Єдиний унікальний номер 2-2885/11
Номер провадження 22-ц/804/2535/21
Єдиний унікальний номер 2-2885/11 Головуючий у 1 інстанції Черков В.Г.
Номер провадження 22-ц/804/2535/21 Доповідач Агєєв О.В.
У Х В А Л А
про повернення апеляційної скарги
07 вересня 2021 року м. Бахмут
Донецький апеляційний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача Агєєва О.В.,
суддів Космачевської Т.В., Мальованого Ю.М.,
розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 , від імені якого діє адвокат Савенков Олексій Володимирович, на ухвалу Селидівського міського суду Донецької області від 16 липня 2021 року про відмову у скасуванні заходів забезпечення позову у цивільній справі № 2-2885/11 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа ОСОБА_2 , про скасування заходів забезпечення позову,-
В С Т А Н О В И В:
Селидівським міським судом Донецької області 16 липня 2021 року постановлено ухвалу, якою у задоволенні заяви ОСОБА_1 , зацікавлена особа ОСОБА_2 , про скасування заходів забезпечення позову відмовлено.
На вказану ухвалу заявником ОСОБА_1 , від імені якого діє адвокат Савенков О.В., подано апеляційну скаргу, яка разом з матеріалами цивільної справи надійшла до апеляційного суду 02 вересня 2021 року.
Апеляційна скарга, не відповідає вимогам пункту 1 частини 5 статті 357 ЦПК України і підлягає поверненню, оскільки підписана особою, яка не мала право її підписувати.
Згідно частини 3 та пункту 1 частини 4 статті 356 ЦПК України, апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи. До апеляційної скарги додаються довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися.
Відповідно до частини першої статті 58 ЦПК України, сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Згідно з частиною першою статті 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.
У відповідності до частини четвертої статті 62 ЦПК України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність .
Відповідно до частин 1, 2 статті 64 ЦПК України, представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов`язки. Обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії мають бути застережені у виданій йому довіреності або ордері.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 20 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність від 05 липня 2012 року № 5076-VI, під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема: представляти і захищати права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб у суді, органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, громадських об`єднаннях, перед громадянами, посадовими і службовими особами, до повноважень яких належить вирішення відповідних питань в Україні та за її межами.
Згідно з частиною першою статті 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність від 05 липня 2012 року № 5076-VI, адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Згідно з частини другої статті 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність від 05 липня 2012 року № 5076-VI, ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Відповідно до частини третьої статті 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність від 05 липня 2012 року № 5076-VI, повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом.
Відповідно до пункту 4 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги (нова редакція), затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року № 41, ордер, який видається адвокатом, повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.
На підставі підпункту 12.4 пункту 12 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року № 41, назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність .
Отже, в ордері на надання правової допомоги має бути зазначена назва органу, зокрема суду, в якому надається правова допомога адвокатом.
З матеріалів справи вбачається, що апеляційна скарга від імені та в інтересах ОСОБА_1 підписана адвокатом Савенковим Олексієм Володимировичем. До апеляційної скарги представником заявника ордер або довіреність на підтвердження повноважень представляти інтереси ОСОБА_1 в Донецькому апеляційному суді не долучено.
При цьому, до апеляційної скарги представником заявника долучено ордер на надання правової допомоги від 13 липня 2021 року серія АІ № 1132107, з якого вбачається, що адвокат Савенков Олексій Володимирович надає правову допомогу ОСОБА_1 у Селидівському міському суді Донецької області (а.с.45).
Отже, наявний в матеріалах справи ордер на надання правової допомоги ОСОБА_1 від 13 липня 2021 року серія АІ № 1132107, не є, в розумінні наведеного законодавства, документом, що підтверджує повноваження адвоката на представництво в Донецькому апеляційному суді.
Враховуючи, що в матеріалах справи відсутні документи, які б підтверджували повноваження Савенкова О.В. щодо його представництва у Донецькому апеляційному суді та права підпису процесуальних документів, які подаються до суду, суд дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає поверненню, як така, що підписана особою, яка не має права її підписувати.
Аналогічний правовий висновок викладено в постановах Великої Палати Верховного Суду від 05 червня 2019 року у справі № 9901/847/18 та від 03 липня 2019 року у справі № 9901/939/18.
Відповідно до пункту 1 частини 5 статті 357 ЦПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції, якщо апеляційна скарга подана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, або підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
На підставі викладеного, апеляційна скарга ОСОБА_1 , яка підписана адвокатом - Савенковим О.В. підлягає поверненню, у зв`язку з тим, що підписана особою, яка не мала права її підписувати.
При цьому, повернення апеляційної скарги не є порушенням права на справедливий судовий захист та не може вважатися обмеженням права доступу до суду, оскільки не перешкоджає особі повторно звернутися із апеляційною скаргою до апеляційного суду, у тому порядку, який встановлений Законом, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Відповідно до частини 8 статті 357 ЦПК України, копія ухвали про повернення апеляційної скарги надсилається учасникам справи у порядку, визначеному статтею 272 цього Кодексу. Скаржнику надсилається копія ухвали про повернення апеляційної скарги разом з апеляційною скаргою та доданими до скарги матеріалами. Копія апеляційної скарги залишається в суді апеляційної інстанції.
Керуючись ст. 357 ЦПК України, апеляційний суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу подану адвокатом - Савенковим Олексієм Володимировичем, який діє від імені ОСОБА_1 , на ухвалу Селидівського міського суду Донецької області від 16 липня 2021 року про відмову у скасуванні заходів забезпечення позову у цивільній справі № 2-2885/11 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа ОСОБА_2 , про скасування заходів забезпечення позову, разом з доданими до неї документами - повернути особі, яка її подала.
Копію ухвали про повернення апеляційної скарги направити всім учасникам справи, апеляційну скаргу та додані до неї матеріали повернути особі, яка подала апеляційну скаргу.
Роз`яснити заявнику, що повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню із апеляційною скаргою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з дня її підписання та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня її підписання безпосередньо до Верховного Суду.
Судді:
Суд | Донецький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2021 |
Оприлюднено | 09.09.2021 |
Номер документу | 99431084 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Донецький апеляційний суд
Агєєв О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні