ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
21 липня 2021 року Справа № 925/937/21
Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді - Васяновича А.В., розглянувши матеріали
за позовом керівника Золотоніської окружної прокуратури, м. Золотоноша,
Черкаської області, в інтересах держави в особі:
1. Черкаської обласної державної адміністрації, м. Черкаси;
2. Черкаського обласного управління лісового та мисливського
господарства, м. Черкаси;
3. державного підприємства «Золотоніське лісове господарство» ,
с. Вільхи, Золотоніського району, Черкаської області;
4. Золотоніської міської ради, м. Золотоноша, Черкаської області
до приватного підприємства «Масив-Л» , м. Черкаси
про розірвання договору та стягнення 2 680 грн. 85 коп.,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Черкаської області з позовом звернувся керівник Золотоніської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства, державного підприємства «Золотоніське лісове господарство» та Золотоніської міської ради до приватного підприємства «Масив-Л» про:
- стягнення з приватного підприємства «Масив-Л» на користь Золотоніської міської ради 2 680 грн. 85 коп. заборгованості, а саме: 2 460 грн. основного боргу, 95 грн. 45 коп. інфляційних втрат та 125 грн. 40 коп. - 3% річних, у зв`язку з неналежним виконанням умов договору на право довгострокового тимчасового користування лісами від 23 березня 2010 року;
- розірвання договору на право довгострокового тимчасового користування лісами від 23 березня 2010 року укладеного між державним підприємством «Золотоніське лісове господарство» та приватним підприємством «Масив-Л» , відповідно до якого у користування строком на 49 років надана лісова ділянка загальною площею 2,40 га, яка розташована в адміністративних межах Золотоніської міської ради Черкаської області за межами населеного пункту, для використання її в культурно-оздоровчих цілях (договір зареєстровано у Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, про що в книзі реєстрації договорів довгострокового тимчасового користування лісами вчинено запис від 24 березня 2010 року за № 21).
Звертаючись до суду з відповідною позовною заявою, прокурор також просив суд здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно ч. 1 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Частиною 5 ст. 12 ГПК України визначено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є:
1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Водночас, у порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті (ч. 2 ст. 247 ГПК України).
Дана справа не відноситься до виключного переліку справ наведених у частині четвертій ст. 247 ГПК України.
Згідно ч. 3 ст. 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:
1) ціну позову;
2) значення справи для сторін;
3) обраний позивачем спосіб захисту;
4) категорію та складність справи;
5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо;
6) кількість сторін та інших учасників справи;
7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;
8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 250 ГПК України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
У випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може:
1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження; або
2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
Враховуючи категорію даної справи, кількість сторін, а також зміст позовних вимог та значення справи для сторін, суд дійшов висновку, що в даному випадку не доцільно розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження, у зв`язку з чим клопотання прокурора задоволенню не підлягає.
З урахуванням викладеного та керуючись ст. ст. 12, 176, 247, 250, 234, 235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Відмовити в задоволенні клопотання прокурора про здійснення розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
3. Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.
4. Підготовче засідання призначити на 10 год. 30 хв. 21 вересня 2021 року.
5. Засідання суду відбудеться в приміщенні Господарського суду Черкаської області за адресою: м. Черкаси, бул. Шевченка, 307, другий поверх, зал судових засідань №2, тел. канцелярії суду (0472) 31-21-49.
6. Встановити відповідачу строк для подання суду відзиву на позов з урахуванням вимог ст. 165 ГПК України, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на чинне законодавство та докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення, якщо такі докази не надані позивачем: протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
7. Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч. 2 ст. 178 ГПК України).
8. Встановити прокурору та позивачам строк для подання суду відповіді на відзив на позов з доказами його направлення відповідачу: протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позов.
9. Встановити відповідачу строк для подання заперечення на відповіді на відзив з доказами його направлення прокурору та позивачам: протягом п`яти днів з дня отримання відповідей на відзив.
10. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.
11. Роз`яснити сторонам, що в силу положень п. 2 ч. 2 ст. 202 ГПК України неявка в судове засідання учасника справи без повідомлення про причини неявки не є підставою для відкладення підготовчого засідання.
12. Роз`яснити прокурору та позивачам, що відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 226 ГПК України суд залишає позов без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані судом докази, необхідні для вирішення спору, або позивач (його представник) не з`явився у судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.
13. Копію ухвали надіслати учасникам справи в порядку ч. 11 ст. 242 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя А.В.Васянович
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 21.07.2021 |
Оприлюднено | 22.07.2021 |
Номер документу | 98453948 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Васянович А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні