ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
27.07.2021 Справа № 917/1150/21
Суддя Іванко Л.А., розглянувши матеріали справи
за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "КРЕДМАШ ІМПЕКС", 39600, Полтавська обл., м. Кременчук, проспект Свободи, 4, ідент. код 30748306
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "КРЕДМАШ-АЗІЯ", 010000, Казахстан, м. Астана, район Алмати, вул. Абая, буд.95/1, ВП-3, БІН 060540014860
про стягнення 18000 доларів США (що становить 491484,60 грн.)
встановив :
19.07.2021 року до господарського суду Полтавської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "КРЕДМАШ ІМПЕКС" до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "КРЕДМАШ-АЗІЯ" про стягнення 18000 доларів США (що становить 491484,60 грн.).
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.07.2021р. даний позов був переданий на розгляд судді Іванко Л.А.
Дослідивши матеріали даної позовної заяви, господарський суд встановив, що позовну заяву подано з додержанням вимог статей 162, 164, 172 ГПК України, у зв`язку з чим визнає їх достатніми для прийняття до розгляду та відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.1 ст.247 Господарського процесуального кодексу України в порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 12 ГПК України справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно ч.1 ст. 250 Господарського процесуального кодексу України питання про розгляд справи у порядку спрощеного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи предмет позову у даній справі, наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що справа підлягає розгляду у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що відповідач по справі є нерезидентом, який не має свого представництва на території України.
Місцезнаходженням відповідача : 010000, Казахстан, м. Астана, район Алмати, вул. Абая, буд.95/1, ВП-3.
Відповідно до ст. 365 ГПК України іноземні суб`єкти господарювання мають такі самі процесуальні права і обов`язки, що і суб`єкти господарювання України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Статтею 367 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
У відповідності до п.2 ст. 4 Угоди про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності від 20.03.1992 року (далі - Угода), яка ратифікована Україною та Казахстаном, компетентні суди держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав розглядають справи і в інших випадках, якщо про це є письмова угода сторін про передачу спору до суду.
Відповідно до п.11.1 Контракту №01RT/20 від 07.06.2020 р. сторони погодили, що спірні питання та претензії з питань виконання сторонами обов`язків по даному контракту, якщо такі виникнуть, сторони будуть вирішувати дружнім шляхом на переговорах. У випадку, якщо сторони не досягли згоди, всі питання підлягають розгляду у відповідності з законодавством Республіки України в господарському суді Полтавської області.
Відповідно до ст. ст. 1, 2 Угоди, ця Угода регулює питання вирішення справ, що випливають з договірних та інших цивільно-правових відносин між господарюючими суб`єктами, з їх відносин з державними та іншими органами, а також виконання рішень за ними. Для цілей цієї Угоди під господарюючими суб`єктами розуміються підприємства, їх об`єднання, організації будь-яких організаційно-правових форм, а також громадяни, які мають статус підприємця згідно із законодавством, що діє на території держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав, та їх об`єднань.
Статтею 5 Угоди визначено, що компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зобов`язуються надавати взаємну правову допомогу.
Взаємне надання правової допомоги включає вручення і пересилання документів і виконання процесуальних дій, зокрема проведення експертизи, заслуховування Сторін, свідків, експертів та інших осіб.
При наданні правової допомоги компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зносяться одна з одною безпосередньо.
При виконанні доручень про надання правової допомоги компетентні суди та інші органи, в яких просять допомоги, застосовують законодавство своєї держави.
При зверненні про надання правової допомоги і виконання рішень документи, що додаються, викладаються мовою держави, яка запитує, або російською мовою.
Враховуючи викладене, для належного повідомлення відповідача про відкриття провадження у справі, судові документи і матеріали по справі необхідно направляти українською мовою із засвідченим перекладом мовою запитуваної Договірної Сторони - російською мовою через Міністерство юстиції України до центрального органу Республіки Казахстан.
Керуючись ст. ст. 12, 120 - 121, 234, 247, 250, 251, 252, 365, 367 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду і відкрити провадження у справі №917/1150/21.
2. Справу розглядати у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами.
3. Зобов`язати позивача до 20.08.2021 року надати до суду в трьох примірниках належним чином (нотаріально) засвідчені переклади на російську мову копії: ухвали Господарського суду Полтавської області від 27.07.2021 року про відкриття провадження у справі №917/1150/21 та позовної заяви з додатками до неї.
4. Встановити відповідачу строк для подання суду відзиву на позов, оформленого згідно з вимогами ч. 3 ст.165 ГПК України, з додатками, передбаченими ч. 6, 7 ст. 165 ГПК України - 15 днів з дня вручення даної ухвали;
після отримання від позивача відповіді на відзив - подати до суду заперечення (ст.167 ГПК України), копії заперечень надати (направити) позивачу; встановити відповідачу строк для подання суду заперечень - 5 днів (включно);
зобов`язати відповідача надати відповідні докази оплати боргу (згідно з вимогами ч. 2 ст.74 ГПК України).
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.9 ст.165 ГПК України).
4. Встановити позивачу строк для подання суду відповіді на відзив, оформленої згідно з вимогами ч. 3 ст.165 ГПК України, з додатками, передбаченими ч. 9 ст.165 ГПК України - 10 днів з дати отримання відзиву;
вcтановити позивачу строк для подання суду (за бажанням) клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін - 5 днів з дня отримання відзиву;
у разі сплати відповідачем боргу - письмово повідомити про це суду, подавши відповідні докази.
5. Роз`яснити сторонам право на подання заяви про врегулювання спору згідно ст.ст.186-190 ГПК України та право на укладення мирової угоди у справі згідно ст.ст.191-192 ГПК України.
6. Повідомити учасників справи про те, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи оприлюднення інформації щодо справи здійснюється на офіційному веб-порталі судової влади України в порядку, визначеному Положенням про автоматизовану систему документообігу суду (пп. 17.8 п. 17 Розділу ІХ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає (ст.ст. 235,255 ГПК України).
Суддя Іванко Л.А.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 27.07.2021 |
Оприлюднено | 09.08.2021 |
Номер документу | 98812135 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Іванко Л.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні