УКРАЇНА
Романівський районний суд Житомирської області
294/922/20
У Х В А Л А
смт. Романів 19 липня 2021 року
Романівський районний суд Житомирської області в складі судді ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора Чуднівської окружної прокуратури ОСОБА_3 , обвинувачених ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , при розгляді у судовому засіданні кримінального провадження № 12020060320000086 відносно ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , обвинувачених у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 185 Кримінального кодексу України (далі КК України), -
В С Т А Н О В И В :
25 серпня 2020 року із Житомирського апеляційного суду до Романівського районного суду Житомирської області в порядку статті 34 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК України) надійшли матеріали кримінального провадження по обвинуваченню ОСОБА_4 та ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 185 КК України.
У судове засідання, призначене на 19 липня 2021 року, не з`явилися захисник обвинуваченого ОСОБА_5 адвокат ОСОБА_6 , від якого надійшло до суду клопотання про відкладення розгляду даного кримінального провадження, та потерпілі. Дані про повідомлення належним чином вказаних учасників кримінального провадження про час і місце проведення судового засідання у суду відсутні.
За вказаних обставин судове засідання належить відкласти та визначити дату нового судового засідання.
Окрім цього, захисник обвинуваченого ОСОБА_5 адвокат ОСОБА_6 заявив клопотання про його участь в наступних судових засіданнях в даному кримінальному провадженні в режимі відеоконференції, проведення якої він просив доручити Бердичівському міськрайонному суду Житомирської області.
Розглянувши подане захисником клопотання про проведення процесуальних дій у режимі відеоконференції під час судового провадження, заслухавши думку обвинувачених, прокурора, який заперечив щодо його задоволення, суд прийшов до наступного висновку.
Відповідно до частини другої статті 318 КПК України, судовий розгляд здійснюється в судовому засіданні з обов`язковою участю сторін кримінального провадження, крім випадків, передбачених цим Кодексом. У судове засідання викликаються потерпілий та інші учасники кримінального провадження.
Частиною першою статті 336 КПК України визначено, що судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі: 1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин; 2) необхідності забезпечення безпеки осіб; 3) проведення допиту малолітнього або неповнолітнього свідка, потерпілого; 4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження; 5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.
За змістом частини другої статті 336 КПК України, суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення.
Таким чином, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони кримінального провадження.
Заявляючи клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, захисником не вказано достатніх підстав для здійснення цієї процесуальної дії в порядку статті 336 КПК України.
При цьому підлягає врахуванню той факт, що суд позбавлений можливості встановити, яке конкретне судове засідання в даному кримінальному провадженні, останній просить проводити в режимі відеоконференції.
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому провадженні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання захисника про проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Керуючись статтями 324, 336 КПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
Судовий розгляд відкласти на 16 вересня 2021 року на 14 годину.
Взадоволенні клопотання захисника ОСОБА_6 про проведення процесуальних дій у режимі відеоконференції під час судового провадження відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Романівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2021 |
Оприлюднено | 31.01.2023 |
Номер документу | 98410936 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Крадіжка |
Кримінальне
Романівський районний суд Житомирської області
Ковальчук М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні