ДАРНИЦЬКИЙРАЙОННИЙ СУДМ.КИЄВА
справа № 753/16652/21
провадження № 1-кс/753/3358/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"17" серпня 2021 р. слідчий суддя Дарницького районного суду м. Києва ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , хза участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Києва клопотання прокурора Дарницькоїокружної прокуратуриміста Києва ОСОБА_3 протимчасовийдоступ доречейтадокументів,укримінальномупровадженні відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021100020002101 від 17.07.2021 року,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Дарницькоїокружної прокуратуриміста Києва ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із клопотанням про тимчасовийдоступдоречей тадокументів,укримінальномупровадженні відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021100020002101 від 17.07.2021 року,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України, а саме до документів ІНФОРМАЦІЯ_1 » (КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 »), АДРЕСА_1 , завірених копій договору про фіксацію розміщення самохідних та несамохідних плавзасобів №37/2021р. від 04.04.2021 року, документів, що стали підставою для його укладення та всіх додатків до нього з метою встановлення обставин правопорушення.
Клопотання мотивоване тим, що в провадженні ІНФОРМАЦІЯ_2 перебувають матеріали кримінального провадження відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021100020002101 від 17.07.2021 року,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.2ст.197-1КК України за фактом самовільного зайняття земельної ділянки, яка знаходиться у зоні санітарної охорони (кадастровий номер 8000000000:90:139:0002) на узбережжі затоки «Берковщина» ( АДРЕСА_2 .
Досудовим розслідуванням встановлено, що до берега вказаної земельної ділянки пришвартовано дебаркадер без видимих розпізнавальних знаків.
При цьому зазначена земельна ділянка для швартування плавзасобів не відведена.
На адресу КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в порядку ст.93 КПК України органом досудового розслідування надіслано вимогу про надання інформації чи перебуває на балансі КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » розміщений на березі річки Дніпро дебаркадер та надання належним чином завірених копій:
-свідоцтва про право власності на судно;
-паспорта технічного стану гідротехнічної споруди;
-технічного звіту щодо облаштування місця стоянки стоянкового судна типу дебаркадер;
-технічного звіту щодо водолазного обстеження, помірів глибини та тралення акваторії в районі місця стоянки вказаного судна;
-свідоцтва на обладнання та забезпечення, акту огляду (перевірки) судна;
-технічного формуляру малого судна;
-договорів щодо фіксації розміщення плавзасобу та про аварійно-рятувальне обслуговування об`єкту;
-договорів щодо надання послуг екологічного характеру та щодо збору та вивезення відходів;
-договорів щодо надання послуг з водопостачання та приймання стічних вод;
-договорів щодо постачання електричної енергії;
-договору оренди земельної ділянки;
-інших дозвільних документів, що стосуються влаштування вказаного плавзасобу,
-відомостей про погодження його розміщення в межах прибережної захисної смуги річки Дніпро.
Згідно отриманої відповіді №077/221-2754 від 03.08.2021 року встановлено, що вказаний плавзасіб на балансі КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не перебуває.
В свою чергу відповідно до договору про фіксацію розміщення самохідних та несамохідних плавзасобів №37/2021р. від 04.04.2021 року підприємством зафіксовано розміщення плавзасобу судна « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в затоці « ОСОБА_4 » на річці Дніпро, однак жодних підтверджуючих документів не надано.
Таким чином, прокурор вважає, що під час досудового розслідування постала необхідність у отриманні тимчасового доступу до документів - копій договору про фіксацію розміщення самохідних та несамохідних плавзасобів №37/2021р. від 04.04.2021 року, документів, що стали підставою для його укладення та всіх додатків до нього, що надасть можливість отримати фактичні дані, що стосуються обставин кримінального провадження, та забезпечити одне з завдань кримінального провадження, яке полягає у повноті та неупередженості досудового розслідування.
Вказані документи необхідні для встановлення фактичних обставин вчиненого кримінального правопорушення, проте іншим способом, ніж вилучити документи у КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », неможливо довести обставин вчинення кримінального правопорушення.
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити, водночас у порядку ч.2 ст. 163 КПК України звернувся із письмовим клопотання, яке підтримав в судовому засіданні, про його розгляд за відсутності та без без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі/документи, тимчовий доступ до яких він просить, оскільки існує ймовірна наявність достатніх підстав вважати, що наявні реальна загроза зміни або знищення речей чи документів
Так, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться (ч.2 ст. 163 КПК України).
Розгляд клопотання здійснювався без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, оскільки наявні достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни чи знищення вказаних документів, що узгоджується із ч.4 ст. 163 КПК України, за обгрунтованим клопотанням слідчого/прокурора.
Слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.
Вивчивши матеріали клопотання, з урахуванням положення ст. 163 КПК України, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Виходячи зі змісту вимог ст.131КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Згідно ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність і відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Відповідно до вимог п. 4 ч. 3 ст. 132 КПК України без застосування вказаного заходу забезпечення кримінального провадження отримати документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин кримінального провадження, неможливо.
Згідно з ч. 2 ст. 159 КПК України отримання тимчасового доступу до вказаних вище документів може здійснюватися лише на підставі ухвали слідчого судді, а отримати доступ до них в інший спосіб не можливо.
Так, досудовим розслідуванням встановлено, що в провадженні Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021100020002101 від 17.07.2021 року,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч.2ст.197-1КК України за фактом самовільного зайняття земельної ділянки, яка знаходиться у зоні санітарної охорони (кадастровий номер 8000000000:90:139:0002) на узбережжі затоки «Берковщина» ( АДРЕСА_2 .
Досудовим розслідуванням встановлено, що до берега вказаної земельної ділянки пришвартовано дебаркадер без видимих розпізнавальних знаків.
При цьому зазначена земельна ділянка для швартування плавзасобів не відведена.
Згідно отриманої відповіді №077/221-2754 від 03.08.2021 року встановлено, що вказаний плавзасіб на балансі КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не перебуває.
В свою чергу відповідно до договору про фіксацію розміщення самохідних та несамохідних плавзасобів №37/2021р. від 04.04.2021 року підприємством зафіксовано розміщення плавзасобу судна « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в затоці « ОСОБА_4 » на річці Дніпро, однак жодних підтверджуючих документів не надано.
Таким чином, прокурор вважає, що під час досудового розслідування постала необхідність у отриманні тимчасового доступу до документів - копій договору про фіксацію розміщення самохідних та несамохідних плавзасобів №37/2021р. від 04.04.2021, документів, що стали підставою для його укладення та всіх додатків до нього, що надасть можливість отримати фактичні дані, що стосуються обставин кримінального провадження, та забезпечити одне з завдань кримінального провадження, яке полягає у повноті та неупередженості досудового розслідування.
Враховуючи, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказування у вказаному кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає за необхідне надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_1 » (КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 »), АДРЕСА_1 , з метою встановлення обставин правопорушення.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Частиною другою статті 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей та документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Зазначений документ має відомості, що будуть використовуватись як доказ, без отримання якого не можливо навести доводи стороні обвинувачення.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України вказаний документ має значення речового доказу в рамках вказаного кримінального провадження.
Іншого способу отримання відомостей, якими володіє вказана особа немає, оскільки виїмка речей і документів відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України проводиться лише на підставі ухвали слідчого судді, а відтак єдиним законним шляхом отримання цих відомостей є надання дозволу слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів.
Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи, в тому числі, не становлять собою або не включають речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
У пункті 175 рішення Європейського суду з прав людини від 21 квітня 2011 року у справі «Нечипорук і Йонкало проти України » зазначено, що « термін « обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.
З огляду на викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що прокурором у клопотанні доведено наявність достатніх підстав для отримання доступу до документів як доказу, оскільки останні, як самі по собі, так і у сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження будуть мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а витребувана інформація по вказаним документам може бути використана як доказ, що містяться в них, а іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих докуметів, неможливо.
Ухвала підлягає виконанню з дотриманням положення ст. 165 КПК України.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 110, 163 165, 258, 259, 263, 309, 369 372 та ст. 395 КПК України, -
УХВАЛИВ :
Клопотання прокурора Дарницькоїокружної прокуратуриміста Києва ОСОБА_3 протимчасовийдоступ доречейтадокументів,укримінальномупровадженні відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021100020002101 від 17.07.2021 року,за ознакамикримінального правопорушення,передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України,- задовольнити.
Надати прокурорам Дарницької окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 тимчасовий доступ до речей та документів ІНФОРМАЦІЯ_1 » (КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ») ( АДРЕСА_1 ), з метою вилучення належним чином завірених копій договору про фіксацію розміщення самохідних та несамохідних плавзасобів № 37/2021р. від 04.04.2021 року, документів, що стали підставою для його укладення та всіх додатків до нього.
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала підлягає виконанню з дотриманням положення ст. 165 КПК України.
Ухвала слідчого судді набирає законної сили з моменту її оголошення.
Строк дії даної ухвали складає один місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.08.2021 |
Оприлюднено | 23.05.2024 |
Номер документу | 99040039 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дарницький районний суд міста Києва
Коренюк А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні