Справа № 2н-327/10
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 липня 2021 року місто Рівне
Рівненський міський суд Рівненської області
в складі судді Левчука О. В.,
секретар судового засідання Янок М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в мiстi Рiвному заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Траст Фінанс" про заміну стягувача у виконавчому провадження у справі за заявою Публічного акціонерного товариства "Універсал Банк" до ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за кредитним договором,
учасники справи у судове засідання не з`явилися,
ВСТАНОВИВ:
Представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Траст Фінанс" Бондаренко М. Г. звернувся до Рівненського міського суду Рівненської області із заявою про заміну стягувача у виконавчому провадженні у справі № 44156026 з примусового виконання виконавчого листа № 2н-327/2010 про стягнення з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства "Універсал Банк" заборгованості за кредитним договором.
В обґрунтування заяви вказує, що 30.04.2021 АТ "Універсал Банк" та Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Траст Фінанс" уклали Договір факторингу № 04/21/2-ФК, згідно з яким відбулось переуступлення прав вимог за рядом кредитних договорів та у відповідності до ст.512 ЦК України, Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Траст Фінанс"набуло статусу нового кредитора і отримало право грошової вимоги до боржників АТ "Універсал Банк", у тому числі і до ОСОБА_1 .
Суд, дослідивши сказану заяву та додані до неї документи, встановив таке.
Судовим наказом Рівненського міського суду Рівненської області від 07.04.2010 у справі № 2н-327/2010 стягнуто з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства "Універсал Банк" заборгованість за кредитним договором в розмірі 33899 грн. 25 коп. та 199 грн. 49 коп. судового збору.
Згідно з копією Договору факторингу № 04/21/2-ФК від 30.04.2021, що укладений між АТ "Універсал Банк" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Траст Фінанс", АТ "Універсал Банк" відступив право вимог за рядом кредитних договорів та у відповідності до ст.512 ЦК України, Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Траст Фінанс"набуло статусу нового кредитора і отримало право грошової вимоги до боржників АТ "Універсал Банк", у тому числі і до ОСОБА_1 .
Згідно з пунктом 2.10. Договору факторингу № 04/21/2-ФК від 30.04.2021, у зв`язку з відступленням Прав Вимоги, за умови повного виконання Фактором свого обов`язку щодо сплати Клієнту Суми Фінансування згідно з п.3.1. цього Договору, Клієнт відступає Фактору належні йому усі права за заявленими вимогами або встановленими вимогами до Позичальника/Іпотекодавця/Заставодавця/Поручителя в межах судових та/або виконавчих проваджень, в тому числі щодо:
- стягнення із зазначених осіб судового збору та/або інших платежів, та/або
- повернення на користь Фактора сплачених Клієнтом/Первісним Кредитором авансових внесків в рамках виконавчого провадження, та/або
- повернення на користь Фактора сплаченого Клієнтом/Первісним Кредитором судового збору.
За приписами ст. 1 , 5 Закону України "Про виконавче провадження", виконавче провадження є завершальною стадією судового провадження та примусового виконання рішень інших органів (посадових осіб). Примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" .
Процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у цивільних справах врегульовані Розділом VI ЦПК України та Законом України "Про виконавче провадження" .
Зокрема, ч. 5 ст. 15 Закону України "Про виконавче провадження" та ст. 442 ЦПК України визначено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов`язкові тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до ч. 5 ст. 442 ЦПК України, положення цієї статті застосовується також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Процесуальний порядок правонаступництва визначений статтею 55 ЦПК України , згідно з якою, у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії цивільного процесу.
Положеннями ст. 442 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Відповідно до ст. 512 ЦК України , кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Статтею 514 ЦК України встановлено, що до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено за договором або законом.
Відповідно до ст. 517 ЦК України первісний кредитор у зобов`язанні повинен передати новому кредиторові документи, які засвідчують права, що передаються та інформацію, яка є важливою для їх здійснення. Боржник має право не виконувати свого обов`язку новому кредиторові до надання боржникові доказів переходу до нового кредитора прав у зобов`язанні.
Виходячи із вказаних норм закону, у разі передання кредитором своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) чи правонаступництва (припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання поділу, перетворення або ліквідації, спадкування) на стадії виконання судового рішення відбувається вибуття кредитора.
Згідно з вимогами чинного законодавства заміна осіб в окремих зобов`язаннях через волевиявлення сторін (відступлення права вимоги) є різновидом правонаступництва та можливе на будь-якій стадії процесу. Отже, правонаступник кредитора має право звертатись до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження з наданням йому відповідного статусу.
За таких обставин звернення правонаступника кредитора із заявою про надання йому статусу стягувача відповідає змісту статей 512 , 514 ЦК України та статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" .
Таким чином, наявні всі підстави для задоволення заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Траст Фінанс" про заміну стягувача у виконавчому провадженні.
На підставі викладеного, керуючись ст. 260, 442 ЦПК України , суд -
УХВАЛИВ:
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Траст Фінанс" про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити.
Замінити стягувача - Публічне акціонерне товариство "Універсал Банк" (код ЄДРПОУ 21133352, м. Київ, вул. Автозаводська, 54/19, 04114) у виконавчому провадженні з примусового виконання судового наказу №2н-327/2010, виданого 07.04.2010 Рівненським міським судом Рівненської області про стягнення з ОСОБА_1 на користь Публічного акціонерного товариства "Універсал Банк" заборгованості за кредитним договором, на його правонаступника - Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Траст Фінанс" (код ЄДРПОУ 40514657, м.Київ, вул.Софіївська, 10, прим. 4, 01001).
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Рівненського апеляційного суду або через Рівненський міський суд Рівненської області протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Левчук О. В.
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2021 |
Оприлюднено | 27.07.2021 |
Номер документу | 98568736 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Рівненський міський суд Рівненської області
Левчук О. В.
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Пархета Анатолій Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні