Ухвала
від 16.08.2021 по справі 545/2271/21
ПОЛТАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 545/2271/21

Провадження № 2-а/545/62/21

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16.08.2021 року Полтавський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого судді Шелудякова Л.В.,

при секретарі Радченко В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Полтавського районного суду Полтавської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,-

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом до Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.

Від представника відповідача Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області до суду надійшов відзив, в якому зазначив, що позивачем невірно визначено відповідача з наступних підстав. Відповідно до вимог ЗУ Про місцеве самоврядування в Україні 04.01.2018 року на першій сесії сьомого скликання Щербанівської сільської ради прийнято рішення про утворення виконавчого комітету Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області. Відповідно до пп. 4 п. б ч.1 ст.38 ЗУ Про місцеве самоврядування в Україні до віддання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: розгляд справ про адміністративні правопорушення, віднесені законом до їх відання; утворення адміністративних комісій та комісій з питань боротьби зі злочинністю, спрямування їх діяльності. 04.01.2018 року на першій сесії сьомого скликання Щербанівської сільської ради прийнято рішення Про утворення адміністративної комісії при виконкомі сільської ради . 17.06.2021 року дев`ятою сесією восьмого скликання затверджено новий склад адміністративної комісії при виконавчому комітеті Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.

Позивач в судове засідання не з`явився, повідомлений належним чином, надав до суду заяву, в якій прохав судове засідання провести без його участі та залучити до участі у справі в якості співвідповідача Виконавчий комітет Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.213 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення розглядаються: адміністративними комісіями при виконавчих комітетах сільських, селищних, міських рад.

Адміністративні комісії утворюються відповідними органами місцевого самоврядування у складі голови, заступника голови, відповідального секретаря, а також членів комісії. В адміністративних комісіях при виконавчих органах міських рад є посада звільненого відповідального секретаря комісії. Порядок діяльності адміністративних комісій встановлюється цим Кодексом та іншими законодавчими актами України (ч.1 ст.215 КУпАП).

Згідно до ч.2 ст.218 КУпАП адміністративні комісії при виконавчих органах сільських, селищних рад розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 92 , статтею 99 (коли правопорушення вчинено громадянином), статтями 103-1 , 103-2 , 104 , статтею 136 (за вчинення порушень на автомобільному транспорті), статтями 141 , 142 , 150-152 , статтями, 155 , 155-2 , частиною другою статті 156 , частинами першою - четвертою статті 156 -1 , статтями 156-2 , 159 , частиною першою статті 163-17 , статтею 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтею 179 , статтею 180 (крім справ щодо батьків неповнолітніх або осіб, які їх замінюють), частиною четвертою статті 181 , частиною першою статті 182 , статтями 183 , 186 , 212-1 цього Кодексу.

З наведеної вище норми слідує, що Щербанівська сільська рада Полтавського району Полтавської області не має відповідних повноважень щодо розгляду та прийняття рішення про притягнення до адміністративної відповідальності, а тому не може бути відповідачем по даній справі.

Відповідно до ч. 3 ст. 48 КАС України , якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача.

Відповідно до ч. 5 ст. 48 КАС України під час вирішення питання про залучення співвідповідача чи заміну належного відповідача суд враховує, зокрема, чи знав або чи міг знати позивач до подання позову у справі про підставу для залучення такого співвідповідача чи заміну неналежного відповідача.

Згідно до ч.6, 7 КАС України, після заміни сторони, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку. Заміна позивача допускається до початку судового розгляду справи по суті. Заміна відповідача допускається до ухвалення рішення судом першої інстанції.

Враховуючи вищевикладене, з метою всебічного та об`єктивного розгляду справи, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі за позовом ОСОБА_1 до Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності співвідповідача Виконавчий комітет Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.

Керуючись ст.ст. 48 КАС України , суд

постановив:

Залучити до участі у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності співвідповідача - Виконавчий комітет Щербанівської сільської ради Полтавського району Полтавської області.

Розгляд справи відкласти на 17 вересня 2021 року на 14 год. 00 хв.

Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позов тривалістю п`ятнадцять днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України , і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України ).

Відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України , неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив.

Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення.

У відповідності до вимог ч. 3 ст. 162 , 163 , 164 КАС України , одночасно з надісланням (наданням) відзиву, відповіді на відзив, заперечень до суду, їхні копії та доданих до них документів повинні бути надіслані іншим учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя Л.В. Шелудяков

СудПолтавський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення16.08.2021
Оприлюднено20.08.2021
Номер документу99075228
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —545/2271/21

Постанова від 31.10.2022

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Мельнікова Л.В.

Ухвала від 19.10.2022

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Мельнікова Л.В.

Ухвала від 16.06.2022

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Мельнікова Л.В.

Ухвала від 13.12.2021

Адміністративне

Другий апеляційний адміністративний суд

Мельнікова Л.В.

Рішення від 29.11.2021

Адміністративне

Полтавський районний суд Полтавської області

Шелудяков Л. В.

Ухвала від 17.09.2021

Адміністративне

Полтавський районний суд Полтавської області

Шелудяков Л. В.

Ухвала від 17.09.2021

Адміністративне

Полтавський районний суд Полтавської області

Шелудяков Л. В.

Ухвала від 16.08.2021

Адміністративне

Полтавський районний суд Полтавської області

Шелудяков Л. В.

Ухвала від 16.08.2021

Адміністративне

Полтавський районний суд Полтавської області

Шелудяков Л. В.

Ухвала від 27.07.2021

Адміністративне

Полтавський районний суд Полтавської області

Шелудяков Л. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні