ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 серпня 2021 року м. Житомир справа № 240/3422/21
категорія 106030000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Токаревої М.С.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства і будівництва та цивільного захисту населення Радомишльської районної державної адміністрації, третя особа : Житомирська районна державна адміністрація Житомирської області про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, зобов`язання нарахувати та виплатити середньомісячний заробіток за час вимушеного прогулу,
встановив:
Позивач звернувся з позовом в якому просить :
- визнати протиправним та скасувати наказ Відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства і будівництва та цивільного захисту населення Радомишльської районної державної адміністрації від 04.02.2021 №1 про звільнення його з посади провідного спеціаліста Відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства і будівництва та цивільного захисту населення Радомишльської районної державної адміністрації;
- поновити його на посаді провідного спеціаліста Відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства і будівництва та цивільного захисту населення Радомишльської районної державної адміністрації Житомирської області;
- зобов"язати Відділ містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства і будівництва та цивільного захисту населення Радомишльської районної державної адміністрації Житомирської області нарахувати та виплатити на його користь середньомісячний заробіток за час вимушеного прогулу з дня звільнення по день прийняття рішення;
- Допустити негайне виконання рішення в частині поновлення на роботі та виплати середнього заробітку.
Позовні вимоги обгрунтовані тим, що позивач з 15.02.2019 проходить військову службу за контрактом в В/ч НОМЕР_1 . Про своє звільнення дізнався із листа Радомишльської районної державної адміністрації Житомирської області від 04.02.2021, якій надійшов на адресу командира В/ч НОМЕР_1 . Повідомлення про можливе звільнення не отримував, а тому вважає, що відповідач порушив вимоги ч.3 ст. 119 КЗпП України, ч.6 ст.49-2 КЗпП України.
Ухвалою судді від 15.03.2021 було відкрито загальне позовне провадження.
Ухвалою суду від 08.06.2021 підготовче провадження було закрито.
Представник відповідача відзив не надав, в судове засідання не з"явився з невідомих суду причин, повідомлявся про розгляд справи за адресою вказаною у єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Представник третьої особи також в судове засідання не з"явився з невідомих суду причин, про дату та час розгляду справи був належним чином повідомлений.
Протокольною ухвалою суду від 07.07.2021 року постановленою без виходу до нарадчої кімнати суд перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження.
Судом встановлено, що позивач з 01.04.2017 займав посаду провідного спеціаліста Відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства і будівництва та цивільного захисту населення Радомишльської районної державної адміністрації Житомирської області.
З 15.02.2020 проходить військову службу за контрактом в В/ч НОМЕР_1 , Житомирська область, Радомишльський район, смт Городок, 12265.
12.01.2021 позивач уклав новий контракт про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України з 05.02.2021.
04.02.2021 наказом №1 начальника відділу, голови комісії з припинення юридичної особи шляхом приєднання відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства і будівництва та цивільного захисту населення Радомишльської районної державної адміністрації Житомирської області позивача було звільнено у зв"язку із реорганізацією Радомишльської районної державної адміністрації Житомирської області та припинення юридичної особи публічного права відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства і будівництва та цивільного захисту населення Радомишльської районної державної адміністрації Житомирської області.
Підставами припинення державної служби позивача став п.1 ч.1 ст. 87 Закону України "Про державну службу".
Так, відповідно до зазначеної норми підставами для припинення державної служби за ініціативою суб`єкта є: призначення скорочення чисельності або штату державних службовців, скорочення посади державної служби внаслідок зміни структури або штатного розпису державного органу без скорочення чисельності або штату державних службовців, реорганізація державного органу.
Також частиною третьою зазначеної норми передбачено, що суб`єкт призначення або керівник державної служби попереджає державного службовця про наступне звільнення на підставі пунктів 1 та 1-1 частини першої цієї статті у письмовій формі не пізніше ніж за 30 календарних днів.
Зазначені вимоги відповідачем виконані не були, отже відповідачем порушена процедура звільнення, а тому позовні вимоги в частині визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення позивача на посаді підлягають задоволенню.
Щодо позовних вимог про виплату середньомісячнього заробітку за час вимушеного прогулу, суд зазначає наступне.
Згідно статті 119 КЗпП України на час виконання державних або громадських обов`язків, якщо за чинним законодавством України ці обов`язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.
Працівникам, які залучаються до виконання обов`язків, передбачених законами України "Про військовий обов`язок і військову службу" і "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів.
За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Обчислення середньої заробітної плати, зокрема, у випадку вимушеного прогулу визначений Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженимпостановою Кабінету Міністрів України №100 від 08.02.1995(далі - Порядок №100).
Відповідно до п. 2 Порядку №100, обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв`язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, або для виплати компенсації за невикористані відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплати компенсації за невикористані відпустки. У всіх інших випадках збереження середньої заробітної плати середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов`язана відповідна виплата. Працівникам, які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації менше двох календарних місяців, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактично відпрацьований час.
З наявної у матеріалах справи копії довідки форми ОК-5 вбачається, що за повні два місяці перед звільненням (грудень 2020 року та січень 2021 року) ОСОБА_1 Відділом містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства і будівництва та цивільного захисту населення Радомишльської районної державної адміністрації було виплачено дохід у загальній сумі 18866,97 грн. (10123,74 грн. за грудень 2020 року та 8743,23 грн. за січень 2021 року).
З врахуванням наведеного середньоденний заробіток позивача становить 304,31 грн. (18866,98 грн. : 62 календарних дні).
Встановлено, що кількість днів затримки розрахунку при звільненні становить 181 день (із 05.02.2021 ( наступного дня після звільнення) по 03.08.2021).
З огляду на наведені обставини середній заробіток, який належить виплатити позивачу становить 55080,11 грн. (304,31 грн.*181).
Враховуючи вищезазначене, позовні вимоги підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, 9, 73-76, 242, 244, 245 КАС України, суд-
вирішив:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства і будівництва та цивільного захисту населення Радомишльської районної державної адміністрації, третя особа : Житомирська районна державна адміністрація Житомирської області про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді, зобов`язання нарахувати та виплатити середньомісячний заробіток за час вимушеного прогулу задовольнити.
Визнати протиправним наказ Відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства і будівництва та цивільного захисту населення Радомишльської районної державної адміністрації від 04.02.2021 №1 та скасувати його.
Поновити ОСОБА_1 на посаді провідного спеціаліста Відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства і будівництва та цивільного захисту населення Радомишльської районної державної адміністрації з 05.02.21.
Стягнути з Відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства і будівництва та цивільного захисту населення Радомишльської районної державної адміністрації (Соборний майдан, 12, м. Радомишль, Житомирська область, 12101, ЄДРПОУ 36105911) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 55080 (п"ятдесят п"ять тисяч вісімдесят) грн. 11 коп.
Рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді провідного спеціаліста Відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства і будівництва та цивільного захисту населення Радомишльської районної державної адміністрації та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу за один місяць в сумі 8743,43 грн. допустити до негайного виконання.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя М.С. Токарева
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2021 |
Оприлюднено | 02.09.2022 |
Номер документу | 98761559 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо звільнення з публічної служби, з них |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Токарева Марія Сергіївна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Токарева Марія Сергіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні