Ухвала
від 17.08.2021 по справі 522/21698/19
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/21698/19

Провадження № 1-кс/522/8198/21

УХВАЛА

17 серпня 2021 року м. Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у судовому засіданні у приміщенні Приморського районного суду м. Одеси клопотання старшого слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР Головного управління ДФС в Одеській області полковника податкової міліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №32019160000000090 від 20.12.2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 3 ст. 204, ч. 2ст. 212 КК України,

ВСТАНОВИВ:

До Приморськогорайонного судум.Одеси надійшлоклопотаннястаршого слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР Головного управління ДФС в Одеській області полковника податкової міліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №32019160000000090 від 20.12.2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 3 ст. 204, ч. 2ст. 212 КК України, на 4 (чотири) місяці, тобто до 20.12.2021 року.

Клопотання обґрунтовано тим, що СУ ФР Головного управління ДФС в Одеській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32019160000000090 від 20.12.2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 3 ст. 204, ч. 2ст. 212 КК України:

- ч. 1 ст. 204 - Невстановлені особи на території м. Луцьк від імені ОСОБА_5 здійснили транспортування тютюнових виробів з метою збуту через службу доставки логістичної компанії «Делівері».;

- ч. 3 ст. 204 - Невстановленими особами тривалий час здійснюється переміщення через державний кордон з метою подальшого збуту на територію країни фальсифікованих підакцизних товарів (алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну, який використовується для незаконного виготовляються тютюнових виробів та недоброякісної сировини (спирту), який в подальшому використовується для незаконного виготовлення алкогольної продукції. Незаконно виготовлена алкогольна продукція та тютюнові вироби, виготовляються без будь-яких дозвільних документів та можуть становити загрозу для життя та здоров`я людей, тобто спричинити тяжкі наслідки.

- ч. 2 ст. 212 - В грудні 2019 року група невстановлених осіб, використовуючи реквізити ТОВ "Інтер транс капітал", під виглядом плівки із поліхлорвінілу через порт "Чорноморськ" ввезла на митну територію України тютюн для кальяну, чим умисно ухилились від сплати мита, акцизного податку та податку на додану вартість. Під час обшуку в напівпричепі державний номер НОМЕР_1 ХЕ зазначений тютюн для кальяну виявлено та вилучено.

Згідно ПКУ платниками акцизного податку з роздрібних продажів підакцизних товарів є суб`єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб`єктів об`єктах господарювання громадського харчування, такі підакцизні товари, як пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну.

У статті 14 ПКУ надано визначення терміну «тютюнові вироби», це сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, вдихання, смоктання чи сосання.

Згідно п. 1 примітки до товарної 24 розд. ІV пояснень до Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, затвердженої наказом ДФСУ від 09.06.2015 р № 401, в субпозиції 2403 11 термін «тютюн для кальяну» означає тютюн, призначений для куріння за допомогою кальяну, що складається з суміші тютюну та гліцерину, з вмістом або без вмісту ароматичних масел і екстрактів, патоки або цукру, який має або не має фруктовий аромат.

Таким чином, тютюн для кальяну є тютюновим виробом і, згідно зі статтею 215 ПКУ - підакцизним товаром.

У ході досудового розслідування проведено великий обсяг слідчих та процесуальних дій, а саме: проведено низку обшуків у приміщеннях що використовуються для накопичення, зберігання з метою збуту тютюнових виробів, вилучено велику кількість документів, чорнових записів, чорнових записів, здійснено тимчасові доступи до документів операторів поштових перевезень, витребувано та отримано необхідну документацію, надано велику кількість доручень та постанов про проведення слідчих дій на іншій території, проведені огляди, легалізовано матеріали негласних слідчих (розшукових) дій, допитано велику кількість свідків та здійснено інші слідчі (розшукові) дії.

Також, з метою з метою отримання та фіксації відомостей про осіб які займаються придбанням та транспортуванням сировини для виготовлення підакцизних товарів, місць виготовлення, зберігання та реалізації підакцизних товарів сумнівної якості, з метою виявлення, фіксації й встановлення хронології та послідовності дій осіб які займаються незаконною діяльністю, а саме, особливості поведінки, маршрутів пересування, адрес та місць відвідування (в тому числі фактичного проживання, перебування), виявлення, фіксації та встановлення осіб з якими він контактує, та іншого, у кримінальному провадженні проводяться негласні слідчі (розшукові) дії.

Крім того, з метою затягування строків розслідування та перешкоджання встановленню обставин вчиненого кримінального правопорушення, особи які організували незаконну діяльність щодо виготовлення з метою збуту, зберігання з цією метою, транспортування з метою збуту та збутом фальсифікованих підакцизних товарів, ухилення від сплати податків та зборів, їх співучасники та виконавці, тривалий час не з`являються на допити, документи для проведення експертизи не надають.

Згідно п. 2 ч. 2 ст. 219 КПК України строк досудового розслідування у кримінальних провадженнях щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину становить вісімнадцять місяців з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Відповідно до ст. 12 КК України, зазначений злочин відноситься до категорії тяжкого злочину.

Відомості про кримінальне правопорушення за фактом незаконного виготовлення, зберігання, збуту або транспортування з метою збуту підакцизних товарів, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 204 КК України до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 20.12.2019 та встановлений законом строк у 18 місяців спливає 20.06.2021.

Відповідно до ухвали слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 16.06.2021 строки досудового розслідування продовжено до 20.08.2021 року.

Закінчити досудове розслідування у передбачений ч.1 ст. 219 КПК України строк не виявилось можливим, оскільки необхідно провести значний обсяг слідчих (розшукових) та процесуальних дій, результати яких мають суттєве значення для судового розгляду.

Зокрема, для прийняття законного та обґрунтованого рішення за вказаними матеріалами досудового розслідування необхідно виконати наступне:

-допитати встановлених осіб з обставин вчиненого правопорушення;

-долучити до матеріалів провадження, усі документи, які були витребувані слідчим у підприємств і інших осіб та матеріали виконання доручення УБФЗ ГУ ДФС в Одеській області, але до теперішнього часу не надані;

-отримати результати призначених судових експертиз, за експертними спеціальностями: 8.6. Дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів; 8.13. Дослідження сильнодіючих і отруйних речовин; 12.1 Визначення вартості машин, обладнання, сировини та споживчих товарів, та проведення експертизи, за експертною спеціальністю 8.7 «Дослідження спиртовмісних сумішей», які на теперішній час тривають;

-після отримання висновків судових експертиз, змістовно допитати причетних до незаконної діяльності осіб та інших осіб щодо обставин викладених у висновку експертизи;

-після закінчення проведення, легалізувати матеріали проведених негласних слідчих (розшукових) дій;

-провести інші слідчі та процесуальні дії, які можуть виникнути в ході проведення досудового розслідування даного кримінального провадження.

Для проведення вищевказаних слідчих дій (розшукових) та інших процесуальних дій та завершення досудового розслідування, необхідний строк 4 (чотири) місяці.

Разом з тим, оскільки строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №32019160000000090 від 20.12.2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1,3 ст. 204 КК України, ч. 2 ст. 212 КК України, спливає 20.08.2021, завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється за можливе з об`єктивних причин.

На підставі викладеного, беручи до уваги, що для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, потрібен додатковий час, а також те, що зазначені дії не могли бути завершені раніше з об`єктивних причин, слідчий звернувся до слідчого судді з відповідним клопотання про продовження строку досудового розслідування на 4 місяці, тобто до 20.12.2021 року.

Слідчий просив суд розглянути клопотання без його участі, вимоги, викладені у клопотанні, підтримав у повному обсязі та просив суд його задовольнити.

Враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалося, що відповідає положенням ч. 4ст. 107 КПК України.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Згідно з ч. 1ст. 28 КПК Українипід час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.

Відповідно достатті 219 КПК Українистрок досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину становить вісімнадцять місяців.

Відповідно достатті 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першоїстатті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другоїстатті 219 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1ст. 295-1 КПК Україниу випадках, передбаченихстаттею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Згідно з ч. 4ст. 295-1 КПК Українислідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.

Конституційний Суд України в рішенні N 3-рп/2003 у справі N 1-12/2003 від 30 січня 2003 року зазначив, що поняття «розумний строк досудового слідства» є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину (злочинів). Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Обов`язковість урахування цілого ряду конкретних обставин справи при визначенні розумності строку зумовила також необхідність вироблення Європейським судом переліку взаємопов`язаних критеріїв. Згідно з практикою Європейського суду розумність тривалості провадження повинна визначатись з урахуванням відповідних обставин справи та з огляду на такі критерії, як, зокрема, складність справи, поведінка заявника, а також органів влади, пов`язаних зі справою (рішення у справах «Пелісьє і Сассі проти Франції» та «Філіс проти Греції»).

Відповідно до п. 42 рішення Європейського Суду з прав людини від 13.01.2011 р. у справі «Михалкова та інші проти України» розслідування має бути ретельним, безстороннім і сумлінним. Розслідування повинне забезпечити встановлення винних осіб та їх покарання. Органи державної влади повинні вжити всіх заходів для отримання всіх наявних доказів, які мають відношення до події, показань очевидців, доказів експертиз. Будь-які недоліки у розслідуванні, які підривають його здатність встановити відповідальну особу, створюють ризик недодержання такого стандарту.

Судом встановлено,що СУ ФР Головного управління ДФС в Одеській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32019160000000090 від 20.12.2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 3 ст. 204, ч. 2ст. 212 КК України.

Відповідно до ухвали слідчого судді Приморського районного суду м. Одеси від 16.06.2021 строки досудового розслідування продовжено до 20.08.2021 року.

Закінчити досудове розслідування у передбачений ч.1 ст. 219 КПК України строк не виявилось можливим, оскільки необхідно провести значний обсяг слідчих (розшукових) та процесуальних дій, результати яких мають суттєве значення для судового розгляду.

Зокрема, для прийняття законного та обґрунтованого рішення за вказаними матеріалами досудового розслідування необхідно виконати наступне:

-допитати встановлених осіб з обставин вчиненого правопорушення;

-долучити до матеріалів провадження, усі документи, які були витребувані слідчим у підприємств і інших осіб та матеріали виконання доручення УБФЗ ГУ ДФС в Одеській області, але до теперішнього часу не надані;

-отримати результати призначених судових експертиз, за експертними спеціальностями: 8.6. Дослідження наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів; 8.13. Дослідження сильнодіючих і отруйних речовин; 12.1 Визначення вартості машин, обладнання, сировини та споживчих товарів, та проведення експертизи, за експертною спеціальністю 8.7 «Дослідження спиртовмісних сумішей», які на теперішній час тривають;

-після отримання висновків судових експертиз, змістовно допитати причетних до незаконної діяльності осіб та інших осіб щодо обставин викладених у висновку експертизи;

-після закінчення проведення, легалізувати матеріали проведених негласних слідчих (розшукових) дій;

-провести інші слідчі та процесуальні дії, які можуть виникнути в ході проведення досудового розслідування даного кримінального провадження.

Для проведення вищевказаних слідчих дій (розшукових) та інших процесуальних дій та завершення досудового розслідування, необхідний строк 4 (чотири) місяці.

На даний час особу, причетну до скоєння кримінального правопорушення, не встановлено, для закінчення досудового розслідування необхідно провести певний обсяг слідчих дій.

Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні за №32019160000000090від 20.12.2019року закінчується 20.08.2021 року.

Стороною обвинувачення доведено, що провести вказані процесуальні дії раніше не уявлялося можливим з об`єктивних причин.

Під час розгляду клопотання встановлено, що додатковий строк є необхідним для проведення процесуальних дій та отримання доказів, які будуть використані під час судового розгляду.

З огляду на викладене, клопотання слідчого необхідно задовольнити та продовжити строк досудового розслідування кримінального провадження на 4 місяці.

Керуючись ст.ст.2,22,28,294,295-1 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотаннястаршого слідчого з ОВС першого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР Головного управління ДФС в Одеській області полковника податкової міліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №32019160000000090 від 20.12.2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 3 ст. 204, ч. 2ст. 212 КК України, задовольнити.

Продовжити строкдосудового розслідуванняу кримінальномупровадженні№32019160000000090 від 20.12.2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1, 3 ст. 204, ч. 2ст. 212 КК України, на 4 (чотири) місяці, а саме до 20.12.2021 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення17.08.2021
Оприлюднено01.02.2023
Номер документу99072273
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —522/21698/19

Ухвала від 13.12.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 26.08.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 26.08.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 26.08.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 19.08.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Осіік Д. В.

Ухвала від 19.08.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 19.08.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 19.08.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 17.08.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Єршова Л. С.

Ухвала від 02.08.2021

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Попревич В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні