналу, зокрема адміністраторів у гральних залах, проведення їх інструктажу щодо режиму роботи у гральних залах, визначенні правил їх поведінки, тобто організації за вищевказаними адресами незаконного грального бізнесу, його проведенні та наданні можливості громадянам доступу до таких ігор з метою отримання незаконного прибутку від протиправної діяльності.
Також члени організованої групи використовували засоби конспірації та маскування своєї протиправної діяльності шляхом обмеження доступу до приміщення ігрового залу сторонніх осіб і організації пропускного режиму через попереднє повідомлення адміністраторів про своє бажання зайти до грального закладу та надання доступу до ігрового залу осіб за рекомендацією членів організованої групи, або осіб, які користуються їх довірою.
Крім того, діючи згідно розробленого плану злочинних дій щодо зайняття гральним бізнесом учасники організованої групи з метою конспірації незаконних дій, координації, контролю за роботою ігрового залу, використовували як засоби для зв`язку, у тому числі з гравцями, свої мобільні телефони з наступними абонентськими номерами: ОСОБА_12 НОМЕР_1 , ОСОБА_13 НОМЕР_2 , ОСОБА_14 НОМЕР_3 , ОСОБА_15 НОМЕР_4 , ОСОБА_17 НОМЕР_5 , ОСОБА_16 НОМЕР_6 , ОСОБА_6 НОМЕР_7 .
01.01.2020 співорганізаторами ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 і співвиконавцем ОСОБА_15 , з метою конспірування своєї протиправної діяльності та уникнення кримінальної відповідальності за зайняття гральним бізнесом забезпечено оформлення договору оренди нежитлового приміщення кафе бару « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою АДРЕСА_3 , на підставну особу - ОСОБА_18 , який на час укладання цього договору знаходився за кордоном, з однієї сторони, та власником приміщення ОСОБА_19 з іншої, надавши відповідний договір до ТОВ «Хмельницькенергозбут» і ПАТ «Хмельницькобленерго» для забезпечення постачання електроенергії.
Для функціонування ігрового залу, в тому числі надання можливості доступу гравцям до азартних ігор в онлайн-режимі, у приміщенні кафе-бару « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташоване за адресою Хмельницька область м. Шепетівка, вул. Валі Котика, 114, на підставі договорів № 38401101187 від 05.10.2017 і № 38401101188 від 05.10.2017, укладених від імені ОСОБА_18 з ТОВ «ФРІНЕТ», співорганізаторами організованої групи ОСОБА_12 , ОСОБА_13 і ОСОБА_14 забезпечено доступ до мережі Інтернет.
Надалі, ОСОБА_12 , ОСОБА_13 і ОСОБА_14 реалізуючи розроблений ними план злочинних дій щодо отримання незаконних прибутків від грального бізнесу, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 2020 року організували придбання, забезпечили доставку до приміщення ігрового залу, що знаходиться в будівлі кафе-бару « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою АДРЕСА_3 , 19 системних блоків та 15 моніторів разом з іншим допоміжним комп`ютерним обладнанням, та їх подальше підключення до електромережі та мережі «Інтернет». Крім того, залучивши для забезпечення технічної підтримки діяльності закладу ОСОБА_6 , організували встановлення та подальше функціонування програмного забезпечення «iConnect», яке використовувалося як платформа для забезпечення роботи азартного Інтернет клубу ігрових відеослотів « ІНФОРМАЦІЯ_3 » зокрема таких ігрових слотів як « ІНФОРМАЦІЯ_4 », « ІНФОРМАЦІЯ_5 », « ІНФОРМАЦІЯ_6 », « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та інші, які є аналогами відомих відеослотів « ІНФОРМАЦІЯ_8 », « ІНФОРМАЦІЯ_6 », « ІНФОРМАЦІЯ_9 », « ІНФОРМАЦІЯ_10 », тощо від компанії « ІНФОРМАЦІЯ_11 », яка є розробником програмного забезпечення та плат для ігрових автоматів (офіційний сайт компанії : ІНФОРМАЦІЯ_11 ). Вказане програмне забезпечення призначене для отримання доступу до серверів із розміщеним програмним забезпеченням у вигляді симуляторів гральних автоматів, що дає можливість доступу до азартних ігор через мережу «Інтернет» з внесенням гравцем ставки, що дає можливість отримати виграш, а результат повністю або частково залежить від випадковості.
Крім того, ОСОБА_12 , ОСОБА_13 і ОСОБА_14 , забезпечивши умови, засоби та знаряддя для надання доступу до проведення азартної гри, в ігровому залі за адресою АДРЕСА_3 , де систематично, цілодобово, без вихідних, всупереч вимогам Закону надавались послуги у сфері азартних ігор, що виражалось в отриманні грошових коштів від гравців, за надання можливості здійснення азартних ігор на ігрових автоматах та на комп`ютерній техніці, де за допомогою заздалегідь установленого програмного забезпечення нараховувався еквівалент віртуальних балів до суми внесених грошових коштів, здійснювались азартні ігри, а також видавались грошові кошти у випадку збільшення віртуальних балів, що є діями спрямованими на надання фізичної можливості взяти участь у азартних іграх, вирішили залучити до складу організованої групи осіб, які будуть забезпечувати безпосереднє функціонування ігрового залу та фактичний доступ гравців до проведення азартної гри.
Зокрема, у невстановлений досудовим розслідуванням час за невстановлених обставин, але не пізніше березня 2020 року, ОСОБА_12 , ОСОБА_13 і ОСОБА_14 , для надання засобів та знарядь та усуненням перешкод, сприяння скоєнню злочину іншими співучасниками, до здійснення вказаної злочинної діяльності залучили як пособника ОСОБА_6 який має відповідні знання і навики щодо обслуговування комп`ютерного обладнання з метою забезпечення технічного супроводу, надання консультацій, підтримки програмного забезпечення під час функціонування ігрового залу. Останній, використовуючи програмне забезпечення «iConnect», що інстальовано на робочий комп`ютер адміністратора ігрового залу в приміщенні кафе-бару « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташоване за адресою АДРЕСА_3 , та використовується як платформа для забезпечення роботи азартного інтернет клубу ігрових відеослотів « ІНФОРМАЦІЯ_3 », фактично знаходячись за місцем свого проживання за адресою АДРЕСА_2 , дистанційно переводив готівкові грошові кошти, які йому перераховували через банківську картку «Приватбанк» учасники організованої групи та уповноважені ними особи у віртуальні грошові одиниці «кредити», на встановлені у гральному залі персональні комп`ютери для подальшого отримання від гравців грошових коштів за придбання вказаних «кредитів», які являються умовою вступу в азартну гру в онлайн-режимі, зокрема таких ігрових слотів як « ІНФОРМАЦІЯ_4 », « ІНФОРМАЦІЯ_5 », « ІНФОРМАЦІЯ_6 », « ІНФОРМАЦІЯ_7 » та інші, які є аналогами відомих відеослотів « ІНФОРМАЦІЯ_8 », « ІНФОРМАЦІЯ_6 », « ІНФОРМАЦІЯ_9 », « ІНФОРМАЦІЯ_10 », тощо від компанії « ІНФОРМАЦІЯ_11 », яка є розробником програмного забезпечення та плат для ігрових автоматів (офіційний сайт компанії : ІНФОРМАЦІЯ_11 ).
Для забезпечення обліку та звітності діяльності грального закладу, контролю за щоденними прибутками від грального бізнесу співорганізатори ОСОБА_12 , ОСОБА_13 і ОСОБА_14 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше березня 2020 року, залучили до складу організованої групи особу, що користується довірою співорганізатора та одного з розробників плану злочинних дій ОСОБА_13 , а саме його дружину ОСОБА_15 , яка має відповідні навички і знання щодо ведення підприємницької діяльності.
З метою безпосереднього надання доступу гравцям до ігрового закладу, перерахунку, подальшого перетворення коштів гравців у безготівковій формі і нарахування кредитів на робочий комп`ютер адміністратора ігрового залу, приймання готівки від відвідувачів для гри на гральних автоматах, видачі грошових коштів у вигляді виграшів на гральних автоматах, консультування гравців з питань проведення азартної гри, тощо, співорганізатори ОСОБА_12 , ОСОБА_13 і ОСОБА_14 у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше березня 2020 року, залучили до складу організованої групи як виконавців, - ОСОБА_17 і ОСОБА_16 . Вказаним особам співорганізатори ОСОБА_12 , ОСОБА_13 і ОСОБА_14 провели інструктаж щодо їх обов`язків як адміністраторів, які повинні були працювати позмінно, стежити за роботою ігрового залу, сприяти у проведенні азартної гри та відображати результати грального закладу, зокрема, витрати і прибутки в зошиті, що знаходився в приміщенні, де здійснювалося зайняття гральним бізнесом. Зазначений зошит передавався почергово наступній зміні. За свою роботу ОСОБА_17 і ОСОБА_16 , як адміністратори ігрового залу, отримували від співорганізаторів в якості грошової винагороди по 500 грн. за кожну зміну.
Крім того, ОСОБА_12 , ОСОБА_13 і ОСОБА_14 визначили конкретні завдання злочинного об`єднання, його учасників та детально розподілили між членами створеної ними організованої групи їх обов`язки.
У відповідності із розробленим ОСОБА_12 , ОСОБА_13 і ОСОБА_14 планом злочинної діяльності, функції та задачі кожного члена організованої злочинної групи розподілені наступним чином.
Відповідно до єдиного, відомого всім учасникам організованої групи плану злочинної діяльності ОСОБА_12 , виконуючи роль співорганізатора у злочинній групі, здійснював наступні функції: спільно з ОСОБА_14 і ОСОБА_13 розробив та довів до відома решти учасників організованої групи план їхньої діяльності, встановив загально визначені правила поведінки в організованій групі, забезпечував та контролював їх виконання усіма учасниками злочинного об`єднання; спрямував діяльність групи на досягнення єдиного злочинного плану, відомого всім учасникам, разом з ОСОБА_13 і ОСОБА_14 керував діями усіх співучасників при вчиненні злочину, та отримував звіт від працівників про проведення та результати азартних ігор, отриманий прибуток за день; підшукував на роботу працівників для забезпечення роботи ігрового залу за адресою АДРЕСА_3 ; спільно з ОСОБА_14 і ОСОБА_13 здійснював загальне керівництво злочинною групою, створеною з метою надання послуг у сфері грального бізнесу; забезпечував контроль за дотриманням конспіративних заходів під час підготовки та вчинення злочинів; підшукав нежитлові приміщення розташовані на території м. Ізяслав та м. Нетішин Хмельницької області, які були б придатними для відкриття закладів пов`язаних з наданням доступу населенню до азартних ігор; організував як особисто так і через ОСОБА_15 , ОСОБА_17 і ОСОБА_16 , пошук та прийняття на роботу без документального оформлення касирів, які не були обізнані про загальний злочинний план членів організованої групи, контролював їх роботу; здійснював контроль за прибутками та витратами закладу; отримував грошові кошти, здобуті в результаті участі в азартних іграх, та розподіляв їх між іншими співучасниками; за допомогою мобільного зв`язку контролював дотримання порядку, правил поведінки обслуговуючим персоналом; забезпечував розрахунок коштів та їх передачу представнику орендодавця за користування нежитловим приміщенням в кафе-барі « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою АДРЕСА_3 , де функціонував гральний зал.
Відповідно до єдиного, відомого всім учасникам організованої групи плану злочинної діяльності ОСОБА_13 , виконуючи роль співорганізатора у злочинній групі, здійснював наступні функції: спільно з ОСОБА_12 і ОСОБА_14 розробив та довів до відома решти учасників злочинної групи план їхньої діяльності, встановив загально визначені правила поведінки в організованій групі, забезпечував та контролював їх виконання усіма учасниками злочинного об`єднання; спрямував діяльність групи на досягнення єдиного злочинного плану, відомого всім учасникам, разом з ОСОБА_12 і ОСОБА_14 керував діями усіх співучасників при вчиненні злочину, та отримував звіт від працівників про проведення та результати азартних ігор, отриманий прибуток за день; розподіляв функції учасників вказаного злочинного об`єднання з метою досягнення розробленого ним плану, відомого всім учасникам групи; підшукав нежитлові приміщення розташовані на території м. Ізяслав Хмельницької області, які були б придатними для відкриття закладів пов`язаних з наданням доступу населенню до азартних ігор; здійснював контроль за прибутками та витратами закладу; отримував грошові кошти, здобуті в результаті участі в азартних іграх, та розподіляв їх між іншими співучасниками; за допомогою мобільного зв`язку контролював дотримання порядку, правил поведінки обслуговуючим персоналом; сприяв передачі коштів представнику орендодавця за користування нежитловим приміщенням в кафе-барі « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою АДРЕСА_3 , де функціонував гральний зал; забезпечував контроль за виплатами виграшів та боргових зобов`язань гравцями; надавав дозвіл гравцям на здійснення азартної гри в борг; за погодженням з ОСОБА_12 виконував інші заходи з метою забезпечення діяльності закладів, пов`язаних з наданням доступу населенню до азартних ігор.
Відповідно до єдиного, відомого всім учасникам організованої групи плану злочинної діяльності ОСОБА_14 , виконуючи роль співорганізатора у злочинній групі, здійснював наступні функції: спільно з ОСОБА_12 і ОСОБА_13 розробив та довів до відома решти учасників злочинної групи план їхньої діяльності, встановив загально визначені правила поведінки в організованій групі, забезпечував та контролював їх виконання усіма учасниками злочинного об`єднання; спрямував діяльність групи на досягнення єдиного злочинного плану, відомого всім учасникам, разом з ОСОБА_12 і ОСОБА_13 керував діями усіх співучасників при вчиненні злочину, та отримував звіт від працівників про проведення та результати азартних ігор, отриманий прибуток за день; отримував грошові кошти, здобуті в результаті участі в азартних іграх, та розподіляв їх між іншими співучасниками; за допомогою мобільного зв`язку контролював дотримання порядку, правил поведінки обслуговуючим персоналом; забезпечував контроль за виплатами виграшів та боргових зобов`язань гравцями; за погодженням з ОСОБА_12 і ОСОБА_13 виконував інші заходи з метою забезпечення діяльності закладів, пов`язаних з наданням доступу населенню до азартних ігор.
Відповідно до єдиного, відомого всім учасникам організованої групи плану злочинної діяльності ОСОБА_6 , виконуючи роль пособника у злочинній групі, здійснював наступні функції: надавав консультації і технічну підтримку щодо користування програмним забезпеченням «iConnect», що було інстальовано на робочий комп`ютер адміністратора ігрового залу в приміщенні кафе-бару « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташоване за адресою Хмельницька область м. Шепетівка, вул. Валі Котика, 114; забезпечував нарахування віртуальних грошових одиниць «кредитів» (балансів), на встановлені у гральному залі персональні комп`ютери; отримував грошові кошти, здобуті в результаті участі в азартних іграх, та розподіляв їх між іншими співучасниками.
Відповідно до єдиного, відомого всім учасникам організованої групи плану злочинної діяльності ОСОБА_15 , виконуючи роль співвиконавця у злочинній групі, здійснювала наступні функції: забезпечувала облік та звітність діяльності незаконного грального закладу; обліковувала щоденні прибутки та інші результати діяльності ігрового залу, що знаходиться в приміщенні кафе-бару « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташоване за адресою АДРЕСА_3 ; звітувала перед ОСОБА_12 , ОСОБА_13 і ОСОБА_14 про діяльність закладу, кількість відвідувачів, видану суму виграшу та отриманий прибуток; здійснювала розрахунки за користування електроенергією у приміщенні кафе-бару « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташоване за адресою АДРЕСА_3 ; видавала заробітну плату адміністраторам ОСОБА_17 і ОСОБА_16 та контролювала їх роботу; привозила грошові кошти до ігрового залу для виплати «Джек-потів» гравцям; отримувала заздалегідь обіцяну частину грошових коштів від злочинної діяльності групи, що була основним джерелом її прибутків.
Відповідно до єдиного, відомого всім учасникам організованої групи плану злочинної діяльності ОСОБА_17 , виконуючи роль співвиконавця у злочинній групі, здійснювала наступні функції: виконувала функції адміністратора ігрового залу, що знаходиться в приміщенні кафе-бару « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташоване за адресою АДРЕСА_3 ; приймала готівкові кошти від відвідувачів; консультувала гравців з питань проведення азартної гри; безпосередньо надавала доступ відвідувачам до азартної гри; видавала гравцям грошові кошти у разі їх виграшу; використовувала визначені ОСОБА_12 , ОСОБА_13 і ОСОБА_14 засоби конспірації діяльності (заклад відвідували в основному лише «перевірені» гравці); звітувала перед ОСОБА_12 , ОСОБА_13 і ОСОБА_14 про діяльність закладу, кількість відвідувачів, видану суму виграшу та отриманий прибуток; отримувала заздалегідь обіцяну частину грошових коштів від злочинної діяльності групи, що була основним джерелом її прибутків; безпосередньо виконувала вказівки співорганізаторів грального бізнесу ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 щодо режиму роботи, заходів конспірації; стежила за дотриманням гравцями правил гри; перерахувала через свій банківський рахунок ПАТ КБ «ПриватБанк» на банківські рахунки інших учасників організованої злочинної групи грошові кошти, отримані від гравців; через встановлене програмне забезпечення, у випадку виграшу видавала гравцям виграні ними грошові кошти, та за допомогою програмного забезпечення «iConnect» та встановленої платіжної системи роздруковувала 14-значні числові коди, які передавала гравцям, за допомогою яких останні отримували доступ до різних азартних ігор в онлайн-режимі; записувала у спеціально відведеному для цього зошиті відомості про витрати та прибутки за свою зміну; здійснювала облік виручки від незаконної діяльності даного грального закладу; з дозволу співорганізаторів організованої групи надавала гравцям доступ до азартної гри в борг, здійснюючи відповідні записи у відведеному зошиті; отримувала та передавала виручені від забороненої законом діяльності грошові кошти співорганізаторам грального бізнесу; здійснювала прибирання приміщення ігрового залу.
Відповідно до єдиного, відомого всім учасникам організованої групи плану злочинної діяльності ОСОБА_16 , виконуючи роль співвиконавця у злочинній групі, здійснювала наступні функції: виконувала функції адміністратора ігрового залу, що знаходиться в приміщенні кафе-бару « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташоване за адресою АДРЕСА_3 ; виконувала функції системного адміністратора комп`ютерного залу; приймала готівкові кошти від відвідувачів; консультувала гравців з питань проведення азартної гри; безпосередньо надавала доступ відвідувачам до азартної гри; видавала гравцям грошові кошти у разі їх виграшу; використовувала визначені ОСОБА_12 , ОСОБА_13 і ОСОБА_14 засоби конспірації діяльності (заклад відвідували в основному лише «перевірені» гравці); звітувала перед ОСОБА_12 , ОСОБА_13 і ОСОБА_14 про діяльність закладу, кількість відвідувачів, видану суму виграшу та отриманий прибуток; отримувала заздалегідь обіцяну частину грошових коштів від злочинної діяльності групи, що була основним джерелом її прибутків; безпосередньо виконувала вказівки співорганізаторів грального бізнесу ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 щодо режиму роботи, заходів конспірації; стежила за дотриманням гравцями правил гри; через встановлене програмне забезпечення, у випадку виграшу видавала гравцям виграні ними грошові кошти, та за допомогою програмного забезпечення «iConnect» та встановленої платіжної системи роздруковувала 14-значні числові коди, які передавала гравцям, за допомогою яких останні отримували доступ до різних азартних ігор в онлайн-режимі; записувала у спеціально відведеному для цього зошиті відомості про витрати та виграші за свою зміну; здійснювала облік виручки від незаконної діяльності грального закладу; отримувала та передавала виручені від забороненої законом діяльності грошові кошти співорганізаторам грального бізнесу; здійснювала прибирання приміщення ігрового залу; з дозволу співорганізаторів організованої групи надавала гравцям доступ до азартної гри в борг, здійснюючи відповідні записи у відведеному зошиті.
Таким чином, ОСОБА_12 , ОСОБА_13 і ОСОБА_14 , здійснивши всі підготовчі дії, вчинили умисний продовжуваний особливо тяжкий злочин у сфері господарської діяльності, а саме зайняття гральним бізнесом за наступних обставин.
Так, 07.04.2020, в період з 17 години 33 хвилин до 18 години 20 хвилин особа зі зміненими анкетними даними ОСОБА_20 , яка залучалась на підставі конфіденційного співробітництва для здійснення контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки, прибула до грального закладу, за адресою: АДРЕСА_3 . З метою доступу до приміщення ігрового залу ОСОБА_20 натиснув кнопку вхідних дверей. Йому відчинила двері, чим надала доступ до приміщення ігрового залу, адміністратор ОСОБА_17 . Надалі, ОСОБА_17 , виконуючи свої обов`язки щодо надання безпосереднього доступу до азартних ігор, отримала від ОСОБА_20 грошові кошти в сумі 200 грн. для зарахування їх на рахунок гравця. Після цього конвертувала їх в електронні віртуальні грошові одиниці «кредити», та закріпила за допомогою пароля доступу до віртуального рахунку платіжної системи на одному із встановлених в гральному залі персональних комп`ютерів, надавши гравцю ОСОБА_20 доступ до азартної гри «Book of Ra» за допомогою встановленого співорганізаторами ОСОБА_21 , ОСОБА_13 і ОСОБА_14 і налаштованого ОСОБА_6 на персональному комп`ютері програмного забезпечення «iConnect» та мережі «Інтернет», роз`яснивши при цьому її правила та умови проведення. За результатами проведення азартної гри ОСОБА_20 програв 200 грн. Після цього, з метою подальшого безперешкодного доступу до ігрового залу, він підійшов до ОСОБА_17 і попросив її надати абонентський номер свого мобільного телефону. На прохання ОСОБА_20 . ОСОБА_17 власноруч написала та передала останньому на шматку паперу свій номер мобільного телефону « НОМЕР_5 » та своє ім`я « ОСОБА_22 », після чого він залишив приміщення грального закладу, який продовжував працювати.
Вранці наступного дня 08.04.2020 ОСОБА_17 підсумувала звітність грального закладу за добу, записавши витрати і прибутки до відповідного зошиту та отримала з «каси» грального закладу заробітну плату за зміну в сумі 500 грн.
Крім того, 02.06.2020, в період з 18 години 40 хвилин до 19 години 00 хвилин особа зі зміненими анкетними даними ОСОБА_20 , яка залучалась на підставі конфіденційного співробітництва для здійснення контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки, прибула до грального закладу, за адресою: АДРЕСА_3 . З метою доступу до приміщення ігрового залу ОСОБА_20 натиснув кнопку вхідних дверей. Йому відчинила двері, чим надала доступ до приміщення ігрового залу, адміністратор ОСОБА_17 . Надалі, ОСОБА_17 , виконуючи свої обов`язки щодо надання безпосереднього доступу до азартних ігор, отримала від ОСОБА_20 грошові кошти в сумі 200 грн. для зарахування їх на рахунок гравця. Після цього конвертувала їх в електронні віртуальні грошові одиниці «кредити», та закріпила за допомогою пароля доступу до віртуального рахунку платіжної системи на одному із встановлених в гральному залі персональних комп`ютерів, надавши покупцю ОСОБА_20 доступ до азартної гри «Book of Ra» за допомогою встановленого співорганізаторами ОСОБА_21 , ОСОБА_13 і ОСОБА_14 і налаштованого ОСОБА_6 на персональному комп`ютері програмного забезпечення «iConnect» та мережі «Інтернет», роз`яснивши при цьому її правила та умови проведення. За результатами проведення азартної гри ОСОБА_20 виграв 300 грн. і залишив приміщення незаконного грального закладу, який продовжував працювати.
Вранці наступного дня 08.04.2020 ОСОБА_17 підсумувала звітність грального закладу за добу, записавши витрати і прибутки до відповідного зошиту та отримала з «каси» грального закладу заробітну плату за зміну в сумі 500 грн.
Крім того, 22.07.2020, в період з 15 години 19 хвилин до 15 години 42 хвилин особа зі зміненими анкетними даними ОСОБА_20 , яка залучалась на підставі конфіденційного співробітництва для здійснення контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки, прибула до грального закладу, за адресою: АДРЕСА_3 . З метою доступу до приміщення ігрового залу ОСОБА_20 натиснув кнопку вхідних дверей. Йому відчинила двері, чим надала доступ до приміщення ігрового залу, адміністратор ОСОБА_17 . Надалі, ОСОБА_17 , виконуючи свої обов`язки щодо надання безпосереднього доступу до азартних ігор, отримала від ОСОБА_20 грошові кошти в сумі 200 грн. для зарахування їх на рахунок гравця. Після цього конвертувала їх в електронні віртуальні грошові одиниці «кредити», та закріпила за допомогою пароля доступу до віртуального рахунку платіжної системи на одному із встановлених в гральному залі персональних комп`ютерів, надавши покупцю ОСОБА_20 доступ до азартної гри «Book of Ra» за допомогою встановленого співорганізаторами ОСОБА_21 , ОСОБА_13 і ОСОБА_14 і налаштованого ОСОБА_6 на персональному комп`ютері програмного забезпечення «iConnect» та мережі «Інтернет», роз`яснивши при цьому її правила та умови проведення. За результатами проведення азартної гри ОСОБА_20 програв 100 грн., а решту 100 грн. попросив ОСОБА_17 повернути йому, після чого залишив приміщення незаконного грального закладу, який продовжував працювати.
Вранці наступного дня 08.04.2020 ОСОБА_17 підсумувала звітність грального закладу за добу, записавши витрати і прибутки до відповідного зошиту та отримала з «каси» грального закладу заробітну плату за зміну в сумі 500 грн.
Крім того, 23.07.2020, в період з 22 години 35 хвилин до 22 години 50 хвилин особа зі зміненими анкетними даними ОСОБА_20 , яка залучалась на підставі конфіденційного співробітництва для здійснення контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки, прибула до грального закладу, за адресою: АДРЕСА_3 . З метою доступу до приміщення ігрового залу ОСОБА_20 натиснув кнопку вхідних дверей. Йому відчинила двері, чим надала доступ до приміщення ігрового залу, адміністратор ОСОБА_23 . Надалі ОСОБА_23 , виконуючи свої обов`язки щодо надання безпосереднього доступу до азартних ігор, отримала від ОСОБА_20 грошові кошти в сумі 200 грн. для зарахування їх на рахунок гравця. Після цього конвертувала їх в електронні віртуальні грошові одиниці «кредити», та закріпила за допомогою пароля доступу до віртуального рахунку платіжної системи на одному із встановлених в гральному залі персональних комп`ютерів, надавши покупцю ОСОБА_20 доступ до азартної гри «Book of Ra» за допомогою встановленого співорганізаторами ОСОБА_21 , ОСОБА_13 і ОСОБА_14 і налаштованого ОСОБА_6 на персональному комп`ютері програмного забезпечення «iConnect» та мережі «Інтернет», роз`яснивши при цьому її правила та умови проведення. В подальшому, в ході проведення ОСОБА_20 азартної гри, останньому на початку азартної гри було нараховано 2000 ігрових кредитів, які відображалися в нижній лівій частині монітору. ОСОБА_20 проводив азартну гру до 22 год. 50 хв. доки до приміщення ігрового залу не увійшли працівники поліції, які припинили діяльність вказаного грального закладу, та почали проводити санкціонований обшук.
Таким чином, в період злочинної діяльності з квітня 2020 року по липень 2020 року в приміщенні недіючого кафе-бару « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться за адресою АДРЕСА_3 , співорганізатори ОСОБА_12 , ОСОБА_13 і ОСОБА_14 разом з іншими учасниками організованої групи ОСОБА_6 , ОСОБА_17 , ОСОБА_15 і ОСОБА_16 , використовуючи спеціальне обладнання, забезпечили надання доступу ОСОБА_20 до азартних ігор на загальну суму 800 грн., які вони в подальшому розділили між собою у визначених частках в якості незаконного прибутку.».
Дана підозра є обґрунтованою та підтверджується: протоколом допиту свідка ОСОБА_9 від 18.02.2021; висновком експерта за результатами проведення судової експертизи комп`ютерної техніки та програмних продуктів від 20.04.2021; висновком експерта за результатами проведення судової експертизи комп`ютерної техніки та програмних продуктів від 20.11.2020; протоколом допиту свідка ОСОБА_10 від 24.07.2021; протоколом огляду предметів від 31.03.2021; протоколом допиту свідка ОСОБА_20 від 30.07.2021; протоколом обшуку від 24.07.2020; протоколом допиту свідка ОСОБА_11 від 09.12.2020; протоколом допиту свідка ОСОБА_8 від 09.12.2020; висновком експерта від 20.05.2021; протоколом допиту підозрюваного ОСОБА_6 від 19.06.2021; протоколом допиту підозрюваної ОСОБА_17 від 15.06.2021; протоколом огляду предмета від 01.12.2020, 03.12.2020 та від 13.11.2020.
Відповідно до ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Відповідно до ч. 2 ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження з метою досягнення його дієвості є запобіжні заходи.
Згідно із ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, а також наявність ризиків, передбачених цим Кодексом.
Частиною 2 ст. 177 КПК України передбачено, що підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Положеннями ч. 1 ст.182 КПК України передбачено, що застава полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов`язків.
Відповідно до ч. 5 ст. 182 КПК України розмір застави щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні особливо тяжкого злочину, визначається у таких межах: від вісімдесяти до трьохсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно зі ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» станом на 1 січня 2021 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2270 гривень.
Так, з наданих матеріалів вбачається, що ОСОБА_6 обґрунтовано підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, передбаченого ч.3 ст.28, ч. 1 ст. 203-2 КК України, за який передбачене покарання у виді штрафу від десяти тисяч до сорока тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік, тобто даний злочин є особливо тяжким.
При цьому, аналізуючи обґрунтованість підозри ОСОБА_6 у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.28, ч. 1 ст. 203-2 КК України, слідчий суддя зазначає, що не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину, а лише зобов`язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї обмежувального заходу і слідчий суддя вважає її достатньою для застосування запобіжного заходу. Слідчий суддя вважає, що у даному кримінальному провадженні зв`язок підозрюваного ОСОБА_6 з кримінальними правопорушеннями, у якому він підозрюється підтверджується наявними у матеріалах доказами, які є обґрунтованими та об`єктивно доводять можливу причетність підозрюваного до інкримінованого кримінального правопорушення та дає підстави слідчому судді для продовження застосування до нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з метою здійснення подальшого розслідування.
Так, у п.48 рішення Європейського Суду з прав людини «Чеботарь проти Молдови» № 35615/06 від 13.11.2007 викладено, що «для того, щоб арешт по обґрунтованій підозрі був виправданий у відповідності з статтею 5 1 (с), поліція не зобов`язана мати докази, достатні для пред`явлення обвинувачення, ні в момент арешту ні під час перебування заявника під вартою. Також не обов`язково, щоб затриманій особі були, по кінцевому рахунку, пред`явлені обвинувачення, або щоб ця особа була піддана суду. Метою попереднього тримання під вартою є подальше розслідування кримінальної справи, яке повинно підтвердити або розвіяти підозру, яка є підставою для затримання».
Станом на час розгляду цього клопотання повідомлена ОСОБА_6 підозра повністю відповідає вимогам Європейського суду з прав людини щодо поняття «обґрунтованості», відображеним зокрема у п. 175 рішення від 21.04.2011 у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», згідно якої термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30 серпня 1990 року, п.32, Series A, N 182).
Аналізуючи ризики, існуванням яких слідчий обґрунтовує вимоги клопотання, слідчий суддя дійшла до висновку, що вказаний у клопотанні ризик, передбачений п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України не знайшов свого підтвердження у судовому засіданні, оскільки стороною обвинувачення не наведено підстав, які б дали беззаперечні підстави суду вважати, що ОСОБА_6 має намір ухилятися від слідства, адже лише тяжкість можливого покарання при можливому визнанні підозрюваного винним не може свідчити про існування вказаного ризику відповідно до вимог закону. При цьому, підозрюваний має постійне місце проживання одружений, має повнолітню доньку і ніщо з матеріалів, долучених до клопотання, не свідчить про його намір переховуватися від органів досудового розслідування та суду.
У своїй практиці ЄСПЛ наголошує, що посилання на тяжкість обвинувачення як на головний чинник при оцінці імовірності того, що особа переховуватиметься від правосуддя, перешкоджатиме ходові розслідування або вчинятиме нові злочини є недостатнім, хоча суворість покарання і є визначальним елементом при оцінці ризику переховування від правосуддя чи вчинення нових злочинів, і що потребу позбавлення волі не можна оцінювати, беручи до уваги тільки тяжкість злочину.
У справі «Мамедова проти Росії» (Mamedova v Russia) 7064/05 від 01 червня 2006 року щодо недостатності посилання на тяжкість злочину та ймовірне покарання Європейський Суд зазначив, що суди, перевіряючи законність та обґрунтованість продовження тримання заявниці під вартою, незмінно посилались на тяжкість обвинувачень як на головний чинник при оцінці ймовірності того, що заявниця переховуватиметься від правосуддя, перешкоджатиме ходові розслідування або вчинятиме нові злочини. Однак Суд неодноразово відзначив, що, хоча суворість покарання є визначальним елементом при оцінці ризику переховуватися від правосуддя чи вчинення нових злочинів, потребує позбавлення когось волі не можна оцінювати з винятково абстрактного погляду, беручи до увагу тільки тяжкість злочину.
Слідчий суддя вважає, що слідчим у ході розгляду клопотання доведено існування ризику впливу на свідків у кримінальному провадженні. При цьому слід враховувати встановлену КПК процедуру отримання показань від осіб, які є свідками, а саме: спочатку на стадії досудового розслідування показання отримують шляхом слідчим чи прокурором, а після направлення обвинувального акту до суду на стадії судового розгляду усно шляхом допиту особи в судовому засідання (ч. 1,2 ст. 23, ст. 224 КПК України).
Суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання або отриманих в поряду, передбаченому ст. 225 КПК України, тобто допитаних на стадії досудового розслідування слідчим суддею. Суд не вправі обґрунтовувати судові рішення показаннями, наданими слідчому прокурору або посилатися на них (ч. 4 ст.95 КПК України).
Отже ризик впливу на свідків існує не лише на етапі досудового розслідування кримінального провадження при збиранні доказів, а й на стадії судового розгляду до моменту отримання показань судом від свідків.
За таких обставин, ОСОБА_6 , якому відомі свідки ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , в тому числі особи, яким були відомі відомості щодо злочинної діяльності організованої групи за фактом зайняття гральним бізнесом, може спонукати шляхом домовленості чи в інший спосіб змінити показання, приховати важливі для досудового розслідування відомості та документи.
Ризик продовження вчинення інших кримінальних правопорушень слідчий суддя також вважає обґрунтованим та доведеним. Так, у судовому засіданні прокурор повідомив, що ОСОБА_6 обвинувачувався у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України та ухвалою Полонського районного суду Хмельницької області від 19.04.2021 означене кримінальне провадження за клопотанням ОСОБА_6 було закрите у зв`язку із набрання чинності законом, яким скасована кримінальна відповідальність за діяння, вчинене особою. І хоча до матеріалів клопотання копії ухвали суду долучено не було, однак підозрюваний визнав вказану обставину, що дозволяє слідчому судді взяти її до уваги.
Також, вважаю доведеним існування ризику перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином.
Так, у судовому засіданні було встановлено, що підозрюваному ОСОБА_6 було вручені повістки про виклик до слідчого на 12.06.2021, 14.06.2021, про що свідчать долучені до матеріалів клопотання корінці повісток про виклик, однак останній з`явився до слідчого лише 19.06.2021, мотивуючи неявку перебуванням на лікуванні у лікарні з діагнозом мікроінсульт.
Проте будь-яких підтверджуючих документів знаходження ОСОБА_6 на лікуванні, що могло би обґрунтувати його неявку до слідчого, ні підозрюваний, ні його захисник у судовому засіданні не надали.
Вказані обставини суттєво обмежують здатність слідчого виконувати всі необхідні слідчі (розшукові) та процесуальні дії в розумні строки, що можна розцінити як перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином.
Таким чином, оцінюючи ступінь усіх встановлених ризиків у сукупності з урахуванням тяжкості покарання за вчинення інкримінованого підозрюваному кримінального правопорушення, вагомість доказів про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення, слідчий суддя, зважаючи на потреби досудового розслідування та необхідність досягнення мети кримінального провадження, приходить до висновку про дієвість та необхідність застосування до ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді застави.
Інші, встановлені у судовому засіданні обставини, зокрема наявність у ОСОБА_6 постійного місця проживання, дружини та повнолітньої дитини в даному випадку не є визначальними і такими, що б давали можливість обрати менш суворий запобіжний захід, ніж застава.
Згідно із ч.4ст.182 КПК Українирозмір застави визначається з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбаченихстаттею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього.
Визначаючи розмір застави, враховуючи характер та обставини вчинення злочину, у якому підозрюється ОСОБА_6 , його майновий та сімейний стан, дані про особу підозрюваного та ризики, передбачені статтею 177 цього Кодексу, вважаю, що застава в розмірі 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 227000,00 грн., забезпечить виконання підозрюваним обов`язків, передбачених КПК України.
При визначенні саме такого розміру застави слідчим суддею враховується, що ОСОБА_6 постійного місця роботи не має, однак на обліку у центрі зайнятості як безробітний не перебуває. У судовому засіданні сам підозрюваний пояснив, що має тимчасові заробітки, зокрема займається торгівлею та ремонтом побутової техніки.
Аналізуючи майновий стан підозрюваного, слід взяти до уваги, що останній має у власності автомобіль SKODA OCTAVIA A5, н.з. НОМЕР_8 , що підтверджується долученою до матеріалів клопотання реєстраційною карткою ТЗ. А тому слідчий суддя не бере до уваги посилання підозрюваного на те, що автомобіль йому не належить.
Строк дії обов`язків слід визначити в межах строків досудового розслідування, а саме по 09 серпня 2021 року.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.177, 178, 182, 194 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Застосувати відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.28, ч. 1 ст. 203-2 КК України, запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 227000гривень, які необхідно протягом 5 днів з моменту постановлення ухвали внести на депозитний рахунок ТУ ДСА України в Хмельницькій області та надати документ, що це підтверджує, слідчому.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_6 строком до 09 серпня 2021 року наступні обов`язки:
- прибувати за викликом до слідчого, прокурора, суду;
- повідомляти слідчого, прокурора, чи суд про зміну свого місця проживання;
- утримуватися від спілкування із свідками ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 у даному кримінальному провадженні;
- не відлучатися із м. Полонного Хмельницької області, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну (у разі їх наявності);
- не відвідувати ігровий зал, що розташований в приміщенні недіючого приміщення кафе-бару « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: Хмельницька область м. Шепетівка, вул. Валі Котика, 114.
У разі невиконання даних обов`язків, застава звертається в дохід держави.
Ухвала діє до 09 серпня 2021 року.
Ухвала може бути оскаржена до Хмельницького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя Хмельницького
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 30.06.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 98024714 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів застава |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Кирик О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні