Ухвала
від 12.08.2021 по справі 947/23545/21
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ

Справа № 947/23545/21

Провадження № 1-кс/947/11065/21

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.08.2021 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі клопотання старшого прокурора групи прокурорів прокурора першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів, в рамках кримінального провадження №42021160000000314 від 24.06.2021, за ч. 2 ст. 364 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з клопотання сторони обвинувачення про тимчасовий доступ до речей та документів, слідчим управлінням ГУНП України в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42021160000000314 від 24.06.2021, за ч. 2 ст. 364 КК України.

Відповідно до обставин викладених у клопотанні, протягом 2020 року за результатами проведених перевірок ІНФОРМАЦІЯ_1 (ініційовані Управлінням) задукоментоване використання без правовстановлюючих документів земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної власності ІНФОРМАЦІЯ_2 (1000 га) та ІНФОРМАЦІЯ_3 (352 га), що призвело до нанесення шкоди громадам на загальну суму більше 2,1 млн. грн.

Протягом 2021 року, за результатами проведених перевірок ІНФОРМАЦІЯ_1 (ініційовані Управлінням) задукоментоване використання без правовстановлюючих документів земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної власності ІНФОРМАЦІЯ_4 (600 га) та ІНФОРМАЦІЯ_5 (350 га) Болградського району, що призвело до нанесення шкоди громадам на загальну суму більше 3 млн. грн.

Таким чином, в органах місцевого самоврядування Одеської області наявні систематичні порушення земельного законодавства, які призводять до нанесення шкоди місцевим громадам в особливо великих розмірах.

На сьогодні в Одеській області створено 7 районів: Одеській, Березівський, Білгород-Дністровський, Болградський, Ізмаїльський, Подільський, Роздільнянський.

На території Подільського району області створено та функціонують 12 об`єднаних територіальних громад, а саме:

1. Любашівська територіальна громада

2. Піщанська територіальна громада

3. Зеленогірська територіальна громада

4. Савранська територіальна громада

5. Долинська територіальна громада

6. Кодимська територіальна громада

7. Окнянська територіальна громада

8. Ананьївська територіальна громада

9. Балтська територіальна громада

10. Куяльницька територіальна громада

11. Слобідська територіальна громада

12. Подільська територіальна громада

З метою досягнення дієвості даного кримінального провадження, збору доказів, а також забезпечення повного, всебічного та ефективного досудового розслідування виникла необхідність в огляді та долученні до матеріалів кримінального провадження посвідчених копій наказів та актів прийому передачі земельних ділянок із державної у комунальну власність територіальних громад Одеської області, зокрема Подільського району за 2019-2021 р.р.

Зазначені документи та інформація зберігаються в ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ).

Прокурор в судове засідання не з`явився, між тим від останнього надійшла заява про розгляд поданого клопотання за його відсутності.

3 огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, розгляд даного клопотання сторона обвинувачення просить провести без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Таким чином, вивчивши клопотання та долучені в його обґрунтування матеріали, враховуючи положення ч. 4 ст. 107, ч. 2 ст. 163 КПК України, слідчий суддя вважає можливим розгляд клопотання провести за відсутності сторін, та без фіксування задопомогою технічнихзасобів,а також,приходитьдо наступногопереконання.

Згідно ч. 3 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно приписів ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Як вбачається з матеріалів, доданих в обґрунтування клопотання, досудове розслідування обґрунтовано здійснюється за фактом можливого вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Так, з метою надання відповідної кримінально-правової кваліфікації незаконним діям осіб, а також з метою підтвердження або спростування обставин, виникла необхідність у проведенні заходу забезпечення кримінального провадження тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю.

Вказані в клопотанні речі і документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_6 , розташованому за адресою: АДРЕСА_1 .

Враховуючи викладене, зокрема ту обставину, що отримати зазначену у клопотанні інформацію без застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до речей та документів не можливо, оскільки остання становить охоронювану законом таємницю, разом з тим, документи, до яких сторона обвинувачення просить надати доступ можуть містити інформацію важливу для кримінального провадження та для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в рамках кримінального провадження, слідчий суддя приходить до переконання, що шляхом надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів може бути виконане завдання, для виконання якого сторона обвинувачення звертається з клопотанням.

За таких обставин, з метою забезпечення повноти, всебічності та неупередженості досудового розслідування, забезпечення досягнення завдань даного кримінального провадження, а також враховуючи обґрунтованість клопотання сторони обвинувачення, а також те, що інформація, з клопотанням про надання доступу до якої звертається сторона обвинувачення становить охоронювану законом таємницю, слідчий суддя приходить до переконання, що подане клопотання підлягає задоволенню.

Таким чином, керуючись ст.ст.107, 132, 159, 160-165,309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ :

Клопотання старшого прокурора групи прокурорів прокурора першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів, в рамках кримінального провадження №42021160000000314 від 24.06.2021, за ч. 2 ст. 364 КК України задовольнити.

Надати прокурорам з групи прокурорів прокурорам відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які зберігаються в ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 та її підрозділах, а саме дозвіл на ознайомлення з оригіналами та вилучення інформації на паперовому та електронному носіях, а також посвідчених копій наказів ІНФОРМАЦІЯ_1 та актів прийомупередачі земельних ділянок із державної у комунальну власність за 2019-2021 р.р. наступних територіальних громад Подільського району Одеської області:

1) Любашівська територіальна громада

2) Піщанська територіальна громада

3) Зеленогірська територіальна громада

4) Савранська територіальна громада

5) Долинська територіальна громада

6) Кодимська територіальна громада

7) Окнянська територіальна громада

8) Ананьївська територіальна громада

9) Балтська територіальна громада

10) Куяльницька територіальна громада

11) Слобідська територіальна громада

12) Подільська територіальна громада.

Строк дії ухвали встановити в один місяць з дня її постановлення.

Попередити уповноважених осіб ІНФОРМАЦІЯ_6 , що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає,набираєзаконної сили після її постановлення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення12.08.2021
Оприлюднено24.05.2024
Номер документу98955344
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —947/23545/21

Ухвала від 09.08.2022

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 04.08.2022

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 06.09.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 18.08.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 17.08.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 17.08.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 12.08.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 12.08.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 12.08.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

Ухвала від 12.08.2021

Кримінальне

Київський районний суд м. Одеси

Федулеєва Ю. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні