ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
"30" липня 2021 р. Справа№ 910/17472/20
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Тищенко О.В.
суддів: Станіка С.Р.
Шаптали Є.Ю.
перевіривши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Інвестохіллс Веста на рішення Господарського суду міста Києва від 28.05.2021 (повний текст ухвали підписано 04.06.2021)
у справі №910/17472/20 (суддя Підченко Ю.О.)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Інвестохіллс Веста
до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю Таундевелопменткомпані
2) ОСОБА_1
3) Публічного акціонерного товариства Український професійний банк в особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб
про застосування наслідків недійсності нікчемного правочину
В С Т А Н О В И В :
Рішенням Господарського суду міста Києва від 28.05.2021 у задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Інвестохіллс Веста до Товариства з обмеженою відповідальністю Таундевелопменткомпані відмовлено повністю.
У задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Інвестохіллс Веста до ОСОБА_1 відмовлено повністю.
У задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Інвестохіллс Веста до Публічного акціонерного товариства Український професійний банк в особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб відмовлено повністю.
Не погодившись з прийнятим рішенням суду першої інстанції, Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Інвестохіллс Веста звернулось до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить суд визнати поважними та поновити пропущений строк на апеляційне оскарження рішення Господарського суду міста Києва від 28.05.2021, скасувати рішення Господарського суду міста Києва від 28.05.2021 у справі №910/17472/20 та прийнято нове рішення, яким позов задовольнити повністю.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу №910/17472/20 передано для розгляду колегії суддів у складі: головуючий суддя - Тищенко О.В. судді: Станік С.Р. Шаптала Є.Ю.
Дослідивши матеріали поданої апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку про залишення її без руху, з наступних підстав.
Згідно ст. 256 ГПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, зокрема рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 261 цього Кодексу.
Згідно ст. 119 Господарського процесуального кодексу України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
З матеріалів справи вбачається, що повний текст рішення підписаний судом 04.06.2021. Враховуючи приписи ст.ст. 115, 116, 256 ГПК України, останнім днем встановленого законом 20-ти денного строку на апеляційне оскарження даної ухвали місцевого господарського суду є 24.06.2021.
Скаржник подав апеляційну скаргу 19.07.2021 (згідно штампу Укрпошти на поштовому конверті). Тобто, апелянт подав дану апеляційну скаргу після закінчення встановленого законом 20-ти денного строку на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції.
Одночасно при зверненні з апеляційною скаргою Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Інвестохіллс Веста подало клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Господарського суду міста Києва від 28.05.2021 у справі №910/17472/20, яке мотивоване тим, що працівником позивача, який відповідає за реєстрацію поштової кореспонденції, оскаржуване рішення зареєстроване, тільки 29.06.2021, хоча отримано Товариством з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Інвестохіллс Веста - 11.06.2021, відповідно до відстеження з сайту Укрпошти.
В свою чергу, працівник, апелянта, який відповідає за дану справу Шкромида В.В. у період з 29.06.2021 по 06.07.2021 перебував у відпустці, а тому оскаржуване рішення отримав, лише 07.07.2021.
Враховуючи зазначене, Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Інвестохіллс Веста звернулося до суду з апеляційною скаргою - 19.07.2021, з пропуском двадцятиденного строку на апеляційне оскарження.
Клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, з огляду на приписи статті 119 ГПК України, повинно містити обґрунтування поважності причин пропуску такого строку (за необхідності - з посиланням на відповідні докази, які подаються апеляційному господарському суду на загальних підставах).
Відповідно до чинного законодавства, поважними визнаються лише ті обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення сторони та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами або особами, які не брала участь у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, інтереси та (або) обов`язки у справі, процесуальних дій.
Отже, клопотання (заява) про поновлення процесуального строку повинне містити пояснення щодо причин пропуску такого строку і підстави, з яких заявник вважає ці причини поважними.
З наведеними апелянтом доводами про наявність поважних причин пропуску процесуального строку на подання апеляційної скарги погодитися не можна, оскільки неправильна (невчасна) реєстрація вхідної кореспонденції, а в подальшому відпустка представника апелянта, відповідального за дану справу, не є об`єктивно непереборними обставинами та залежали лише від волі сторони, тобто мають суб`єктивний характер.
Крім цього, судом апеляційної інстанції також встановлено, що представник апелянта брав участь у судовому засіданні при оголошенні вступної та резолютивної частини оскаржуваного рішення.
При цьому, за змістом статті 2 Закону України Про доступ до судових рішень кожен має право на доступ до судових рішень у порядку, визначеному цим Законом. Усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі.
Рішення Північного апеляційного господарського суду від 28.05.2021 у справі №910/17472/20 було оприлюднена у Єдиному державному реєстрі судових рішень 07.06.2021 (https://reyestr.court.gov.ua/Review/97417636).
Сторони у розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження, та зобов`язані сумлінно користуватися наданими їм процесуальними правами (рішення Європейського суду з прав людини від 03.04.2008 у справі Пономарьов проти України ).
У рішенні від 07 липня 1989 року у справі Юніон Аліментаріа Сандерс С. А. проти Іспанії Європейський суд з прав людини вказав, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов`язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
У рішенні Європейського суду з прав людини від 26 квітня 2007 року у справі Олександр Шевченко проти України зазначено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм провадження.
Також, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 42 Господарського процесуального кодексу України сторони, зокрема, мають право ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії.
Враховуючи наведене, суд апеляційної інстанції зазначає, що підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження, наведені апелянтом у клопотанні, не можуть вважатися поважними причинами пропуску вказаного строку на апеляційне оскарження.
А тому дана апеляційна скарга подана з порушення вимог ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно частин 3, 4 статті 260 ГПК України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 ГПК України, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними . При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 261 цього Кодексу.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 261 ГПК України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.
За таких обставин, колегія суддів Північного апеляційного господарського суду дійшла до висновку про залишення апеляційної скарги без руху у зв`язку з визнанням доводів щодо поновлення строку на апеляційне оскарження необґрунтованими. Вказані недоліки апеляційної скарги апелянт має право усунути шляхом подачі до Північного апеляційного господарського суду заяви із зазначенням інших причин пропуску строку на апеляційне оскарження.
Керуючись ст. ст. 115, 116, 119, 174, 234, 256, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -
У Х В А Л И В :
1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Інвестохіллс Веста на рішення Господарського суду міста Києва від 28.05.2021 у справі №910/17472/20 залишити без руху.
2. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Інвестохіллс Веста , що протягом десяти днів з дня вручення копії даної ухвали особа має право усунути недоліки, надавши суду апеляційної інстанції заяву із зазначенням інших причин пропуску строку на апеляційне оскарження з посиланням та наданням відповідних доказів.
3. Попередити апелянта, що у випадку неподання скаржником зазначеної заяви протягом 10 (десяти) днів з дня вручення копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху або якщо вказані ним у заяві підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому ст. ст. 260, 261 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя О.В. Тищенко
Судді С.Р. Станік
Є.Ю. Шаптала
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 30.07.2021 |
Оприлюднено | 06.08.2021 |
Номер документу | 98810799 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Тищенко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні