ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
"12" липня 2021 р. Справа № 138/14б-04
Господарський суд Київської області в особі судді Лопатіна А.В., розглянувши матеріали
заяви Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області
про визнання поточних кредиторських вимог у справі № 138/14б-04
за заявою Акціонерного страхового товариства "Бусін", м. Київ
до Відкритого акціонерного товариства "Авіакомпанія Авіалінії України", с. Гора, Бориспільський район, Київська область
про банкрутство
встановив:
У провадженні господарського суду Київської області перебувала справа № 138/14б-04 за заявою Акціонерного страхового товариства "Бусін" про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Авіакомпанія Авіалінії України".
Ухвалою господарського суду Київської області від 13.10.2005 року у справі №138/14б-04 за заявою Акціонерного страхового товариства «Бусін» про банкрутство Відкритого акціонерного товариства «Авіакомпанія Авіалінії України» було затверджено мирову угоду та припинено провадження у справі про банкрутство №138/14б-04.
09.07.2021 р. на поштову адресу господарського суду Київської області від Головного управління Пенсійного фонду України надійшла заява про визнання поточних кредиторських вимог до Приватного акціонерного товариства "Авіакомпанія Авіалінії України" у справі № 138/14б-04, а також клопотання про звільнення від сплати судового збору.
21.10.2019 р. введено в дію Кодекс України з процедур банкрутства від 18.10.2018 р. № 2597-VIII та згідно п. 4 Прикінцевих та перехідних положень КУПБ установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації. Таким чином в подальшому під час провадження у даній справі про банкрутство підлягають застосуванню норми Кодексу України з процедур банкрутства.
Частиною першою ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Адміністратор за випуском облігацій, який діє як конкурсний кредитор, подає заяву з вимогами до боржника з урахуванням вимог статті 93-1 цього Кодексу.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Господарський суд зобов`язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Кодексу та Господарського процесуального кодексу України, про що постановляється ухвала, в якій зазначається дата попереднього засідання суду (частина третя ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства).
Згідно із частиною четвертою ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов`язковими так само, як вони є обов`язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку.
Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом.
Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Якщо кредитор заявив вимоги після здійснення розрахунків з іншими кредиторами, то сплачені таким кредиторам кошти поверненню не підлягають.
Відповідно до частини шостою ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду.
Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, розглядаються господарським судом у порядку черговості їх отримання у судовому засіданні, яке проводиться після попереднього засідання господарського суду.
За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів.
Згідно із приписами частини восьмої ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, до визнання боржника банкрутом спори боржника з кредиторами, які мають поточні вимоги до боржника, вирішуються в межах справи про банкрутство шляхом їх розгляду у позовному провадженні господарським судом.
Частиною четвертою ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом.
Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів.
Вимоги поточних кредиторів погашаються в порядку черговості, визначеної статтею 64 цього Кодексу.
Якщо кредитор заявив вимоги після здійснення розрахунків з іншими кредиторами, сплачені таким кредиторам кошти поверненню не підлягають.
Отже, наведеними вище приписами Кодексу України з процедур банкрутства чітко визначено порядок розгляду поточних кредиторських вимог до боржника, зокрема розгляд кредиторських заяв з вимогами до боржника здійснюється судом виключно в межах провадження у справі про банкрутство такого боржника .
Кодексом України з процедур банкрутства та положеннями ГПК України не передбачено можливості розгляду господарським судом кредиторської заяви з вимогами до боржника в порядку ст. ст. 45, 60 КУзПБ поза межами провадження у справі про банкрутство.
Як вже зазначено вище, ухвалою господарського суду Київської області від 13.10.2005 року у справі №138/14б-04 за заявою Акціонерного страхового товариства «Бусін» про банкрутство Відкритого акціонерного товариства «Авіакомпанія Авіалінії України» було затверджено мирову угоду та припинено провадження у справі про банкрутство №138/14б-04.
З огляду на викладене у господарського суду Київської області відсутні правові підстави для розгляду кредиторської заяви ГУ ПФУ у Київській області від 06.07.2021 р. № 1000-0905-7/66665 (вх. № 16662/21, 09.07.2021 р.) про визнання поточних кредиторських вимог до Приватного акціонерного товариства "Авіакомпанія Авіалінії України" у справі № 138/14б-04, отже суд відмовляє у прийнятті до розгляду вказаної кредиторської заяви та, відповідно, клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Керуючись Кодексом України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив:
1. Відмовити у прийнятті до розгляду кредиторської заяви ГУ ПФУ у Київській області від 06.07.2021 р. № 1000-0905-7/66665 (вх. № 16662/21, 09.07.2021 р.) про визнання поточних кредиторських вимог до Приватного акціонерного товариства "Авіакомпанія Авіалінії України" у справі № 138/14б-04 та клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Копію ухвали надіслати ГУ ПФУ у Київській області.
Дата підписання 12.07.2021 р.
Суддя А.В. Лопатін
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2021 |
Оприлюднено | 14.07.2021 |
Номер документу | 98265275 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Лопатін А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні