Ухвала
від 26.08.2021 по справі 521/3848/21
МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 521/3848/21

Номер провадження: 1-кс/521/4188/21

У Х В А Л А

26.08.2021 року

Малиновський районний суд м. Одеси, у складі:

головуючого судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

розглянувши клопотання заступника начальника відділу слідчого управління Головного управління Національної поліції в Одеській області підполковника поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 про проведення огляду за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021160000000143 від 22.01.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 362 КК України, слідчий суддя

В С Т А Н О В И В:

З клопотання вбачається, що Слідчим Управлінням ГУНП в Одеській області проводиться досудове розслідування, за кримінальним провадженням № 12021160000000143 від 22.01.2021 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 362 КК України.

Вході досудовогорозслідування встановлено,що 12.01.2018р.о 16:02державний реєстраторКомунального підприємства«Реєстраційна службаОдеської області» ОСОБА_5 ,знаходячись насвоєму робочомумісці,розташованому заадресою:м.Одеса,вул.Гімназична,21,розглянувши заявупредставника ТО«ѳббудінвест» кодЄДРПОУ 38980623 ОСОБА_6 про державнуреєстрацію правта їхобтяжень,прийняту 10.01.2018о 13:44за реєстраційнимномером 26223507та доданідо неїдокументи (ут.ч.підроблені невстановленимиособами технічнийпаспорт ТОВ«ПРОФПРОЕКТ» від09.01.2018та довідкуТОВ «ПРОФПРОЕКТ»від 09.01.2018№ 652548від 09.01.2018),маючи доступдо Державногореєстру речовихправ нанерухоме майно,діючи всуперечвимогам ЗаконуУкраїни «Продержавну реєстраціюречових правна нерухомемайно таїх обтяжень»від 01.07.2004та Порядкудержавної реєстраціїречових правна нерухомемайно таїх обтяжень,затвердженим постановоюКМУ від25.12.2015за №1127,усвідомлюючи протиправнийхарактер своїхдій,передбачаючи настаннясуспільно-небезпечнихнаслідків табажаючи їхнастання,із порушеннямвищевказаних нормзаконодавства продержавну реєстраціюречових правна нерухомемайно,за відсутностівичерпних правовихпідстав, прийняв рішення № 39185058 та несанкціоновано змінив інформацію, яка обробляється в автоматизованій системі Державного реєстру речових прав на нерухоме майно:

- відкрив розділ та реєстраційну справу на об`єкт нерухомого майна з реєстраційним номером 1460502451101;

- провів державну реєстрацію за ТОВ «Сіббудінвест» код ЄДРПОУ 38980623 права власності на рухоме майно - виробниче обладнання для виготовлення цементу у зборі БЗВ СІМЕМ МОБІ МІКС 3000, серійний номер 2.209.0365, 2006 року випуску, як на об`єкт нерухомого майна - цілісний майновий комплекс площею 14,6 кв.м, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Боровського Миколи, 31, безпідставно включивши до складу нового об`єкту нерухомості нерухоме майно, що перебувало у приватній власності ТОВ «БК «Гіперіон» код ЄДРПОУ 39584815.

Таким чином державний реєстратор ОСОБА_5 незаконно здійснив реєстрацію Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за ТОВ «Сіббудінвест» права власності на рухоме майно виробниче обладнання, яке не підлягало державній реєстрації у відповідності до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004, та безпідставно включив до складу нового об`єкту нерухомості реєстраційний номер 1460502451101 нерухоме майно, що перебувало у приватній власності ТОВ «БК «Гіперіон» код ЄДРПОУ 39584815, чим заподіяв останньому значну майнову шкоду на загальну суму 612 345 грн.

Зазначені умисні дії вчинені державним реєстратором КП «Реєстраційна служба Одеської області» ОСОБА_5 при наступних обставинах.

Так, згідно наказу № 12 від 09.08.2017 ОСОБА_5 призначений на посаду державного реєстратора КП «Реєстраційна служба Одеської області» (код ЄДРПОУ 41395911).

Так, Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 (далі Закон) визначає правові засади державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Загальними засадами державної реєстрації прав є:

- гарантування державою об`єктивності, достовірності та повноти відомостей про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження;

- обов`язковість державної реєстрації прав у Державному реєстрі прав;

- публічність державної реєстрації прав;

- внесення відомостей до Державного реєстру прав виключно на підставах та в порядку, визначених Законом;

- відкритість та доступність відомостей Державного реєстру прав.

Речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.

Будь-які дії особи, спрямовані на набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, можуть вчинятися, якщо речові права на таке майно зареєстровані згідно із вимогами цього Закону.

У Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об`єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення.

Не підлягають державній реєстрації речові права та їх обтяження на малі архітектурні форми, тимчасові, некапітальні споруди, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких можливе без їх знецінення та зміни призначення, а також окремо на споруди, що є приналежністю головної речі, або складовою частиною речі.

Крім того визначено, що державний реєстратор встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема:

- відповідність обов`язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення у випадках, передбачених законом;

- відповідність повноважень особи, яка подає документи для державної реєстрації прав;

- відповідність відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у Державному реєстрі прав, відомостям, що містяться у поданих документах;

- наявність обтяжень прав на нерухоме майно;

- наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або відповідний правочин пов`язує можливість виникнення, переходу, припинення речового права, що підлягає державній реєстрації.

Зокрема, державний реєстратор перевіряє документи на наявність підстав для проведення реєстраційних дій, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав та приймає відповідні рішення.

Державна реєстрація прав проводиться в такому порядку:

- прийняття документів для державної реєстрації прав, формування та реєстрація заяви в базі даних заяв;

- виготовлення електронних копій документів, поданих для державної реєстрації прав, шляхом сканування (у разі подання документів у паперовій формі) та їх розміщення у Державному реєстрі прав;

- встановлення черговості розгляду заяв, зареєстрованих у базі даних заяв;

- перевірка документів на наявність підстав для зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови у проведенні державної реєстрації прав та прийняття відповідних рішень;

- прийняття рішення про державну реєстрацію прав (у разі відсутності підстав для зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови у проведенні державної реєстрації прав);

- відкриття розділу в Державному реєстрі прав та/або внесення до відкритого розділу або спеціального розділу Державного реєстру прав відповідних відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об`єкти та суб`єктів цих прав;

- формування витягу з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію прав для подальшого використання заявником;

- видача/отримання документів за результатом розгляду заяви.

Перелік документів, необхідних для державної реєстрації прав, та порядок державноїреєстрації прав визначаються Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Державні реєстратори зобов`язані надавати до відома заявників інформацію про перелік документів, необхідних для державної реєстрації прав.

Державній реєстрації підлягають виключно заявлені речові права на нерухоме майно та їх обтяження, за умови їх відповідності законодавству і поданим/отриманим документам.

Документи, що подаються для державної реєстрації прав, повинні відповідати вимогам, встановленим цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Розгляд заяви про державну реєстрацію прав може бути зупинено державним реєстратором виключно у таких випадках:

- подання документів для державної реєстрації прав не в повному обсязі, передбаченому законодавством;

- неподання заявником чи неотримання державним реєстратором у порядку, визначеному статею 10 Закону, відомостей реєстрів (кадастрів), автоматизованих інформаційних систем в електронній формі чи документів із паперових носіїв інформації, що містять відомості про зареєстровані речові права до 1 січня 2013 року.

Згідно ст. 23 Закону, у разі невиконання заявником зазначених у рішенні вимог у строк, встановлений у частині третій статті 10, державний реєстратор приймає рішення про відмову в державній реєстрації прав.

Так, у державній реєстрації прав та їх обтяжень може бути відмовлено, якщо подані документи не дають змоги встановити набуття, зміну або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяження.

За наявності підстав для відмови в державній реєстрації прав державний реєстратор приймає рішення про відмову в державній реєстрації прав.

Державна реєстрація права власності та інших речових прав, крім державної реєстрації права власності на об`єкт незавершеного будівництва, проводиться на підставі:

- укладеного в установленому законом порядку договору, предметом якого є нерухоме майно, речові права на яке підлягають державній реєстрації, чи його дубліката;

- свідоцтва про право власності на частку у спільному майні подружжя у разі смерті одного з подружжя, виданого нотаріусом або консульською установою України, чи його дубліката;

- свідоцтва про право на спадщину, виданого нотаріусом або консульською установою України, чи його дубліката;

- виданого нотаріусом свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів) та свідоцтва про придбання майна з прилюдних торгів (аукціонів), якщо прилюдні торги (аукціони) не відбулися, чи їх дублікатів;

- свідоцтва про право власності, виданого органом приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді, чи його дубліката;

- свідоцтва про право власності на нерухоме майно, виданого до 1 січня 2013 року органом місцевого самоврядування або місцевою державною адміністрацією, чи його дубліката;

- рішення про закріплення нерухомого майна на праві оперативного управління чи господарського відання, прийнятого власником нерухомого майна чи особою, уповноваженою управляти таким майном;

- державного акту на право приватної власності на землю, державного акту на право власності на землю, державного акту на право власності на земельну ділянку або державного акту на право постійного користування землею, виданих до 1 січня 2013 року;

- рішення суду, що набрало законної сили, щодо права власності та інших речових прав на нерухоме майно;

- ухвали суду про затвердження (визнання) мирової угоди;

- заповіту, яким установлено сервітут на нерухоме майно;

- рішення уповноваженого законом органу державної влади про повернення об`єкта нерухомого майна релігійній організації;

- рішення власника майна, уповноваженого ним органу про передачу об`єкта нерухомого майна з державної у комунальну власність чи з комунальної у державну власність або з приватної у державну чи комунальну власність;

- інших документів, що відповідно до законодавства підтверджують набуття, зміну або припинення прав на нерухоме майно.

Державній реєстрації підлягають виключно заявлені речові права на нерухоме майно та їх обтяження, за умови їх відповідності законодавству і поданим/отриманим документам.

В свою чергу, Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 за № 1127 (далі Порядок) визначає процедуру державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та перелік документів, необхідних для її проведення.

Розгляд заяви та документів, поданих для державної реєстрації прав, здійснюється державним реєстратором, який встановлює черговість розгляду заяв, що зареєстровані в базі даних заяв на таке майно, відповідність заявлених прав і поданих документів вимогами законодавства, відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами та їх обтяженнями, а також наявність підстав для проведення державної реєстрації прав, зупинення розгляду заяви, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав.

У разі коли під час розгляду заяви встановлено наявність підстав, передбачених законом для зупинення розгляду заяви, державний реєстратор невідкладно приймає рішення щодо зупинення розгляду заяви.

Якщо заявник протягом 30 робочих днів з моменту отримання рішення щодо зупинення розгляду заяви виконав вимоги державного реєстратора, зазначені у відповідному рішенні, а також у разі коли державним реєстратором протягом 30 робочих днів з моменту прийняття відповідного рішення на запит отримано документи та/або інформацію, необхідні для державної реєстрації прав, розгляд заяви відновлюється на підставі рішення державного реєстратора щодо відновлення розгляду заяви.

У разі невиконання заявником зазначених у рішенні вимог або неотримання на запит документів та/або інформації, необхідних для державної реєстрації прав, у строк, встановлений пунктом 14 Порядку № 1127, державний реєстратор приймає рішення щодо відмови в державній реєстрації прав.

За результатом розгляду заяви та документів, поданих для державної реєстрації прав, державний реєстратор приймає рішення щодо державної реєстрації прав або щодо відмови в такій реєстрації.

Державна реєстрація прав проводиться на підставі документів, необхідних для відповідної реєстрації, передбачених ст. 27 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004.

Згідно ст. 1 ЗУ «Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах» від 05.07.1994 в редакції станом на 31.10.2019 року, інформаційна (автоматизована) система - організаційно-технічна система, в якій реалізується технологія обробки інформації з використанням технічних і програмних засобів; захист інформації в системі - діяльність, спрямована на запобігання несанкціонованим діям щодо інформації в системі.

В ході досудового розслідування встановлено, що на підставі договору про поділ нерухомого майна від 17.07.2017 власником будівель та споруд, розташованих за адресою: м. Одеса, вул. Боровського Миколи, 31, до складу яких входить галерея інертних матеріалів, є ТОВ «БК «ГІПЕРІОН» (ЄДРПОУ 39584815).

Так, ТОВ «БК «ГІПЕРІОН» відповідно до договору оренди від 16.05.2016

№ 1 передало в оренду ТОВ «БМК «СИМЕТРІЯ» об`єкти нерухомого майна з усім виробничим та технологічним обладнанням та устаткуванням, зокрема галерею інертних матеріалів, з правом укладання договорів оренди/суборенди на це майно.

В свою чергу, ТОВ «БМК «СИМЕТРІЯ» з ТОВ «ТРАНС ЮГ СЕРВІС» 01.01.2017 уклало договір оренди № 1, щодо передачі частини об`єктів, які розташовані за адресою: м. Одеса, вул. Боровського Миколи, 31 в суборенду, а саме:

- місце під зберігання інертних матеріалів (площею 2000 кв. м. ділянка№1);

- приймальний пристрій інертних матеріалів в ділянці №1;

- підземна галерея з усім обладнанням від ділянки №1 до похилого конвеєру;

- зовнішній похилий конвеєр;

- пристрій для розподілення завантаження інертних матеріалів в бункери бетонозмішувального вузла (каретка);

- фундамент для розміщення виробничого обладнання - бетонно-змішувального вузлу (БЗВ);

- місце під зберігання хімічних добавок 72кв.м.;

- місце для стоянки авто бетонозмішувачів в рамках відведеної площадки площею 252 кв.м.,

- місце для замивки авто бетонозмішувачів, площею 60 кв.м. та 315 кв.м.;

- побутове приміщення 15 кв.м.;

- приміщення майстерні 36 кв.м.;

- ємність для води 20 кубометрів;

- пересувний військово-побутовий пункт без шасі.

Наявність та взаєморозташування вказаних об`єктів на земельній ділянці детально зазначено в технічному паспорті, виготовленому ТОВ «ПІВДЕНЬЖИТЛОБУД» на ім`я ТОВ «БК «ГІПЕРІОН» від 13.11.2017р.

Бетонно-змішувальний вузол (БЗВ СІМЕМ МОБІ МІКС 3000, серійний номер 2.209.0365, 2006 року випуску) використовувався орендарем для виробництва бетонної суміші з подальшим її вивезенням, транспортуванням, складуванням та зберіганням сипучих матеріалів.

БЗВ СІМЕМ МОБІ МІКС 3000 є рухомим майном - обладнанням багаторазового використання призначене для встановлення в необхідному місці з можливістю подальшого переїзду на інше місце, має збірну/розбірну конструкцію для більш зручного його переміщення.

Так, 12.01.2018 р. держаним реєстратором комунального підприємства «Реєстраційна служба Одеської області» ОСОБА_5 за результатами розгляду заяви ТОВ «Сіббудінвест» за реєстраційним № 26223507 прийнято рішення № 39185058, яким проведено державну реєстрацію права приватної власності на цілісний майновий комплекс, що розташований за адресою Одеська область, м. Одеса, вул. Боровського Миколи, 31 за ТОВ «Сіббудінвест».

Заявником до заяви додані наступні документи:

- договір купівлі-продажу № 925 від 07.05.2014 укладений між ТОВ «Стройсервис-Инвест» та ТОВ «Сіббудінвест», предметом якого є виробниче обладнання для виготовлення цементу у зборі БЗВ СІМЕМ МОБІ МІКС 3000, серійний номер 2.209.0365, 2006 року випуску;

- акт приймання-передачі від 07.05.2014 року між ТОВ «Стройсервис-Инвест» та ТОВ «Сіббудінвест»;

- технічний паспорт б/н на ЦМК, виготовлений 09.01.2018 ТОВ «ПРОФПРОЕКТ»;

- довідка ТОВ «ПРОФПРОЕКТ» № 652548 від 09.01.2018 у якій зазначено, що вона видана власнику, а саме ТОВ «Сіббудінвест» на підставі договору купівлі-продажу № 925 від 07.05.2014. З вказаної довідки встановлено, що даний об`єкт нерухомого майна нібито не є виробничим обладнанням, а є відокремленим, має окремий вихід та має всі ознаки цілісного майнового комплексу.

На підставі рішення № 39185058 від 12.01.2018 державний реєстратор ОСОБА_5 відкрив у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно розділ стосовно ЦМК та вніс запис № 24368309 про право власності за ТОВ «Сіббудінвест».

При цьомув складЦМК,площею 14,6кв.м.,увійшли наступніоб`єкти нерухомогомайна,зазначені в технічному паспорті від 09.01.2018 виготовленому ТОВ «ПРОФПРОЕКТ»:

- «А» операторська;

- І бетонозмішувальний вузол;

- ІІ фундамент під бітонозмішувальним вузлом;

- ІІІ місце під зберігання інертних матеріалів;

- ІV місце під зберігання хімічних добавок

- V місце для стоянки автобетонорозмішувача;

- VІ скважина;

- VІІ вимощення;

- №1 прийманий пристрій інертних матеріалів

- №2 підземна галерея

- №3 похилий конвеєр;

- №4 пристрій для розподілення завантаження інертних матеріалів, які займають загальну земельну площу 3870 кв.м., замість 14,6 к.в.м.

Водночас, в ході досудового розслідування достовірно встановлено, що до складових частин об`єктів нерухомого майна, зазначених в технічному паспорті від 09.01.2018 виготовленого ТОВ «ПРОФПРОЕКТ» та незаконно зареєстрований ОСОБА_5 за ТОВ «Сіббудінвест» безпідставно увійшли виробничі будинки, розташовані по вул. Миколи Боровського, 31 в м. Одесі, які перебували у власності ТОВ «БК «ГІПЕРІОН» та відображені у технічному паспорті від 13.11.2017 виготовленому ТОВ «ПІВДЕНЬЖИТЛОБУД», а саме:

- літ. «ІІІ» - місце під зберігання матеріалів, являється невід`ємною складовою частиною літ. «IV» - галерея інертних матеріалів;

- літ. «ІV» - місце під зберігання хімічних добавок, являється невід`ємною складовою частиною літ. «IV» - галерея інертних матеріалів.

- літ. «V» - місце для стоянки авто бетонозмішувачів, являється невід`ємною складовою частиною літ. «IV» - галерея інертних матеріалів.

- літ. «VІ» - місце для замивання авто бетонозмішувачів (скважина), являється невід`ємною складовою частиною літ. «IV» - галерея інертних матеріалів;

- літ. «VІІ» - вимощення, спеціальне покриття вздовж зовнішнього боку стін будинку для захисту фундаментів від атмосферних опадів, являється невід`ємною складовою частиною літ. «IV» - галерея інертних матеріалів;

- літ. «1» - приймальний пристрій інертних матеріалів, являється невід`ємною складовою частиною літ. «IV» - галерея інертних матеріалів;

- літ. «2» - підземна галерея, являється невід`ємною складовою частиною літ. «IV» - галерея інертних матеріалів;

- літ. «3» - зовнішній похилий конвеєр, являється невід`ємною складовою частиною літ. «IV» - галерея інертних матеріалів.

- літ. «4» - пристрій для розподілення, завантаження інертних матеріалів, являється невід`ємною складовою частиною літ. «IV» - галерея інертних матеріалів.

Таким чином, державним реєстратором КП «Реєстраційна служба Одеської області» ОСОБА_5 при розгляді заяви ТОВ «Сіббудінвест» за реєстраційним № 26223507 12.01.2018 о 16:02 прийнято рішення № 39185058 в порушення вимог Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 та Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою КМУ від 25.12.2015 за № 1127, а саме:

-до заявиТОВ «Сіббудінвест»не доданоправовстановлюючих документівна нібитооб`єкт нерухомогомайна -цілісний майновийкомплекс,а доданадо заявидовідка ТОВ«ПРОФПРОЕКТ» №652548від 09.01.2018року татехнічний паспортТОВ «ПРОФПРОЕКТ»від 09.01.2018 не є правовстановлюючим документом;

- проігноровано факт того, що у ТОВ «Стройсервис-Инвест» (продавця)

за договором купівлі-продажу № 925 від 07.05.2014 відсутня реєстрація права власності у встановленому Законом порядку, що є обов`язковим відповідно до ст. 3 Закону та не відмовлено у державній реєстрації прав у зв`язку з тим, що подані документи не дають змоги встановити набуття, зміну та припинення речових прав на нерухоме майно та їх обтяження;

- проігноровано факт того, що виробниче обладнання для виготовлення цементу у зборі БЗВ СІМЕМ МОБІ МІКС 3000, серійний номер 2.209.0365, 2006 року випуску, що є предметом договору купівлі-продажу № 925 від 07.05.2014, не підлягає державній реєстрації відповідно до ст. 5 Закону, оскільки не є об`єктом нерухомого майна.

В результаті вказаних незаконних дій державного реєстратора КП «Реєстраційна служба Одеської області» ОСОБА_5 , який несанкціоновано змінив інформацію, що оброблюється в автоматизованій системі Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, об`єкти нерухомого майна ТОВ «ГІПЕРІОН» з усім виробничим та технологічним обладнанням та устаткуванням, зокрема галерея інертних матеріалів, які займають загальну земельну площу 3870 кв.м, безпідставно увійшли до складу ЦМК, площею 14,6 кв.м та незаконно перейшли у власність ТОВ «СІББУДІНВЕСТ», чим заподіяно ТОВ «ГІПЕРІОН» значну майнову шкоду на загальну суму 612 345 грн.

Так, 23.07.2021 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 362 КК України за кваліфікуючими ознаками: несанкціонована зміна інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі, вчинена особою, яка має право доступу до неї, якщо вона заподіяла значну шкоду.

Постановою заступника начальника відділу СУ ГУНП в Одеської області підполковника поліції ОСОБА_3 від 28.07.2021 року цілісний майновий комплекс, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , площею 29,2 кв.м., визнаний речовим доказом.

Ухвалою Малиновського районного суду м. Одеси від 05.08.2021 р. накладений арешт із забороною відчуження, розпорядження та користування на цілісний майновий комплекс, право власності на який зареєстрований за ОСОБА_7 , який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , площею 29,2 кв.м., а також на об`єкти нерухомості, які увійшли до цілісного майнового комплексу, а саме:

- «А» - операторська,

- літ. «Б» - допоміжне,

- «І» - бетонозмішувальний вузол,

- «ІІ» - фундамент під бетонозмішувальним вузлом,

- «III» - місце під зберігання інертних матеріалів»,

- «IV» - місце для зберіганнях добавок;

- «V» - місце для стоянки авто-бетонозмішувачів,

- «VI» - місце для замивання авто-бетонозмішувачів,

- «VII» - вимощення, №1 - приймальний пристрій інертних матеріалів;

- №2 підземна галерея,

- №3 - зовнішній похилий конвеєр,

- №4 - пристрій для розподілення, завантаження інертних матеріалів.

Також заборонено будь-яких особам відчуження, розпорядження та користування цілісним майновим комплексом площею 29,2 кв.м., який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .

Наразі, у органу досудового розслідування виникла необхідність в проведенні огляду речового доказу у кримінальному провадженні, а саме об`єктів, які складають цілісний майновий комплекс, право власності на який зареєстрований за ОСОБА_7 , який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , про що було заявлено клопотання про дозвіл на огляд.

Згідно ч.ч. 1, 3, 7 ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Для участі в огляді може бути запрошений потерпілий, підозрюваний, захисник, законний представник та інші учасники кримінального провадження. З метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в огляді може запросити спеціалістів. При огляді слідчий, прокурор або за їх дорученням залучений спеціаліст має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглянутого місця чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, що не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Беручи до уваги наявність достатніх підстав для проведення огляду, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання про проведення огляду речового доказуу кримінальномупровадженні,а самеоб`єктів,які складаютьцілісний майновийкомплекс,право власностіна якийзареєстрований за ОСОБА_7 ,який розташованийза адресою: АДРЕСА_1 в повному обсязі.

На підставі вищевикладеного, керуючисьст. ст.234,235 КПК України, слідчий суддя -

У Х В А Л И В:

Клопотання заступника начальника відділу слідчого управління Головного управління Національної поліції в Одеській області підполковника поліції ОСОБА_3 , погодженого з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 про проведення огляду - задовольнити в повному обсязі.

Надати заступнику начальника відділу слідчого управління Головного управління Національної поліції в Одеській області підполковнику поліції ОСОБА_3 , слідчим, включеним до складу слідчої групи, прокурорам з групи прокурорів - прокурорам відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_4 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , прокурору Малиновської окружної прокуратури м. Одеси ОСОБА_16 та оперуповноваженим Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань НП України: старшому о/у по ОВС ОСОБА_17 , старшому о/у по ОВС ОСОБА_18 , старшому оперуповноваженому ОСОБА_19 , старшому оперуповноваженому ОСОБА_20 , старшому оперуповноваженому ОСОБА_21 , старшому оперуповноваженому ОСОБА_22 , старшому оперуповноваженому ОСОБА_23 , старшому оперуповноваженому ОСОБА_24 , оперуповноваженому ОСОБА_25 , оперуповноваженому ОСОБА_26 , оперуповноваженому ОСОБА_27 , оперуповноваженому ОСОБА_28 , оперуповноваженому ОСОБА_29 , оперуповноваженому ОСОБА_30 , за відповідним дорученням слідчого/прокурора дозвіл на проведення огляду об`єктів цілісно-майнового комплексу, яке належить ОСОБА_7 (реєстраційний номер НОМЕР_1 , загальна площа 29.2 кв.м.) який складається з:

- «А» - операторська,

- літ. «Б» - допоміжне,

- «І» - бетонозмішувальний вузол,

- «ІІ» - фундамент під бетонозмішувальним вузлом,

- «III» - місце під зберігання інертних матеріалів»,

- «IV» - місце для зберіганнях добавок;

- «V» - місце для стоянки авто-бетонозмішувачів,

- «VI» - місце для замивання авто-бетонозмішувачів,

- «VII» - вимощення, №1 - приймальний пристрій інертних матеріалів;

- №2 - підземна галерея,

- №3 - зовнішній похилий конвеєр,

- №4 - пристрій для розподілення, завантаження інертних матеріалів, що є речовим доказом та має значення по кримінальному провадженню.

Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудМалиновський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення26.08.2021
Оприлюднено01.02.2023
Номер документу99190862
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —521/3848/21

Ухвала від 28.10.2021

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Кравець Ю. І.

Ухвала від 28.10.2021

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Кравець Ю. І.

Ухвала від 28.10.2021

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Кравець Ю. І.

Ухвала від 28.10.2021

Кримінальне

Одеський апеляційний суд

Кравець Ю. І.

Ухвала від 07.09.2021

Кримінальне

Малиновський районний суд м.Одеси

Поліщук І. О.

Ухвала від 01.09.2021

Кримінальне

Малиновський районний суд м.Одеси

Поліщук І. О.

Ухвала від 01.09.2021

Кримінальне

Малиновський районний суд м.Одеси

Поліщук І. О.

Ухвала від 01.09.2021

Кримінальне

Малиновський районний суд м.Одеси

Поліщук І. О.

Ухвала від 26.08.2021

Кримінальне

Малиновський районний суд м.Одеси

Поліщук І. О.

Рішення від 26.08.2021

Кримінальне

Малиновський районний суд м.Одеси

Поліщук І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні