Справа № 569/6890/20
1-кс/569/4523/21
У Х В А Л А
29 червня 2021 року м. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , з участю слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Рівненській області ОСОБА_3 , розглянувши клопотання про проведення обшуку у кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 241 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
До слідчого судді Рівненського міського суду надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Рівненській області ОСОБА_4 , яке погоджене прокурором Рівненської обласної прокуратури ОСОБА_5 , про надання дозволу на проведення обшуку на земельній ділянці 5620484400:02:001:0102, цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, площею 0,5 га,з метою відшукання та виявлення металевих печей (бочок) призначених для випалювання деревного вугілля, незаконно здобутої деревини, незаконно здобутого деревного вугілля, документів у яких містяться відомості щодо придбання деревини, документів у яких містяться відомості щодо виробництва та реалізації деревного вугілля, а також осіб яким здійснюється така реалізація.
В обґрунтування клопотання слідчий вказав, що ряд суб`єктів господарської діяльності діючи на території Рівненської області, з порушенням чинного законодавства, розмістили бочки для випалювання деревного вугілля, внаслідок чого, під час процесу випалювання здійснюються викиди шкідливих для довкілля речовин в атмосферне повітря.
Із матеріалів кримінального провадження встановлено, що на земельній ділянці з кадастровим номером5620484400:02:001:0102, цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, площею 0,5 га, можуть зберігатися: металеві бочки (печі) призначені для випалювання деревного вугілля, незаконно здобуте деревне вугілля, а також, незаконно здобута сировина (деревина) для випалювання вугілля.
Допитаний як свідок у кримінальному провадженні ОСОБА_6 надав покази, що до вчинення даного кримінального правопорушення причетний ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_1 , який на території вказаної земельної ділянки, з порушенням вимог чинного законодавства, розмістив металеві бочки призначені для випалювання деревного вугілля, внаслідок чого, під час процесу випалювання здійснюється викид шкідливих для довкілля та людей речовин в атмосферне повітря.
Згідно п.п. 14.1.230. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України стаціонарне джерело забруднення підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об`єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об`єкти.
Таким чином, бочки призначені для випалювання деревного вугілля є стаціонарним джерелом забруднення, а тому їх використання з метою виготовлення деревного вугілля можливе лише після отримання відповідних дозвільних документів.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», підприємства, установи, організації та громадяни суб`єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов`язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов`язані: здійснювати організаційно-господарські,технічні таінші заходищодо забезпеченнявиконання вимог,передбачених стандартамита нормативамиекологічної безпекиу галузіохорони атмосферногоповітря,дозволами навикиди забруднюючихречовин тощо; вживатизаходів щодозменшення обсягіввикидів забруднюючихречовин ізменшення впливуфізичних факторів; забезпечуватибезперебійну ефективнуроботу іпідтримання усправному станіспоруд,устаткування таапаратури дляочищення викидіві зменшеннярівнів впливуфізичних табіологічних факторів; здійснюватиконтроль заобсягом іскладом забруднюючихречовин,що викидаютьсяв атмосфернеповітря,і рівнямифізичного впливута вестиїх постійнийоблік; заздалегідьрозробляти спеціальнізаходи щодоохорони атмосферногоповітря навипадок виникненнянадзвичайних ситуаційтехногенного таприродного характеруі вживатизаходів дляліквідації причин,наслідків забрудненняатмосферного повітря; забезпечувати розроблення методик виконання вимірювань, що враховують специфічні умови викиду забруднюючих речовин;здійснювати контрольза дотриманнямнормативів граничнодопустимих викидівзабруднюючих речовині рівніввпливу фізичнихта біологічнихфакторів таінших вимогзаконодавства вгалузі охорониатмосферного повітря; своєчасно і в повному обсязі сплачувати екологічний податок.
Виконання заходів щодо охорони атмосферного повітря не повинно призводити до забруднення ґрунтів, вод та інших природних об`єктів.
Згідно ст. 15 Закону України «Охорону атмосферного повітря», підприємства, установи, організації та громадяни суб`єкти підприємницької діяльності, які здійснюють викиди забруднюючих речовин або впливи фізичних та біологічних факторів, що можуть призвести до виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру або до надзвичайних екологічних ситуацій, зобов`язані заздалегідь розробити та погодити спеціальні заходи щодо охорони атмосферного повітря відповідно до закону.
Поряд з цим, згідно статті 96 Земельного кодексу України, землекористувачі зобов`язані забезпечувати використання землі за цільовим призначенням.
З метою фіксації відомостей про обставини, що мають значення для даного кримінального провадження, а також обставин вчинення кримінального правопорушення, є необхідність у проведенні обшуку на земельній ділянці з кадастровим номером 5620484400:02:001:0102, цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, площею 0,5 га, з метою відшукання та виявлення металевих печей (бочок) призначених для випалювання деревного вугілля, незаконно здобутої деревини, незаконно здобутого деревного вугілля, документів у яких містяться відомості щодо придбання деревини, документів у яких містяться відомості щодо виробництва та реалізації деревного вугілля, а також осіб яким здійснюється така реалізація.
В судовому засідання слідчий клопотання підтримав, просив суд його задовольнити, з підстав наведених у ньому.
Ознайомившись із матеріалами клопотання, заслухавши слідчого в судовому засідання, який клопотання підтримав, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання є таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Слідчим суддею встановлено, що СУ ГУНП в Рівненській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12020180000000092 від 23.04.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 241 КК України.
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, встановлено, що земельна ділянка з кадастровим номером 5620484400:02:001:0102, цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, площею 0,5 га, на праві приватної власності належить ОСОБА_7 (РНОКПП: НОМЕР_1 ).
Згідно з ч.1 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Так, клопотання слідчого відповідає вимогам встановленим ч. 3 ст. 234 КПК України.
До клопотання додані копії документів, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального правопорушення, в рамках якого подається клопотання.
Обставини на які покликається слідчий, стверджуються дослідженими в судовому засідання: протоколом допиту свідка, проведеним у вказаному кримінальному провадженні.
При цьому, враховуючи зміст клопотання та додані до нього матеріали, пояснення слідчого, надані під час розгляду клопотання в суді, слідчий суддя вважає, що є достатні підстави вважати, що відшукувані речі та документи, про які йде мова в клопотанні, знаходяться на земельній ділянці з кадастровим номером5620484400:02:001:0102, цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, площею 0,5 га, мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах, можуть бути доказами під час судового розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 234-235, 309, 372 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Рівненській області ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №12020180000000092 від 23.04.2020 про проведення обшуку на земельній ділянці з кадастровим номером 5620484400:02:001:0102, цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, площею 0,5 га, задовольнити.
Надати дозвіл на проведення обшуку на земельній ділянціз кадастровим номером 5620484400:02:001:0102, цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, площею 0,5 га, яка використовується ОСОБА_7 , для розміщення металевих печей (бочок) призначених випалювання деревного вугілля.
Обшук провести з метою виявлення та відшукання металевих печей (бочок) призначених для випалювання деревного вугілля, незаконно здобутої деревини, незаконно здобутого деревного вугілля, документів у яких містяться відомості щодо придбання деревини, документів у яких містяться відомості щодо виробництва та реалізації деревного вугілля, а також осіб яким здійснюється така реалізація.
Встановити строк дії ухвали терміном 15 днів з моменту постановлення ухвали слідчим суддею.
Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя Рівненського міського суду ОСОБА_1
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 29.06.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 98340416 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні