ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 826/14599/17
УХВАЛА
26 липня 2021 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі головуючого судді - Мєзєнцева Є.І., суддів Файдюка В.В., Земляної Г.В., розглянувши заяви суддів Мєзєнцева Є.І. та Файдюка В.В. про самовідвід у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Фірма Волинь до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про визнання протиправним та скасування рішення,-
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 лютого 2018 року було відмовлено в задоволенні адміністративного позову. Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 23 квітня 2018 року - апеляційну скаргу залишено без задоволення, рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 лютого 2018 року. Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 10.09.2019 року скасовано рішення Окружного адміністративного суду міста Києва 27 лютого 2018 року та постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 23.04.2018 року, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції. Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 червня 2021 року адміністративний позов - задоволено. 20 липня 2021 року до Шостого апеляційного адміністративного суду надійшла справа 826/14599/17 з апеляційною скаргою відповідача на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 08 червня 2021 року. Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.07.2021 року вказана справа підлягає розгляду колегією суддів у складі судді-доповідача Мєзєнцева Є.І. та суддів Файдюка В.В., Земляної Г.В.
Водночас, у ході вирішення питання про прийняття справи до свого провадження та призначення її до розгляду було встановлено, що судді Мєзєнцев Є.І. та Файдюк В.В. вже брали участь у розгляді апеляційної скарги на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 лютого 2018 р. у цій справі. Вказане рішення суду апеляційної інстанції у подальшому було скасовано постановою Верховного Суду від 10.09.2019 року.
У зв`язку викладеними обставинами суддями Мєзєнцевим Є.І. та Файдюком В.В. було подано заяви про самовідвід.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи заяв про самовідвід суддів Мєзєнцева Є.І. та Файдюка В.В., колегія суддів дійшла висновку про наявність правових підстав для її задоволення з огляду на таке.
Суд який розглядає справу має бути "безстороннім" і "незалежним" (ст. 6 ч. 1 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод).
Відповідно до ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Ця норма узгоджується зі ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відповідно до якої кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Відповідно до практики Європейського Суду з прав людини, наявність безсторонності повинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КАС України суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 37 КАС України закріплюють, що суддя, який брав участь у вирішенні адміністративної справи в суді апеляційної інстанції, не може брати участі у вирішенні цієї самої справи в судах першої і касаційної інстанцій, а також у новому її розгляді після скасування постанови або ухвали суду апеляційної інстанції.
Як убачається з матеріалів справи, судді Мєзєнцев Є.І. та Файдюк В.В. вже брали участь у розгляді апеляційної скарги на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 27 лютого 2018 р. у цій справі. Вказане рішення суду апеляційної інстанції у подальшому було скасовано постановою Верховного Суду від 10.09.2019 року.
Враховуючи, викладене, судова колегія приходить висновку про неможливість розгляду зазначеної справи за участю суддів Мєзєнцева Є.І. та Файдюка В.В., а відтак про необхідність задоволення заяви про самовідвід.
Приписи ч. ч. 1, 2, 11 ст. 40 КАС України визначають, що питання про самовідвід судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про самовідвід вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу.
Відвід, який надійшов поза межами судового засідання, розглядається судом у порядку письмового провадження.
Керуючись 36, 39, 40, 236, 243, 248, 310, 321 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
Заяви суддів Мєзєнцева Є.І. та Файдюка В.В. про самовідвід у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Фірма Волинь до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про визнання протиправним та скасування рішення - задовольнити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і в касаційному порядку оскаржена бути не може.
Суддя-доповідач: Є. І. Мєзєнцев
Судді: Г. В. Земляна
В. В. Файдюк
Суд | Шостий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2021 |
Оприлюднено | 02.08.2021 |
Номер документу | 98639774 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Парінов Андрій Борисович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Мєзєнцев Євген Ігорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні