Ухвала
від 19.07.2021 по справі 2-649/11
УМАНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №2-649/11

6/705/120/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 липня 2021 року м. Умань

Уманський міськрайонний суд Черкаської області в складі:

головуючого судді Білик О.В.

за участю секретаря судового засідання Щербакової Л.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Умані Черкаської області справу за заявою ОСОБА_1 про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України, -

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 звернувся до Уманського міськрайонного суду Черкаської області із заявою про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України.

У своїй заяві заявник вказує на те, що 06 березня 2013 року ухвалою Уманського міськрайонного суду Черкаської області задоволено подання державного виконавця і тимчасово обмежено заявника у праві виїзду за кордон без вилучення паспорта громадянина України для виїзду за кордон до виконання ним зобов`язань по сплаті заборгованості згідно виконавчого листа № 2-649 від 09.06.2011, виданого Уманським міськрайонним судом Черкаської області про стягнення з заявника аліментів на утримання сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі ј частини усіх видів заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, на користь ОСОБА_3 . Виконавче провадження в рамках якого було накладено тимчасове обмеження у забороні виїзду 16 грудня 2013 року було завершено згідно п. 1 ч. 1 ст. 47 Закону України Про виконавче провадження , тобто у зв`язку з відмовою стягувача від стягнення, виконавчий документ повернуто стягувачу. Повторного пред`явлення вказаного виконавчого документу до відділу ДВС щодо його примусового виконання не було. Заявник просить суд скасувати тимчасове обмеження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у праві виїзду за межі України, накладений ухвалою Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 06.03.2013.

В судове засідання заявник ОСОБА_1 не з`явився, однак на адресу суду подав заяву, в якій просив розгляд справи проводити у його відсутність, вимоги викладені у заяві підтримав та просив задовольнити. Також, він вказував, що виконавче провадження щодо нього про стягнення аліментів фактично завершене 16.12.2013, що підтверджується довідкою ДВС.

Старший державний виконавець Уманського МВ ДВС Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Київ) Бундєлєва О.В. в судове засідання не з`явилася, на адресу суду подала заяву, в якій просила розгляд справи проводити у її відсутність. Також, вона вказувала, що виконавче провадження завершено 16.12.2013, у зв`язку з відмовою стягувача від стягнення за виконавчим документом. Повторно стягувач до відділу ДВС не зверталася.

В судове засідання ОСОБА_4 не з`явилася, однак на адресу суду подала заяву, в якій вказувала, що боргу по стягненню аліментів у ОСОБА_1 не має, тому не заперечує проти задоволення його заяви.

Судом встановлено, що рішенням Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 29.04.2011 стягнуто з ОСОБА_1 аліменти на користь ОСОБА_5 на утримання сина ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі ј частки з усіх видів заробітку, але не менше ніж 30% від прожиткового мінімуму доходів громадян, встановленого законом для дітей відповідного віку, щомісячно, до досягнення дитиною повноліття.

06.03.2013 ухвалою Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 06.03.2013 обмежено боржника ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документу до виконання ним зобов`язань по сплаті заборгованості.

06.07.2021 начальником відділу Уманського МВ ДВС видано довідку, в якій вказано, що згідно бази даних автоматизованої системи виконавчих проваджень, на примусовому виконанні перебував виконавчий документ відносно ОСОБА_1 про стягнення аліментів. Виконавче провадження № 27188485 було завершене 16.12.20.13 згідно п.1 ч.1 ст. 47 ЗУ Про виконавче провадження у зв`язку з відмовою стягувача від стягнення, виконавчий документ повернуто стягувачу.

Відповідно до статті 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в`їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України, порядок розв`язання спорів у цій сфері регулює Закон України Про порядок виїзду з України та в`їзду в Україну громадян України .

Відповідно до ч.6 ст.441 ЦПК України суд розглядає заяву про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням сторін та інших заінтересованих осіб за обов`язкової участі державного (приватного) виконавця.

Статтею 1 Закону України Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України передбачено, що громадянин України має право виїхати з України, крім випадків, передбачених цим законом та в`їхати в Україну.

Частиною 5 ст.441 ЦПК України передбачено, що суд може скасувати тимчасове обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України за вмотивованою заявою боржника.

Тобто, вирішуючи питання про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України суд повинен з`ясувати наявність обставин, що обґрунтовують необхідність скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України.

Відтак, враховуючи положення ст.33 Конституції України, ЗУ Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України , тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України є винятковим заходом обмеження особистої свободи фізичної особи, який застосовується лише при наявності достатніх на це підстав, зокрема, задоволення подання виконавця про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України можливе лише за умови доведення факту ухилення боржника від виконання зобов`язання.

Згідно до ст. 2 Протоколу № 4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, який гарантує деякі права і свободи, не передбачені в Конвенції та у Першому протоколі до неї, кожен є вільним залишати будь-яку країну, включно зі своєю власною. На здійснення цих прав не може бути встановлено жодних обмежень, крім тих, що передбачені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної чи громадської безпеки, для підтримання публічного порядку, запобігання злочину, для захисту здоров`я чи моралі або з метою захисту прав і свобод інших осіб.

Статтею 12 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права передбачено, що кожна людина має право покидати будь-яку країну, включаючи свою власну. Згадані вище права не можуть бути об`єктом ніяких обмежень, крім тих, які передбачено законом, які є необхідними для охорони державної безпеки, громадського порядку, здоров`я чи моральності населення або прав і свобод інших і є сумісними з іншими правами, визначеними в цьому Пакті.

Стаття 313 ЦК України гарантує право на свободу пересування, що означає можливість фізичної особи вільно пересуватися по території України (після 14 років), вільно виїхати за її межі та безперешкодно повернутись до України (після 16 років), а також вільно визначити місце свого перебування, обирати способи і засоби пересування.

Відповідно до ст.6 Закону України "Про порядок виїзду з України та в`їзду в Україну громадян України" при наявності зазначених у цій нормі підстав для тимчасових обмежень у праві виїзду громадян України за кордон, громадянину може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта чи вилучено або затримано паспорт.

У зв`язку з вищевикладеним, враховуючи, що в Уманському МВ ДВС Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Київ) перебував виконавчий документ відносно ОСОБА_1 про стягнення аліментів, однак виконавче провадження завершене 16.12.20.13 у зв`язку з відмовою стягувача від стягнення, суд вважає, що заява ОСОБА_1 про скасування заходів щодо тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України є обгрунтованою та підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.260-261, 441 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України - задовольнити.

Тимчасове обмеження громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , у праві виїзду за межі України, яке було встановлене на підставі ухвали Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 06.03.2013 по справі № 705/1110/13-ц - скасувати.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, а у судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, чи розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи - з моменту підписання її суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвалу суду не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя О.В. Білик

СудУманський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення19.07.2021
Оприлюднено21.07.2021
Номер документу98448396
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-649/11

Ухвала від 28.03.2024

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Ухвала від 28.03.2024

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Ухвала від 13.02.2024

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Адамович О. Й.

Ухвала від 06.04.2023

Цивільне

Придніпровський районний суд м.Черкас

Скляренко В. М.

Ухвала від 01.02.2022

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Кравчук Ю. В.

Ухвала від 19.07.2021

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Білик О. В.

Ухвала від 01.06.2021

Цивільне

Косівський районний суд Івано-Франківської області

Драч Д. С.

Ухвала від 27.10.2011

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Тетервак Н. А.

Ухвала від 27.10.2011

Цивільне

Іванківський районний суд Київської області

Тетервак Н. А.

Ухвала від 07.06.2011

Цивільне

Корабельний районний суд м. Миколаєва

Непша О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні