ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"09" липня 2021 р. м. Ужгород Справа № 907/122/21
Господарський суд Закарпатської області у складі
головуючого судді Ушак І.Г.,
розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю АЗС-Ч , м. Черкаси (вх. № 02.3.1-02/4921/21 від 05.07.21) про визнання грошових вимог до боржника у даній справі
за заявою товариства з обмеженою відповідальністю Марселлус , м. Ужгород
про власне банкрутство,
УСТАНОВИВ:
Ухвалою суду 04.06.2021 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "МАРСЕЛЛУС"; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном боржника; розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Бурму С.В., зобов`язано розпорядника майна провести інвентаризацію майна боржника, надати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів, до 23.07.2021, попереднє засідання суду призначено на 10.08.202.
08.06.2021 здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника (номер публікації 66575) та встановлено строк подання заяв кредиторів з вимогами до боржника протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство
05.07.2021 на адресу суду надійшла заява товариства з обмеженою відповідальністю АЗС-Ч , м. Черкаси про визнання грошових вимог до боржника
Положеннями ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства (Кодекс про банкрутство) передбачено, зокрема, що конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство; копії відповідних заяв та доданих до них документів кредитори надсилають боржнику та розпоряднику майна.
Заява кредитора має містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); ім`я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені); виклад обставин, що підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування; відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог; перелік документів, що додаються до заяви.
До заяви в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника.
Заява підписується кредитором або його уповноваженим представником.
Господарський суд зобов`язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Кодексу та Господарського процесуального кодексу України, про що постановляється ухвала, в якій зазначається дата попереднього засідання суду.
Згідно ст. 46 Кодексу про банкрутство господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу; у разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути; якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду; в іншому разі господарський суд постановляє ухвалу про повернення заяви.
За приписами ст. 2 Кодексу про банкрутство провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України , іншими законами України.
Господарський процесуальний кодекс (ГПК України), приписи якого належить застосовувати у даній справі, містить аналогічні вимоги наведеним вище вимогам Кодексу про банкрутство щодо долучення до позовної заяви доказів сплати судового збору, доказів надсилання копії заяви та доданих до неї документів іншим учасникам процесу. Так, згідно ч. 1 ст. 172 ГПК України, позивач зобов`язаний до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху; якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу; якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Товариством з обмеженою відповідальністю АЗС-Ч , м. Черкаси до заяви про визнання грошових вимог до боржника не додано опису вкладення на підтвердження відправлення боржнику та розпоряднику майна копії заяви і доданих до неї документів, хоча такий значиться в додатках до заяви під п. 19: Докази надсилання заяви з додатками боржнику та розпоряднику майна (оригінал квитанції поштового зв`язку та опис вкладення) , про що складено акт канцелярії суду (додається до даної ухвали).
За таких обставин не можуть вважатися виконаними заявником приписи вищенаведеної норми ст. 172 ГПК України щодо долучення до заяви документів, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи - боржнику та розпоряднику майна - копії заяви і доданих до неї документів, тому згідно приписів ст. 174 ГПК України належить залишити заяву без руху, про що постановити ухвалу з наданням заявнику строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення даної ухвали .
З огляду на викладене та керуючись ст. 2, 45, 46 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 12, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України,
СУД ПОСТАНОВИВ:
1. Заяву товариства з обмеженою відповідальністю АЗС-Ч , м. Черкаси про визнання грошових вимог до боржника у даній справі - залишити без руху.
2. Встановити заявнику строк для усунення недоліків заяви, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення даної ухвали.
Дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя Ушак І.Г.
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2021 |
Оприлюднено | 14.07.2021 |
Номер документу | 98264815 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Ушак І.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні