УХВАЛА
01 вересня 2021 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області в складі:
судді - Бібіка О.В.
з участю: секретаря - Гридасової М.Я.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження позовну заяву ОСОБА_1 до Селянського фермерського господарства "Дельта" про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Зміївського районного суду Харківської області від 21.04.2021 було призначено судову почеркознавчу експертизу.
Ухвалою Зміївського районного суду Харківської області від 17.06.2021 задоволено клопотання ОСОБА_1 , а саме, витребувано з Головного управління Пенсійного фонду України оригінал пенсійної справи ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка перебувала на пенсійному обліку в УПФУ Зміївського району; зі Зміївського районного відділу Головного управління державної міграційної служби України в Харківській області ДСМ України заяву на видачу паспорту (Ф-1) ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також будь-які інші наявні документи, у яких містяться зразки підпису вказаної особи; з Селянського фермерського господарство "Дельта" оригінал оскаржуваного договору оренди земельної ділянки №022 від 01.01.2007, кадастровий №6321784500:02:000:03401, що розташована на території Скрипаївської сільської ради Чугуївського району Харківської області, наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва №312, площею 3.6374, в якому містяться зразки підпису ОСОБА_2 .
На виконання ухвали суду 09.07.2021 до суду представником відповідача надано оригінал договору оренди землі № 022 від 01.01.2007 на 10 аркушах.
Ухвалою Зміївського районного суду Харківської області від 13.07.2021 витребувано з відділу обробки даних ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області заяву на видачу паспорту (Ф-1) ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , а також будь-які інші наявні документи, у яких містяться зразки підпису вказаної особи.
26.07.2021 до суду надійшло повідомлення судового експерта Національного наукового центру "Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С.Бокаріуса" № 10787 від 15.07.2021 про неможливість надання висновку експерта.
30.08.2021 на виконання ухвали суду надано оригінал форми № 1 на ім`я ОСОБА_2 .
Учасники справи у судове засідання не з`явилися.
У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо за положеннями ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється (частина друга статті 247 ЦПК України).
Ознайомившись з матеріалами справи, суд дійшов наступного:
У відповідністю з ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. У разі необхідності суд може призначити декілька експертиз, додаткову чи повторну експертизу. При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза). Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну. Питання, які ставляться експерту, і його висновок щодо них не можуть виходити за межі спеціальних знань експерта. Призначений судом експерт невідкладно повинен повідомити суд про неможливість проведення ним експертизи через відсутність у нього необхідних знань або без залучення інших експертів.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 107 ЦПК України, матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.
Клопотання позивача про призначення експертизи мотивоване необхідністю отримання даних, що мають значення для вирішення справи, щодо яких у сторін існує спір.
Суд дійшов висновку про обґрунтованість клопотання та необхідність призначення у справі судової - почеркознавчої експертизи.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Керуючись ст. ст. 103, 104, п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання позивача ОСОБА_1 про призначення судової - почеркознавчої експертизи - задовольнити.
Призначити по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Селянського фермерського господарства "Дельта" про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним - судову почеркознавчу експертизу, на вирішення якої поставити питання:
Чи виконано підпис від імені ОСОБА_2 у договорі оренди земельної ділянки № 022 від 01.01.2007, кадастровий номер 6321784500:02:000:0340, площею 3,6374 га, що розташована на території Скрипаївської сільської ради Чугуївського району Харківської області, в розділі "Реквізити і підписи сторін" особисто ОСОБА_2 чи виконано іншою особою?
Виконання експертизи доручити експертам Національного наукового центру "Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса", яких попередити про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
Для відповіді на поставлене питання направити експертам матеріали цивільної справи № 621/3544/20.
Витрати за проведення експертизи покласти на ОСОБА_1 .
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана в частині зупинення провадження у справі, протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення безпосередньо до Харківського апеляційного суду. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя -
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 01.09.2021 |
Оприлюднено | 01.09.2021 |
Номер документу | 99299962 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Зміївський районний суд Харківської області
Бібік О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні