Справа № 640/11997/19
№ провадження 2/646/260/2021
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16.06.2021 м.Харків
Червонозаводський районний суд м. Харкова у складі:
головуючий суддя Єжов В.А.
за участю секретаря Літвіновій А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Компанія з управління активами Інвестиційні проекти , яке діє від власного імені в інтересах Закритого недиверсифікованого венчурного пайового інвестиційного фонду Житлобуд-1 про внесення змін до попереднього договору,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду із позовом до товариства з обмеженою відповідальністю Компанія з управління активами Інвестиційні проекти , яке діє від власного імені в інтересах Закритого недиверсифікованого венчурного пайового інвестиційного фонду Житлобуд-1 , в якому просить внести зміни до попереднього договору № 101/124 від 19 квітня 2018 року, укладеного між ОСОБА_2 та товариством з обмеженою відповідальністю Компанія з управління активами Інвестиційні проекти , яке діє від власного імені в інтересах Закритого недиверсифікованого венчурного пайового інвестиційного фонду Житлобуд-1 , а саме - замінити ОСОБА_3 на ОСОБА_1 .
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 19.04.2018 між ОСОБА_2 та відповідачем було укладено попередній договір 101/124 купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 .
20.04.2018 між ОСОБА_2 , ТОВ Компанія з управління активами Інвестиційні проекти та сином позивача ОСОБА_4 укладено додатковий договір № 1 до попереднього договору № 101/124, за яким ОСОБА_2 передала всі права та обов`язки за попереднім договором ОСОБА_3 , з попередньою компенсацією вартості квартири. ІНФОРМАЦІЯ_1 в результаті ДТП в м. Харкові ОСОБА_4 помер, 10.07.2018 позивач звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, нотаріусом було заведено спадкову справу. Позивач вважає, що сторона попереднього договору має бути замінена на ОСОБА_1 , оскільки останній є спадкоємцем першої черги спадкування за законом.
Ухвалою Київського районного суду м. Харкова від 19 червня 2019 року, залишеною без змін постановою Харківського апеляційного суду від 24.07.2019, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Компанія з управління активами Інвестиційні проекти , яке діє від власного імені в інтересах Закритого недиверсифікованого венчурного пайового інвестиційного фонду Житлобуд-1 про внесення змін до попереднього договору надіслано за підсудністю до Червонозаводського районного суду м. Харкова.
Ухвалою Червонозаводського районного суду м. Харкова від 16.08.2019 провадження у справі відкрито, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
16.09.2019 відповідачем надано відзив на позовну заяву, яким зазначено про те, що позивач ОСОБА_1 звернувся до ТОВ КУА Інвестиційні проекти з пропозицією внести зміни в попередній договір № 10124 від 19.04.2018, визначивши ОСОБА_1 Стороною 2 у зв`язку зі смертю ОСОБА_4 , однак свідоцтво про право на спадщину не надав, тому відповідач вважає, що даний спір може бути вирішений у судовому порядку. Просить задовольнити позовні вимоги та розглянути справу у відсутність відповідача.
Суд, дослідивши надані документи і матеріали, всебічно та повно з`ясувавши обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає позовні вимоги недоведеними та такими, що не підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 є сином ОСОБА_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 .
19 квітня 2018 року між товариством з обмеженою відповідальністю Компанія з управління активами Інвестиційні проекти , яке діє від власного імені в інтересах Закритого недиверсифікованого венчурного пайового інвестиційного фонду Житлобуд-1 - Сторона І та ОСОБА_2 - Сторона 2 укладено попередній договір № 101/124, за умовами якого Сторони договору зобов`язуються укласти основний договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 протягом 10 банківських днів з моменту отримання Стороною І витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, що підтверджує право власності на цю квартиру, але не пізніше ніж 30 вересня 2019 року.
Згідно п. 1.1.3 Попереднього договору Вартість квартири за Основним договором (сума Договору) буде складати 963900,00 гривень.
Попередній договір посвідчений приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Корнійчуком О.В. та зареєстрований в реєстрі за № 1565.
20 квітня 2018 року між товариством з обмеженою відповідальністю Компанія з управління активами Інвестиційні проекти , яке діє від власного імені в інтересах Закритого недиверсифікованого венчурного пайового інвестиційного фонду Житлобуд-1 - Сторона І, ОСОБА_2 - Сторона 2 та ОСОБА_4 - Сторона 3 укладено додаткову угоду до попереднього договору.
Відповідно до п.п. 1.1 Додаткової угоди, Сторона 2 передає Стороні 3 свої права та обов`язки по Попередньому договору № 101/124 від 19 квітня 2018 року з попередньою компенсацією вартості Стороні 2 від Сторони 3 в розмірі відповідно до п.п. 1.1.3 Попереднього договору.
Відповідно до п.п. 1.2 Додаткової угоди, до Сторони 3 за цім договором переходять права та обов`язки Сторони 2, згідно з Попереднім договором № 101/124 від 19 квітня 2018 року в обсязі та на умовах, що існували на момент переходу цих прав.
ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 помер, про що Харківським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Харківській області зроблено актовий запис № 8957 та видано свідоцтво про смерть серії НОМЕР_2 .
Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Статтями 1218, 1219 ЦК України передбачено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Не входять до складу спадщини права та обов`язки, що нерозривно пов`язані з особою спадкодавця, зокрема: 1) особисті немайнові права; 2) право на участь у товариствах та право членства в об`єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами; 3) право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я; 4) право на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом; 5) права та обов`язки особи як кредитора або боржника, передбачені ст.608 цього Кодексу.
У відповідності із ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Статтею 1223 ЦК України визначено, що право на спадкування мають особи визначені у заповіті.
Спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово.
Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 цього Кодексу (ст. 1258 ЦК України).
Згідно з ч. 1 ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
У відповідності з ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Судом установлено, що предметом спірних правовідносин є право ОСОБА_4 вимагати від ТОВ Компанія з управління активами Інвестиційні проекти , яке діє від власного імені в інтересах Закритого недиверсифікованого венчурного пайового інвестиційного фонду Житлобуд-1 виконання зобов`язання щодо укладення основного договору купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 протягом 10 банківських днів з моменту отримання Стороною І витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, що підтверджує право власності на цю квартиру, але не пізніше ніж 30 вересня 2019 року
Позивачем не надано суду доказів на здійснення дій щодо прийняття спадщини шляхом звернення до нотаріальної контори протягом встановленого ст. 1272 ЦК України строк або відомостей про прийняття спадщини у порядку ч. 3 ст. 1268 ЦК України.
Наданий позивачем витяг зі спадкового реєстру № 52562672 від 10.07.2018 не містить відомостей про те за заявою якого саме спадкоємця відкрито спадкову справу після смерті ОСОБА_4 .
Крім того, суду не надано відомостей про наявність чи відсутність заповіту від імені ОСОБА_4 , коло спадкоємців, що прийняли чи відмовились від прийняття спадщини, інформації щодо видачі свідоцтва про спадщину після смерті ОСОБА_4 .
З клопотанням про витребування доказів позивач не звертався.
Частиною 1 статті 76 ЦПК України передбачено, що доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Ознаками судових доказів є їх достовірність і достатність. Достовірність доказів - це їх якість, точність і правильність відображення обставин, що входять в предмет доказування. А достатність це сукупність доказів, яка дозволяє вирішити справу.
Відповідно до статті 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Статтею 78 ЦПК України передбачено, що суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно з ч. ч. 1,5,6 ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
При таких обставинах, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог, оскільки вважає їх обґрунтованість не доведеною.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 13, 81, 263-265 ЦПК України, ст.ст. 1220, 1222, 1223, 1272 ЦК України, суд,
В И Р І Ш И В:
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю Компанія з управління активами Інвестиційні проекти , яке діє від власного імені в інтересах Закритого недиверсифікованого венчурного пайового інвестиційного фонду Житлобуд-1 про внесення змін до попереднього договору № 101/124 від 19 квітня 2018 року, укладений між ОСОБА_2 та товариством з обмеженою відповідальністю Компанія з управління активами Інвестиційні проекти , яке діє від власного імені в інтересах Закритого недиверсифікованого венчурного пайового інвестиційного фонду Житлобуд-1 , а саме - замінити ОСОБА_3 на ОСОБА_1 - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення або з дня складання повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи.
Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч.2 ст.358 ЦПК України.
Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України (в редакції від 03.10.2017): до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу, а саме, відповідно до ч.1 ст. 296 ЦПК України: апеляційна скарга подається апеляційному суду (Харківський апеляційний суд) через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення (Червонозаводський районний суд м.Харкова).
З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Позивач : ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_3 ;
Відповідач : товариство з обмеженою відповідальністю Компанія з управління активами Інвестиційні проекти , код ЄДРПОУ 35246152, місце знаходження: вул. Гаршина, 8, м. Харків, 61002.
Суддя: В.А. Єжов
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 16.06.2021 |
Оприлюднено | 03.08.2021 |
Номер документу | 98703908 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Червонозаводський районний суд м.Харкова
Єжов В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні