номер провадження справи 32/132/21
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
01.09.2021 Справа № 908/2472/21
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Колодій Н.А., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Заступника керівника Вознесенівської окружної прокуратури (69005, м. Запоріжжя, вул. Якова Новицького, буд. 5) в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, - Державної служби України з безпеки на транспорті (03135, м. Київ, пр. Перемоги, буд. 14) в особі Придніпровського межрегіонального управління Укртрансбезпеки (69083, м.Запоріжжя, вул. Вінтера, буд.22 А)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроплюс-Сервіс" (69035, м. Запоріжжя, вул. Лермонтова, буд. 18, прим. 122)
про стягнення 4878,49 грн.
УСТАНОВИВ:
27.08.2021 до Господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Заступника керівника Вознесенівської окружної прокуратури (в інтересах держави, в особі органу, уповноваженою державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах: Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Придніпровського міжрегіонального управління Укртрансбезпеки до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроплюс-Сервіс" про:
- стягнення з ТОВ «Агроплюс-Сервіс» , на користь Державної служби України з безпеки на транспорті плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом у розмірі 159,12 євро, що еквівалентно 4878,49 грн. відповідно до офіційного курсу, встановленого НБУ на день проведення розрахунку.
- стягнення з ТОВ «Агроплюс-Сервіс » , на користь Запорізької обласної прокуратури в особі Вознесенівської окружної прокуратури м. Запоріжжя коштів, витрачених на сплату судового збору у 2021 році при здійсненні представництва інтересів держави, у розмірі 2270 грн.
- про дату, час і місце розгляду справи повідомити Вознесенівську окружну прокуратуру міста Запоріжжя та Запорізьку обласну прокуратуру.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.08.2021 справу № 908/2472/21 передано на розгляд судді Колодій Н.А.
Позовна заява відповідає вимогам ст.ст. 162, 164, 172 ГПК України, підстави для залишення її без руху, повернення її або відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Відповідно до ч. 1 ст. 12, ч. 1 ст. 250 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами загального або спрощеного позовного провадження. Питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.
Згідно ч. 3 ст. 12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Частиною 5 ст. 12 ГПК України передбачено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 2, 3 ст. 252 ГПК України передбачено, що розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Згідно із ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Частиною 7 ст. 252 ГПК України передбачено, що клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
В силу приписів ч. 13 ст. 8 ГПК України, розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Враховуючи, що предметом спору у даній справі є стягнення з відповідача суми 4878,49 грн., розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, та справа не відноситься до визначеного ч. 4 ст. 247 ГПК України виключного переліку категорій справ, які не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження, суд приходить до висновку, що дана справа є малозначною та може розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження.
Зважаючи, що матеріали позовної заяви містять документи, на які посилається Заступник керівника Вознесенівської окружної прокуратури на підтвердження наведених у позові обставин, суд визнав за можливе проводити розгляд цієї справи в порядку спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання.
Керуючись ст.ст. 12, 176, 234, 247, 250-252 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 908/2472/21 в порядку спрощеного позовного провадження. Присвоїти справі номер провадження 32/132/21.
2. Здійснювати розгляд справи без повідомлення (виклику) учасників справи.
3 . Розгляд справи по суті розпочнеться через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі № 908/2472/21.
4. У порядку підготовки справи до розгляду запропонувати сторонам:
Відповідачу , відповідно до ст. 165 ГПК України, подати до суду у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання даної ухвали суду : відзив на позовну заяву; правовстановлюючі документи; всі докази в підтвердження виникнення спірних правовідносин; письмові пояснення з нормативним та документальним обґрунтуванням своєї правової позиції щодо заявлених позовних вимог; контррозрахунок позовних вимог; листування з позивачем по суті спору (з доказами направлення або вручення вихідної кореспонденції); всі наявні документи, що спростовують позицію позивача; заяву із запереченням проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження (за наявності). Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду направити копію відзиву та доданих до нього документів позивачу, докази направлення/вручення надати суду (додати до відзиву).
Суд зазначає, що відповідно до ч. 9 ст. 165 ГПК України в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Прокурору та позивачу: всі наявні докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги; відповідь на відзив у п`ятиденний строк з дня отримання відзиву (у разі отримання відзиву).
Сторонам надати суду заяви із повідомленням адреси електронної пошти сторін, на яку судом будуть направлятись процесуальні документи у справі.
5. Повідомити учасників справи про дату, час та місце проведення судового засідання шляхом надсилання на їх адреси копії даної ухвали.
Суд наголошує , що копії заяв по суті справи та заяв з процесуальних питань, що подаються до суду, одночасно надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи (докази направлення/вручення цих заяв надаються суду).
Копії документів засвідчуються відповідно до вимог пункту 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003), затвердженої наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55, згідно з яким відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: «Згідно з оригіналом» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Попередити сторони, що відповідно до ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.
За необхідності звернення до суду, подачі процесуальних документів Ви можете направити їх поштою, електронною поштою, скріпивши документ електронним цифровим підписом та за допомогою засобів підсистеми «Електронний суд» .
Контактні дані Господарського суду Запорізької області: веб-сайт https://zp.arbitr.gov.ua; телефони: контакт-центр: 0-800-501-492 (безкоштовно по всій території України).
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5009.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Ухвалу складено та підписано 01.09.2021.
Суддя Н.А.Колодій
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 01.09.2021 |
Оприлюднено | 02.09.2021 |
Номер документу | 99296943 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Парусніков Юрій Борисович
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Колодій Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні