Ухвала
від 27.05.2021 по справі 554/4961/21
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 27.05.2021 Справа № 554/4961/21

Єдиний унікальний номер справи: №554/4961/21

Провадження № 1-кс/554/8745/2021

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 травня 2021 року м. Полтава

Октябрський районний суд м. Полтави в складі: слідчого судді ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Полтавській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020170310000199 від 22.06.2020 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 240 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

Досудове розслідування у кримінальному провадженні проводиться за фактом того, що в с. Пащенки, Решетилівського району, Полтавської області працівниками компанії ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »» ведуться роботи із незаконного видобування глини (корисної копалини місцевого значення).

В ході досудового розслідування встановлено, що 16.02.2016 ІНФОРМАЦІЯ_2 розроблено та затверджено сесією Місцеву програму «Впорядкування території сміттєзвалища 2016-2025 р.р.», метою якої було вирішення комплексу проблем щодо впорядкування території сміттєзвалища та ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ.

28.05.2020 ІНФОРМАЦІЯ_3 видано лист № 1083/01-41 Про ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів. Лист видано на виконання рішення ІНФОРМАЦІЯ_4 № 529 від 14.07.2017 «Про затвердження Порядку функціонування та припинення експлуатації полігонів і звалищ твердих побутових відходів» та висловлено вимогу сільським радам ІНФОРМАЦІЯ_5 щодо невідкладного вжиття заходів щодо ліквідації несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів у тому числі вздовж автомобільних доріг та залізничних колій, привести у відповідність із законодавством прийняті рішення у сфері поводження з відходами та надати інформацію про вжиті заходи з копіями підтверджуючих документів (фотознімки, протоколи, акти комісій з питань поводження з безхазяйними відходами).

20.11.2019 Сесією ІНФОРМАЦІЯ_6 прийнято рішення Про розпорядження землями бувшої колективної власності на території Пащенківської сільської ради Решетилівського району Полтавської області. Згідно рішення у власність ІНФОРМАЦІЯ_6 прийнято землі колишнього сільськогосподарського підприємства СТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 ». Контроль за виконанням рішення покладено на постійну комісію з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів, екології, промисловості, будівництва, транспорту, комунального господарство та зв`язку.

27.03.2020 ІНФОРМАЦІЯ_2 укладено Договір № 2-рб-03/2020 з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » щодо розробки робочого проекту «Рекультивації порушених земель».

06.04.2020 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » видано Робочий проект «Рекультивації порушених земель та заходів щодо охорони навколишнього середовища на ділянці розташованої в межах земель Пащенківської сільської ради, Решетилівського району, Полтавської області». Розробка проекту здійснювалася на підставі укладеного договору та Технічного завдання на виконання робочого проекту Рекультивації порушених земель.

27.05.2020 ІНФОРМАЦІЯ_2 укладено Договір № 2705П з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 ». Предметом договору було виконання земляних робіт згідно Робочого проекту по рекультивації порушених земель та заходів щодо охорони навколишнього середовища в межах земельної ділянки, яка розташована в межах земель ІНФОРМАЦІЯ_10 . Строк виконання робіт по договору до 01.09.2021.

22.06.2020 на території земель на ділянці розташованої в межах земель Пащенківської сільської ради, Решетилівського району, Полтавської області, проведено огляд та зафіксовано факт незаконного видобування грунту та глини працівниками ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »».

09.11.2020 на території земель на ділянці розташованої в межах земель Пащенківської сільської ради, Решетилівського району, Полтавської області, проведено повторний огляд із залученням спеціалістів та зафіксовано об`єми незаконного видобування грунту та глини в межах земельної ділянки загальною площею 0,8956 га.

Згідно довідки Державної екологічної інспекції центрального округу від 08.10.2020 на території сміттєзвалища за межами с. Пащенки, Решетилівського району, Полтавської області, виявлено земельну ділянку, на якій невстановленими особами здійснюється видобування будівельної сировини (глини) кар`єрним способом. Об`єм видобутої сировини на момент проведення обстеження приблизно склав 25 тис. куб. м. Інформація щодо наявності спеціального дозволу на користування надрами на видобування будівельної сировини кар`єрним способом на ділянку надр, що розташована на земельній ділянці на території Пащенківської сільської ради Решетилівської сільської ради, відсутня.

Згідно довідки Державної екологічної інспекції центрального округу розмір збитку внаслідок незаконного видобування корисної копалини місцевого значення (глинистих ґрунтів, суглинків) становить 26490970 грн.

Згідно положень підпункту 14.1.73 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, землекористувачі юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.

Згідно положень статті 92 Земельного кодексу України, право постійного користування земельною ділянкою це право володіння і користування земельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальній власності, без встановлення строку. Право постійного користування земельною ділянкою із земель державної та комунальної власності, зокрема, набувають підприємства, установи та організації, що належать до державної та комунальної власності.

Згідно положень статті 95 Земельного кодексу України землекористувачі, якщо інше не передбачено законом або договором, мають право: самостійно господарювати на землі, використовувати у встановленому порядку для власних потреб наявні на земельній ділянці загальнопоширені корисні копалини, торф, ліси, водні об`єкти, а також інші корисні властивості землі.

Згідно положень ч. 1 ст. 96 Земельного кодексу України, землекористувачі зобов`язані забезпечувати використання землі за цільовим призначенням, додержуватися вимог законодавства про охорону довкілля, підвищувати родючість ґрунтів та зберігати інші корисні властивості землі.

Згідно положень ч. ч. 1, 2, 3 ст. 168 Земельного кодексу України, грунти земельних ділянок є об`єктом особливої охорони. Власники земельних ділянок та землекористувачі не мають права здійснювати зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі. При здійсненні діяльності, пов`язаної з порушенням поверхневого шару ґрунту, власники земельних ділянок та землекористувачі повинні здійснювати зняття, складування, зберігання поверхневого шару ґрунту та нанесення його на ділянку, з якої він був знятий (рекультивація), або на іншу земельну ділянку для підвищення її продуктивності та інших якостей.

Згідно положеньч.ч.1,2ст.166Земельного кодексуУкраїни,рекультивація порушенихземель це комплексорганізаційних,технічних ібіотехнологічних заходів,спрямованих навідновлення ґрунтовогопокриву,поліпшення станута продуктивностіпорушених земель. Землі, які зазнали змін у структурі рельєфу, екологічному стані ґрунтів і материнських порід та у гідрологічному режимі внаслідок проведення гірничодобувних, геологорозвідувальних, будівельних та інших робіт, підлягають рекультивації.

Згідно положеньстатті 52Закону України«Про охоронуземель»,рекультивації підлягаютьземлі,які зазнализмін уструктурі рельєфу,екологічному станіґрунтів іматеринських порідта вгідрологічному режимівнаслідок проведеннягірничодобувних,геологорозвідувальних,будівельних таінших робіт. При знятті ґрунтового покриву здійснюється пошарове зняття і роздільне складування верхнього, найбільш родючого шару ґрунту, та інших прошарків ґрунту відповідно до структури ґрунтового профілю, а також материнської породи. Рекультивація земельних ділянок здійснюється шляхом пошарового нанесення на малопродуктивні земельні ділянки або ділянки без ґрунтового покриву знятої ґрунтової маси, а в разі потреби і материнської породи в порядку, який забезпечує найбільшу продуктивність рекультивованих земель. Об`єм ґрунтової маси, що підлягає зняттю і роздільному складуванню, визначається в робочих проектах землеустрою.

Згідно положень ст. 54 Закону України «Про землеустрій», робочі проекти землеустрою складаються з метою реалізації заходів з рекультивації порушених земель, консервації деградованих та малопродуктивних угідь, поліпшення сільськогосподарських і лісогосподарських угідь, захисту земель від ерозії, підтоплення, заболочення, вторинного засолення, висушення, зсувів, ущільнення, закислення, забруднення промисловими та іншими відходами, радіоактивними та хімічними речовинами. Робочі проекти землеустрою (крім земельних ділянок приватної власності) розробляються на підставі рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування. Робочий проект землеустрою включає: завдання на складання робочого проекту землеустрою; пояснювальну записку; рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про розроблення робочого проекту землеустрою (крім земельних ділянок приватної власності) або рішення замовника, якому надано спеціальний дозвіл на дослідно-промислову розробку родовищ бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення, нафти і газу та/або видобування бурштину, інших корисних копалин загальнодержавного значення, нафти і газу; характеристику природних та агрокліматичних умов відповідної території; матеріали ґрунтових та інших обстежень; матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування; техніко-економічні показники робочого проекту землеустрою; проектні рішення з визначення комплексу заходів та обсягу робіт з охорони земель; розрахунки кошторисної вартості щодо впровадження запроектованих заходів з охорони земель; матеріали погодження робочого проекту землеустрою, встановлені статтею 186 Земельного кодексу України; плани агровиробничих груп ґрунтів та крутизни схилів; плани запроектованих заходів; матеріали перенесення проекту в натуру (на місцевість).

Згідно положень ст. 3 Закону України «Про охорону земель», основними принципами державної політики у сфері охорони земель є забезпечення охорони земель як основного національного багатства Українського народу, пріоритет вимог екологічної безпеки у використанні землі як просторового базису, природного ресурсу і основного засобу виробництва.

Згідно положень ч. 1 ст. 35 Закону України «Про охорону земель», власники і землекористувачі, в тому числі орендарі, земельних ділянок при здійсненні господарської діяльності зобов`язані дотримуватися вимог земельного та природоохоронного законодавства України, проводити на земельних ділянках господарську діяльність способами, які не завдають шкідливого впливу на стан земель та родючість ґрунтів, підвищувати родючість ґрунтів та зберігати інші корисні властивості землі, дотримуватися нормативів при здійсненні протиерозійних, агротехнічних, агрохімічних, меліоративних та інших заходів, пов`язаних з охороною земель, збереженням і підвищенням родючості ґрунтів, забезпечувати використання земельних ділянок за цільовим призначенням та дотримуватися встановлених обмежень (обтяжень) на земельну ділянку, уживати заходів щодо запобігання негативному і екологонебезпечному впливу на земельні ділянки та ліквідації наслідків цього впливу.

Згідно роз`яснення ІНФОРМАЦІЯ_11 ,викладеного влисті №7/14-3872від 07.03.2012, до земляних робіт відносять комплекс робіт, пов`язаних з розробкою, переміщенням, укладанням та ущільненням ґрунту.

Згідно положень чинного кримінального процесуального кодексу України орган досудового розслідування зобов`язаний забезпечити повне та об`єктивне дослідження обставин вчинення кримінального правопорушення та зобов`язаний здійснити доказування обставин, які визначені положеннями ст. 91 КПК України.

З урахуванням вказаного, в органу досудового розслідування виникла потреба в отриманні та долучення до матеріалів кримінального провадження оригіналів наступних документів:

Рішення сесії ІНФОРМАЦІЯ_6 від Про розпорядження землями бувшої колективної власності на території Пащенківської сільської ради Решетилівського району Полтавської області, та протоколи голосування;

Положення про постійну комісію з ІНФОРМАЦІЯ_12 ;

Договір № 2-рб-03/2020 від 27.03.2020 з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » щодо розробки робочого проекту «Рекультивації порушених земель», додатки до нього та додаткові угоди;

Технічне завдання на виконання робочого проекту Рекультивації порушених земель;

Робочий проект «Рекультивації порушених земель та заходів щодо охорони навколишнього середовища на ділянці розташованої в межах земель Пащенківської сільської ради, Решетилівського району, Полтавської області»;

Договір № 2705П з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » про надання послуг, додатки до нього та додаткові угоди;

Місцеву програму «Впорядкування території сміттєзвалища 2016-2025 р.р.»;

Документи, що стали підставою для проведення ре культиваційних робіт на території земель Пащенківської сільської ради, Решетилівського району, Полтавської області;

Документи щодо вжиття заходів щодо ліквідації несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів у тому числі вздовж автомобільних доріг та залізничних колій, проведення у відповідність із законодавством прийнятих рішень у сфері поводження з відходами з копіями підтверджуючих матеріалів (фотознімки, протоколи, акти комісій з питань поводження з безхазяйними відходами);

Листування щодо питання виконання робіт з рекультивації земель на території Пащенківської сільської ради, Решетилівського району, Полтавської області, з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »».

Такі документи перебувають у розпорядженні уповноважених осіб ІНФОРМАЦІЯ_13 (код НОМЕР_1 , юр. адреса: АДРЕСА_1 ), яка є правонаступником ІНФОРМАЦІЯ_10 .

У судове засідання слідчий не з`явився, про дату, місце та час розгляду клопотання повідомлений належним чином, до суду слідчий подав заяву про розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів за його відсутності, клопотання підтримує в повному обсязі, просить задовольнити.

Згідно норми ч. 4ст. 107 КПК Українифіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Слідчий суддя, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, та інші письмові докази, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню. Сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; відомості, які містяться у вказаних документах, можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні. Іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених документів.

Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Надати групі слідчих у складі слідчого СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , слідчого СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_4 , слідчого СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_5 , слідчого СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_6 , старшого слідчого СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_7 , старшого слідчого СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_8 , старшого слідчого СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_9 , слідчого СВ Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_10 , старшого слідчого СУ ГУНП в Полтавській області ОСОБА_11 , слідчого СВ розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_12 , слідчого СВ ВП №2 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_13 дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, що перебувають у розпорядженні ІНФОРМАЦІЯ_13 (код НОМЕР_1 , юр. адреса: АДРЕСА_1 ), яка є правонаступником ІНФОРМАЦІЯ_10 , а саме:

Рішення сесії ІНФОРМАЦІЯ_6 від Про розпорядження землями бувшої колективної власності на території Пащенківської сільської ради Решетилівського району Полтавської області, та протоколи голосування;

Положення про постійну комісію з ІНФОРМАЦІЯ_12 ;

Договір № 2-рб-03/2020 від 27.03.2020 з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » щодо розробки робочого проекту «Рекультивації порушених земель», додатки до нього та додаткові угоди;

Технічне завдання на виконання робочого проекту Рекультивації порушених земель;

Робочий проект «Рекультивації порушених земель та заходів щодо охорони навколишнього середовища на ділянці розташованої в межах земель Пащенківської сільської ради, Решетилівського району, Полтавської області»;

Договір № 2705П з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » про надання послуг, додатки до нього та додаткові угоди;

Місцеву програму «Впорядкування території сміттєзвалища 2016-2025 р.р.»;

Документи, що стали підставою для проведення ре культиваційних робіт на території земель Пащенківської сільської ради, Решетилівського району, Полтавської області;

Документи щодо вжиття заходів щодо ліквідації несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів у тому числі вздовж автомобільних доріг та залізничних колій, проведення у відповідність із законодавством прийнятих рішень у сфері поводження з відходами з копіями підтверджуючих матеріалів (фотознімки, протоколи, акти комісій з питань поводження з безхазяйними відходами);

Листування щодо питання виконання робіт з рекультивації земель на території Пащенківської сільської ради, Решетилівського району, Полтавської області, з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »»;

Посадові інструкції голови ІНФОРМАЦІЯ_10 , секретаря, землевпорядника та ін. осіб, які згідно функціональних обов`язків зобов`язані були здійснювати контроль та станом використання земель в межах громади;

Спеціальний дозвіл на здійснення робіт, пов`язаних із зняттям верхнього шару грунту, та робіт, пов`язаних із надрокористування, в межах території земель ІНФОРМАЦІЯ_10 ;

Оригінали документів із зразками підпису голови ІНФОРМАЦІЯ_10 ОСОБА_14 ,

з можливістю їх вилучення в оригіналах.

Зобов`язати уповноважених осіб ІНФОРМАЦІЯ_13 (код НОМЕР_1 , юр. адреса: АДРЕСА_1 ), яка є правонаступником ІНФОРМАЦІЯ_10 надати доступ до зазначеної інформації (документів) з можливістю вилучення її в указаний спосіб негайно після пред`явлення ухвали до виконання.

Строк дії ухвали становить один місяць з дня її виготовлення.

Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннямиКПК Україниз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення27.05.2021
Оприлюднено24.05.2024
Номер документу98085367
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —554/4961/21

Ухвала від 01.11.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Бугрій В. М.

Ухвала від 04.11.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Бугрій В. М.

Ухвала від 06.10.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Бугрій В. М.

Ухвала від 23.09.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Бугрій В. М.

Ухвала від 23.09.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Бугрій В. М.

Ухвала від 27.05.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Бугрій В. М.

Ухвала від 26.05.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Бугрій В. М.

Ухвала від 15.06.2021

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Бугрій В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні