Справа № 2-1161-10
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
19 травня 2010 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області
В складі: головуючого-судді Михайленко В.Г.
при секретарі Щербаковій Л.А.
адвоката ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Умані справу за позовною заявою ОСОБА_2 до Старобабанівської виправної колонії №92 про поновлення на роботі і стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу та стягнення моральної шкоди,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 звернувся з позовом до суду посилаючись на те, що згідно договору №66 від 1 серпня 2005 року він був прийнятий на роботу в Старобабанівську виправну колонію №92 на посаду головного інженера виробничих підрозділів Старобабанівської виправної колонії УДДУПВП у Черкаській області.
За період роботи на вказаній посаді ОСОБА_2 характеризувався позитивно, ставили в приклад для головних спеціалістів та інженерно-технічних працівників колонії. За даний час до нього не застосовувались заходи дисциплінарного чи громадського стягнення.
Наказом №13 о/с від 29 березня 2010 року по Старобабанівській виправній колонії №92 його було звільнено з посади головного інженера виробничих підрозділів Старобабанівської виправної колонії №92 за ст.40 п.3 КЗпП України, тобто за систематичне невиконання працівником без поважних причин обов‘язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього розпорядку, якщо до працівника раніше застосовувались заходи дисциплінарного чи громадського стягнення.
Вважає, дане звільнення не законним, його заробітна плата в середньому за останні два місяці складає 2090 гривень. Втрата заробітку істотно погіршила його життєвий рівень, тому в зв‘язку із незаконним звільненням йому завдано значної моральної шкоди, яку він оцінив в три тисячі гривень, тому за вирішенням даного питання він вирішив звернутися до суду.
01 серпня 2005 року між ОСОБА_2 та адміністрацією Старобабанівської виправної колонії №92 складено договір №66 про трудові правовідносини.
Згідно протоколу №13 проведення кадрової комісії Старобабанівської виправної колонії УДДУПВП при начальнику колонії вирішено звільнити ОСОБА_2 за ст.40 п.3 КЗпП України – систематичне невиконання працівником без поважних причин обов‘язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього розпорядку, якщо до працівника раніше застосовувались заходи дисциплінарного чи громадського стягнення.
Згідно наказу начальника адміністрації від 09 лютого 2010р. за неналежне виконання функціональних обов‘язків ведення службової документації та послаблений контроль за роботою інженерних служб ОСОБА_2 оголошено сурову догану.
7 квітня 2010р. прокурором Уманського району внесено протест адміністрації СВК-92 на наказ від 9.02.10р. про його скасування в частині притягнення до дисциплінарної відповідальності ОСОБА_2 в зв‘язку з тим, що чинним законодавством не передбачено такого виду дисциплінарного стягнення як «сувора догана».
7 квітня 2010р. згідно наказу начальника ВК-92 за №137 внесено частково зміни до п.1 наказу №75 від 9.02.10р. по Старобабанівській виправній колонії №92 «Про накладення дисциплінарного стягнення» згідно якого ОСОБА_2 оголошено догану.
Як встановлено в судовому засіданні до ОСОБА_2 всього один раз застосовувалось дисциплінарне стягнення в вигляді оголошення догани. Таким чином відсутнє систематичне невиконання своїх обов‘язків, а тому суд вважає, що є всі підстави для задоволення позову.
З відповідача підлягає стягненню заробітна плата за час вимушеного прогулу в сумі 2090 грн. на користь ОСОБА_2
Від стягнення з відповідача моральної шкоди позивач відмовився.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.40 п.3, 231-233, 235, 236 КЗпП, ст.ст.10, 15, 60, 208, 209, 212-215 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_2 задоволити.
Поновити ОСОБА_2 на роботі на посаді головного інженера виробничих підрозділів Старабабанівської виправної колонії УДДУПВП у Черкаській області відповідно до штатного розпису з 29 березня 2010 року.
Стягнути з адміністрації Старобабанівської виправної колонії №92 середню заробітну плату за час вимушеного прогулу у розмірі 2090 гривень.
Допустити негайне виконання рішення в частині поновлення на роботі ОСОБА_2
Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. У разі неподання заяви про апеляційне оскарження рішення набирає законної сили. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але не подання апеляційної скарги рішення набирає законної сили після закінчення встановленого строку.
Головуючий В.Г.Михайленко
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 19.05.2010 |
Оприлюднено | 24.03.2011 |
Номер документу | 9806046 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Покровський районний суд Дніпропетровської області
Єланський Олег Геннадійович
Цивільне
Бородянський районний суд Київської області
Унятицький Дмитро Євгенович
Цивільне
Сватівський районний суд Луганської області
Юрченко Станіслав Олександрович
Цивільне
Веселівський районний суд Запорізької області
Нагорний Анатолій Олександрович
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Михайленко Володимир Гаврилович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні