Справа № № 585/1934/21
Номер провадження 1-кс/585/631/21
У Х В А Л А
І М Е Н ЕМ У К Р АЇ Н И
09 липня 2021 року м.Ромни
Слідчий суддя Роменського міськрайонного суду Сумської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання начальника СД Роменського РВП Головного управління Національної поліції в Сумській області капітана поліції ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020205100000147 від 17.12.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Начальник СДРоменського РВПГоловного управлінняНаціональної поліціїв Сумськійобласті капітанполіції ОСОБА_3 звернулась дослідчого суддіРоменського міськрайонногосуду Сумськоїобласті зклопотанням,погодженим прокуроромРоменської окружноїпрокуратури ОСОБА_4 ,про тимчасовийдоступ доречей ідокументів,у кримінальномупровадженні,внесеному доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза № 12020205100000147 від 17.12.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175 КК України.
У клопотанні слідчий вказує, що 17.12.2020 до ЧЧ Роменського ВП ГУНП в Сумській області надійшов рапорт старшого ДОП Роменського ВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_5 про те, що надійшла заява від ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , про те що з липня 2020 року працівникам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » вчасно не виплачується заробітна плата та мається заборгованість перед звільненим працівниками. В ході досудового розслідування відповідно до акту інспекційного відвідування юридичної особи ІНФОРМАЦІЯ_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) під час здійснення інспектування встановлено, що станом на 01.12.2020 на заборгованість по виплаті заробітної плати. ІНФОРМАЦІЯ_4 проведено інспекційне відвідування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » з питання додержання законодавства про працю, за результатами якого складено Акт інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи (фізичної особи), яка використовує найману працю № СМ 18380/177/АВ від 04.12.2020.Встановлено, що всупереч вимогам ч. 1, 2 ст. 115 КЗпП України на підприємстві існує заборгованість із виплати заробітної палати перед 171 працюючими за липень-жовтень 2020 року на суму 2949,3 грн., в тому числі 27 звільненим на суму 499,2 грн. У ході досудового розслідування по даному провадженню виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до паперових та електронних документів, що знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_2 ; фактичне місце підприємницької діяльності: АДРЕСА_3 ).
В судове засідання начальник СД Роменського РВП Головного управління Національної поліції в Сумській області капітан поліції ОСОБА_3 не з`явилась, до суду надала заяву про розгляд клопотання за її відсутності та підтримання клопотання в повному обсязі, просила розглянути клопотання без особи, у володінні якої знаходяться документи, зазначенні в клопотанні, мотивуючи можливістю здійснення внесення змін в документи або часткову їх заміну.
Зважаючи на вимоги ст.163КПКУкраїни слідчий суддя вважає можливим розглянути клопотання у відсутності представника особи, у володінні якої знаходяться документи, дозвіл на тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий, оскільки слідчим належним чином обґрунтовано таке клопотання, а повідомлення посадових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » про його розгляд може утруднити чи унеможливити отримання такого переліку документів, а також розголосити відомості, що мають ознаки таємниці досудового розслідування.
На підставі ч. 4 ст.107КПК України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.
Вирішуючи питання про наявність чи відсутність підстав для задоволення клопотання, здійснюючи судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, слідчий суддя приходить до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
Слідчим суддею встановлено, що слідчим відділом Роменського РВП ГУНП в Сумській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про що внесено в ЄРДР за № 12020205100000147 від 17.12.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175 КК України(а.с. 4).
Відповідно до ч. 1 ст.131КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Положеннями ст.132КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Слідчий суддя вважає, що досудовим слідством використані всі надані чинним законодавством можливості щодо отримання необхідної для розкриття кримінального правопорушення інформації без застосування такого заходу його забезпечення, як тимчасовий доступ до речей та документів.
Відповідно з ч.ч.1, 2 ст.159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої перебувають такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до вимог ч.2 ст. 160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Положеннями до ч. 6 ст.163КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Як передбачено ч. 7 ст.163КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Як вбачається з матеріалів клопотання інформація, яка необхідна для проведення досудового розслідування, перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Враховуючи зміст клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що стороною кримінального провадження доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Слідчий суддяприходить довисновку,що документи,вказані уклопотанні,мають важливезначення длядосудового розслідуваннякримінального провадженняза № 12020205100000147 від 17.12.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175 КК України, а також слідчим доведено необхідність застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.
Враховуючи, що вказані документи перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_5 », слідчий суддя вважає, що вони можуть бути використані як докази під час досудового розслідування у кримінальному провадженні за №12020205100000147 від 17.12.2020, за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.175 КК України.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 110, 159, 160, 163-166, 309 та 395 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл начальнику сектору дізнання Роменського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , старшому дізнавачу Роменського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_7 , дізнавачу Роменського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_8 , дізнавачу Роменського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_9 , дізнавачу Роменського РВП ГУНП в Сумській області ОСОБА_10 на тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у володінні Товариства з обмеженою відповідальністю у володінні « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_2 ; фактичне місце підприємницької діяльності: АДРЕСА_3 ), а саме, до:
- наказів (розпоряджень) про призначення на посаду, наказів про звільнення з посад та посадових інструкції Генерального директора ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за період з 2019 по 2021 роки;
- копій трудових книжок кожного з Генеральних директорів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », які займали вказану посаду в період з 2019 по 2021 рр.;
- копії трудової книжки головного бухгалтера ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », який перебуває на даній посаді в період з 2019 по 2021 рр.;
- довідки про рух коштів по рахункам підприємства з розшифровкою за період з 02.05.2019 по 01.07.2021, з зазначенням цілей, на які вказані кошти були використані;
- деталізованої довідки про використання коштів підприємства за період з 02.05.2019 по 01.07.2021 з розшифровкою показників за призначенням (усього надходжень; використано на виплату заробітної плати; сплачено податків та обов`язкових платежів; інші видатки);
- відомостей про нарахування заробітної плати працівникам підприємства з травня 2019 року по грудень 2020 року, включно;
- прибуткових касових ордерів з 02.05.2019 по 16.12.2020, у разі їх наявності;
- видаткових касових ордерів з 02.05.2019 по 16.12.2020 у разі їх наявність;
- відомостей про зарахування коштів на карткові рахунки співробітників та платіжних доручень про виплату заробітної плати з травня 2019 року по грудень 2020 року;
- табелів обліку використання робочого часу з травня 2019 року по грудень 2020 року;
- виписок з банківських рахунків про рух коштів за період з травня 2019 року по грудень 2020 року;
- наказів про звільнення працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за період з травня 2019 року по грудень 2020 року;
- списків працівників перед якими має місце заборгованість по виплаті заробітної плати, станом на 01.12.2020 та момент проведення інспекційного відвідування інспектором Держпраці 16.12.2020; із зазначенням ПІБ, дати народження, місця реєстрації (проживання) контактного номеру телефону та надання копій трудових книжок);
- штатного розпису працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », які працювали на підприємстві на час проведення інспекційної перевірки, а саме станом на 16.12.2020, із зазначенням П.І.Б., дати народження, місця реєстрації(проживання), контактного номеру телефону та посад на яких перебувають;
- списку звільнених працівників, які були звільнені на момент проведення інспекційної перевірки, а саме станом на 16.12.2020, перед якими малася та мається заборгованість зі зазначенням П.І.Б., дати народження, місця реєстрації(проживання), контактного номеру телефону та посад на яких перебувають;
- кошторисів 2019-2021 роки;
- оборотно-сальдових відомостей по субрахунку «Розрахунки із заробітної плати» в розрізі працівників, помісячно за 01.05.2019 по 16.12.2020;
- особових рахунків по працівникам, у яких зазначається заборгованість по заробітній платі з 01.05.2019 по 16.12.2020;
- розрахунково-платіжних відомостей нарахування заробітної плати по працівникам, у яких значиться заборгованість, за період з 01.05.2019 по 16.12.2020;
- фінансової звітності (баланс, звіти по фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, примітки до річної фінансової звітності) за 2019-2020 рр.;
- журналів-ордерів та оборотних відомостей по рахунках бухгалтерського обліку, за вказаний період;
- первинних банківських та касових документів (банківська виписка, платіжні доручення, касові книги, видаткові касові ордери, відомості видачі заробітної плати) за вказаний період,
для ознайомлення з ними та можливістю виготовити з них копії, вилучити їх (здійснити їх виїмку), з метою залучення їх в якості речових доказів до матеріалів кримінального провадження.
Зобов`язати слідчого, згідно ч. 2 ст. 2 Закону України «Про доступ до судових рішень», повідомити слідчого суддю про звернення рішення до виконання.
Строк дії ухвали встановити на 2 місяці з моменту її постановлення, однак не довше, ніж в межах встановленого законом строку досудового розслідування.
Роз`яснити особам, у володінні яких перебувають речі та документи, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її проголошення в частині надання дозволу на вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа-підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.
В іншій частині ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Роменського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Роменський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2021 |
Оприлюднено | 24.05.2024 |
Номер документу | 98966751 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Роменський міськрайонний суд Сумської області
Цвєлодуб Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні