ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
10 серпня 2021 р. м. Чернівці Справа № 723/3953/20
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Дембіцький П.Д., розглянувши у порядку письмового провадження Сторожинецької міської ради про скасування заходів забезпечення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Сторожинецької міської об`єднаної територіальної громади Чернівецької області, третя особа ОСОБА_2 , про визнання незаконним та скасувати рішення, -
В С Т А Н О В И В:
До Чернівецького окружного адміністративного суду від Сторожинецької міської ради надійшла заява про скасування заходів забезпечення позову у справі № 723/3953/20 за позовом ОСОБА_1 до Сторожинецької міської об`єднаної територіальної громади Чернівецької області, третя особа ОСОБА_2 , про визнання незаконним та скасувати рішення.
Дослідивши заяву про скасування заходів забезпечення позову у справі № 723/3953/20, суд зазначає наступне.
Порядок скасування заходів забезпечення позову врегульовано ст. 157 КАС України.
Суд зазначає, що ст. 157 КАС України не врегульовані вимоги щодо форми та змісту заяви про скасування заходів забезпечення позову.
Проте, відповідно до ч. 6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Тому, суд вважає за можливе на підставі ч.6 ст. 7 КАС України застосувати до вказаних правовідносин за аналогією закону положення ст. 152 КАС України.
Відповідно ст. 152 КАС України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити: 1) найменування суду; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності; або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 167 КАС України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Згідно з ч. 1 ст. 43 КАС України здатність мати процесуальні права та обов`язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Згідно з ч. 3 ст. 43 КАС України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Відповідно ч. 1 ст. 55 КАС України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Згідно із ч. 2 ст. 160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Судом встановлено, що заяву подано від імені Сторожинецької міської ради Матейчука І., проте, документів на підтвердження адміністративної процесуальної дієздатності вказаної особи до матеріалів заяви не долучено (рішення про обрання ОСОБА_3 міським головою, копія паспорту чи іншого документу, що посвідчує особу позивача), у зв`язку з чим у суду відсутня можливість ідентифікувати особу підписанта поданої заяви та з`ясувати факт наявності в нього адміністративної процесуальної дієздатності.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що в матеріалах справи відсутні докази на підтвердження факту наявності у заявника адміністративної процесуальної дієздатності.
Оскільки заявником до заяви про скасування заходів забезпечення позову не надано документів на підтвердження адміністративної процесуальної дієздатності вказаної особи, суд приходить до висновку, що вказана заява не відповідає вимогам ст. 152 КАС України.
Згідно із ч. 7 ст. 154 КАС України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог ст. 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.
Враховуючи викладене вище, суд вважає за необхідне повернути заяву про скасування заходів забезпечення позову заявникові.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 43, 55, 57, 59, 150, 152, 154, 167, 241, 242, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву Сторожинецької міської ради про скасування заходів забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 до Сторожинецької міської об`єднаної територіальної громади Чернівецької області, третя особа ОСОБА_2 , про визнання незаконним та скасувати рішення повернути заявнику, без розгляду.
Згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково. Апеляційна скарга на ухвалу подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання).
Суддя П.Д. Дембіцький
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2021 |
Оприлюднено | 13.08.2021 |
Номер документу | 98941887 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Анісімов Олег Валерійович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Анісімов Олег Валерійович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Дембіцький Павло Дмитрович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Дембіцький Павло Дмитрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні