Ухвала
від 06.09.2021 по справі 910/1346/19
КАСАЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

УХВАЛА

06 вересня 2021 року

м. Київ

Справа № 910/1346/19

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду :

Кролевець О.А. - головуючого, Вронська Г.О., Губенко Н.М.,

розглянувши матеріали касаційної скарги Служби безпеки України

на постанову Північного апеляційного господарського суду від 21.07.2021

(головуючий - Майданевич А.Г., судді - Сулім В.В., Гаврилюк О.М.)

та ухвалу Господарського суду міста Києва від 18.05.2021

(суддя - Котков О.В.)

у справі №910/1346/19

за позовом Служби безпеки України

до Національного антикорупційного бюро України

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - ОСОБА_1

про спростування недостовірної інформації,

ВСТАНОВИВ :

10.08.2021 Служба безпеки України (далі - СБ України) звернулась до Верховного Суду із касаційною скаргою на постанову Північного апеляційного господарського суду від 21.07.2021 та ухвалу Господарського суду міста Києва від 18.05.2021 у справі №910/1346/19.

Перевіривши матеріали касаційної скарги СБ України, Суд дійшов висновку, що слід відмовити у відкритті касаційного провадження з огляду на наступне.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 293 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

За змістом положень ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом.

Стаття 129 Конституції України серед основних засад судочинства визначає забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Аналогічне положення закріплено і в частині першій ст. 17 ГПК України, якою передбачено, що учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Згідно з приписами ч. 1 ст. 304 ГПК України ухвали судів першої інстанції можуть бути оскаржені в касаційному порядку у випадках, передбачених п. 2 ч. 1 ст. 287 цього Кодексу.

Пунктом 2 частини 1 статті 287 ГПК України визначено перелік ухвал суду першої інстанції, на які може бути подано касаційну скаргу після їх перегляду в апеляційному порядку. Зокрема, до таких належать ухвали, зазначені в п. п. 3, 6, 7, 13, 14, 21, 25, 26, 28, 30 ч. 1 ст. 255 цього Кодексу.

У поданій касаційній скарзі СБ України просить скасувати ухвалу Господарського суду міста Києва від 18.05.2021 у справі №910/1346/19, залишену без змін постановою Північного апеляційного господарського суду від 21.07.2021, про відмову у задоволенні заяви про поновлення строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання.

Однак ухвала про поновлення строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання не міститься у переліку ухвал на які згідно із п. 2 ч. 1 ст. 287 ГПК України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, інтереси та (або) обов`язки, мають право подати касаційну скаргу після їх перегляду в апеляційному порядку.

Зважаючи на викладене, Верховний Суд дійшов висновку про відмову у відкритті касаційного провадження на підставі п. 1 ч. 1 ст. 293 ГПК України, оскільки касаційна скарга СБ України у справі №910/1346/19 подана на судові рішення, що не підлягають касаційному оскарженню.

Керуючись статтями 234, 235, 293 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд

УХВАЛИВ :

1.Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Служби безпеки України на постанову Північного апеляційного господарського суду від 21.07.2021 та ухвалу Господарського суду міста Києва від 18.05.2021 у справі №910/1346/19.

2.Копії ухвали надіслати учасникам справи.

3.Надіслати скаржнику касаційну скаргу разом з доданими до неї матеріалами. Копію касаційної скарги залишити у Верховному Суді.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя О. Кролевець

Судді Г.О. Вронська

Н. М. Губенко

СудКасаційний господарський суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення06.09.2021
Оприлюднено08.09.2021
Номер документу99425771
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/1346/19

Ухвала від 06.09.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Кролевець О.А.

Ухвала від 06.09.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Кролевець О.А.

Постанова від 26.07.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Майданевич А.Г.

Постанова від 21.07.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Майданевич А.Г.

Ухвала від 30.06.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Майданевич А.Г.

Ухвала від 22.06.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Майданевич А.Г.

Ухвала від 14.06.2021

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Кролевець О.А.

Ухвала від 07.06.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Майданевич А.Г.

Ухвала від 18.05.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

Ухвала від 11.05.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні