Ухвала
від 30.06.2021 по справі 704/1257/18
ЗВЕНИГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 704/1257/18 Провадження №4-с/694/13/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А І Н И

30.06.2021 року м. Звенигородка

Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Сакун Д.І.,розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) на постанову про відкриття виконавчого провадження

встановив:

25.06.2021 року (дата поштового направлення 16.06.2021) ОСОБА_1 звернувся до суду із скаргою в якій просить скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 25.05.2021р. постановлену державним виконавцем Подільського районного відділу ДВС у м. Києві.

У скарзі заявник вказує, що отримав оскаржувану постанову про відкриття виконавчого провадження 05.06.2021 (вихідний день), вказує, що строк на подачу скарги, на його думку, почав перебіг з 07.06.2021, відтак є не порушеним.

Зі змісту ст. 447 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу , порушено їхні права чи свободи.

Відповідно до частини 1 статті 74 Закону України "Про виконавче провадження" рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.

Відповідно до ст. 449 ЦПК України , скаргу може бути подано до суду: а) у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права або свободи; б) у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.

Пропущений з поважних причин строк для подання скарги може бути поновлено судом.

Аналогічне закріплено у ч. 5 статті 74 Закону України "Про виконавче провадження" у якій вказано, що рішення та дії виконавця, посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів. Рішення виконавця про відкладення проведення виконавчих дій може бути оскаржене протягом трьох робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч.ч. 2, 4 ст. 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Одночасно із поданням заяви про поновлення процесуального строку має бути вчинена процесуальна дія (подана заява, скарга, документи тощо), щодо якої пропущено строк.

В свою чергу, згідно з роз`ясненнями, які містяться в п. 16 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах від 07 лютого 2014 року № 6, відповідно до ст. 385 ЦПК України скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби може бути подано до суду у десятиденний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав чи свобод. Такий строк є процесуальним, може бути поновлений за наявності поважних для цього причин за заявою заявника, яка подається одночасно зі скаргою або викладається в скарзі у вигляді клопотання. Якщо скаргу подано з пропуском строку, встановленого законом, та відсутнє клопотання про його поновлення, така скарга суддею одноособово залишається без розгляду при її прийнятті та повертається заявникові. При цьому, заявникові може бути роз`яснено право на повторне звернення до суду на загальних підставах.

Як вбачається з матеріалів справи, в скарзі на постанову про відкриття виконавчого провадження вказано дату, коли скаржник дізнався про існування оскаржуваної постанови - 05.06.2021.Тобто про порушене право скаржнику стало відомо саме з вказаної дати.

При цьому, вимогами 122-124 ЦПК України встановлено порядок обчислення процесуальних строків.

Відповідно до ст. 123 ЦПК України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.

Відповідно до ст. 124 ЦПК України якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

Тобто законодавець пов`язує з неробочими днями саме закінчення строку, а не його початок.

Відтак посилання скаржника на початок перебігу строку на оскарження вказаної постанови з першого робочого дня, після дня, коли йому стало відомо про оскаржувану постанову є помилковим.

Враховуючи отримання оскаржуваної постанови скаржником 05.06.2021, перебіг строку на оскарження розпочався з 06.06.2021.

Останнім днем десятиденного строку на оскарження є 15.06.2021 включно (що було робочим днем).

Скарга була здана до відділення поштового зв`язку 16.06.2021, що підтверджено відповідним штампом на конверті. Отже скарга надійшла із пропуском десятиденного строку.

Клопотань про поновлення вказаного строку скаржником не надано.

Стаття 126 ЦПК України визначає, що право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

У рішеннях ЄСПЛ, постановлених за результатами розгляду справ Осман проти Сполученого королівства від 28 жовтня 1998 року та Круз проти Польщі від 19 червня 2001 року, зазначено, що право на суд не є абсолютним; воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує врегулювання з боку держави.

Таким чином, прийняття рішення про залишення скарги без розгляду, яке прийняте у відповідності до вимог чинного ЦПК України, жодним чином не свідчить про обмеження доступу скаржника до правосуддя, а виключно спонукає його неухильно дотримуватися чинних норм ЦПК України та здійснювати захист своїх прав у передбачений вказаним законом строк.

На підставі викладеного, керуючись ст.120,122,123,126,127,260,261,447,448,449 ЦПК України,

ухвалив:

Скаргу ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) на постанову про відкриття виконавчого провадження - залишити без розгляду.

Ухвалу може бути оскаржено до Черкаського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення суду або ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Текст ухвали суду складено 30.06.2021.

Суддя Д.І. Сакун

СудЗвенигородський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення30.06.2021
Оприлюднено08.07.2021
Номер документу98129327
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —704/1257/18

Постанова від 30.05.2022

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Гончар Н. І.

Постанова від 30.05.2022

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Гончар Н. І.

Ухвала від 02.11.2021

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Гончар Н. І.

Ухвала від 02.11.2021

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Гончар Н. І.

Ухвала від 27.10.2021

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Гончар Н. І.

Ухвала від 11.10.2021

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Гончар Н. І.

Ухвала від 16.09.2021

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Гончар Н. І.

Постанова від 06.09.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Крат Василь Іванович

Ухвала від 02.08.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Крат Василь Іванович

Ухвала від 30.06.2021

Цивільне

Звенигородський районний суд Черкаської області

Сакун Д. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні