Ухвала
від 13.09.2021 по справі 906/672/20
ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

"13" вересня 2021 р. Справа № 906/672/20

Суддя (суддя-доповідач у справі) Північно-західного апеляційного господарського суду Розізнана І.В.

перевіривши матеріали апеляційної скарги Брусилівської селищної ради (правонаступник Ставищенської сільської ради Брусилівського району) на ухвалу Господарського суду Житомирської області про скасування заходів забезпечення позову від 04.08.2021 у справі №906/672/21 (суддя Шніт А.В.)

за позовом Ставищенської сільської ради Брусилівського району

до 1) Селянського (фермерського) господарства "Калина";

2) Високівської сільської ради;

3) Фермерського господарства "Калина"

про визнання протиправними дій державного реєстратора та скасування державної реєстрації права власності ,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 04.08.2021 клопотання Фермерського господарства "Калина" від 23.07.2021 про скасування заходів забезпечення позову, вжитих ухвалою Господарського суду Житомирської області від 22.06.2020 у справі №906/672/20 - задоволено.

Скасовано заходи до забезпечення позову, вжиті ухвалою Господарського суду Житомирської області від 22.06.2020 у справі №906/672/20.

Не погоджуючись з прийнятою судом першої інстанції ухвалою, Брусилівська селищна рада звернулась до Північно-західного апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою в якій просить суд ухвалу Господарського суду Житомирської області від 04.08.2021 скасувати та ухвалити нове рішення, яким позовні вимоги задоволити повністю.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, суддя-доповідач апеляційної інстанції зазначає наступне.

Відповідно до пункту 3 частини 3 статті 258 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.

Відповідно до статті 259 ГПК України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.

Згідно з п.2 ч.3 ст.2 ГПК України основними засадами (принципами) господарського судочинства є, зокрема, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Відповідно до ч.2 ст.13 ГПК України учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом.

Згідно з ч.1 ст.46 ГПК України сторони користуються рівними процесуальними правами.

Комплексний аналіз вищевказаних норм свідчить, що обов`язок надсилання копії апеляційної скарги сторонам у справі, з метою забезпечення їх права ознайомитись з такою апеляційною скаргою, кореспондується з аналогічним обов`язком іншої сторони (або іншого учасника справи) надіслати всім іншим учасникам судового розгляду зазначеної справи копії відзиву з метою забезпечення їх права ознайомитись з цим відзивом, в чому і полягає забезпечення рівності процесуальних прав та обов`язків сторін та інших учасників справи.

Відтак, особа, яка оскаржує судове рішення, повинна надавати суду прямий доказ, який однозначно свідчив би про повідомлення сторін про оскарження особою судових рішень.

Не повідомлена належним чином сторона у справі, як учасник господарського процесу, позбавлена можливості володіти об`єктивною інформацією стосовно руху господарського процесу, що порушує процесуальні права цього учасника, принципи рівності та змагальності сторін, закріплені у ст. 2 ГПК України.

Опис вкладення у цінний лист оформляється відповідно до пункту 3.2.1.2 Порядку пересилання поштових відправлень, затвердженого наказом УДППЗ "Укрпошта" №211 від 12.05.2006, а саме, при прийманні листа (бандеролі) з оголошеною цінністю з описом вкладення працівник зв`язку звіряє вкладення з описом, а також перевіряє відповідність місця призначення, найменування адресата та суми оголошеної цінності, зазначених на відправленні та примірнику опису, розписується на ньому і проставляє відбиток календарного штемпеля.

Як вбачається із матеріалів апеляційної скарги, апелянтом на підтвердження направлення апеляційної скарги відповідачам надано суду апеляційної інстанції фіскальні чеки "Укрпошти".

Відповідно до положень ст. ст. 73, 76, 77 ГПК України, належним та допустимим доказом надсилання іншому учаснику справи копії апеляційної скарги з додатками може вважатися розрахунковий документ встановленої форми, що підтверджує надання послуг поштового зв`язку (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) з надіслання адресату листа з описом вкладення, поданий в оригіналі або в належній чином засвідченій копії. (Дана правова позиція викладена Верховним Судом в ухвалі від 20.02.2020 у справі №910/18384/15).

Таким чином, скаржником не надано належних доказів (листа з описом вкладення) відповідно до ст. 259 ГПК України направлення копії скарги відповідачам.

Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору.

Згідно з ч.2 ст.123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Розмір судового збору, що підлягає сплаті при поданні апеляційної скарги до господарського суду визначено Законом України "Про судовий збір".

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову або у фіксованому розмірі.

Відповідно до ст.7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" встановлено з 1 січня 2021 року прожитковий мінімум для працездатних осіб - 2270,00 грн.

Згідно пп.7 п.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір за подання до господарського суду апеляційної скарги на ухвалу суду становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, при поданні апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції апелянту належало сплатити 2270,00 грн. судового збору.

Оскільки скаржник при зверненні з даною апеляційною скаргою докази сплати судового збору не надав, тому суд вважає за необхідне надати можливість апелянту усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки шляхом надання належних доказів сплати судового збору в розмірі 2270,00 гривень.

При цьому, суд звертає увагу апелянта, на реквізити рахунку для зарахування в дохід бюджету коштів судового збору, сплаченого за розгляд справ Північно-західним апеляційним господарським судом:

Отримувач коштів: ГУК у м.Рiвному/м.Рiвне/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38012494

Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)

Код банку отримувача (МФО): 899998

Рахунок отримувача: UA878999980313151206082017527

Код класифікації доходів бюджету: 22030101

Призначення платежу: *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом __ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), на рішення від ___ (Дата оскаржуваного рішення) по справі ___ (Номер справи), Північно-західний апеляційний господарський суд (назва суду, де розглядається справа).

Окрім того, частинами 1, 3 статті 256 ГПК України встановлено, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, зокрема на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому повного судового рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині 2 статті 261 цього Кодексу.

Як вбачається з матеріалів справи та досліджено судом апеляційної інстанції, Брусилівська селищна рада оскаржила в апеляційному порядку ухвалу Господарського суду Житомирської області від 04.08.2021. Апеляційну скаргу подано 21.08.2021, при цьому в тексті скарги апелянт зазначає, що повний текст оскаржуваної ухвали отримав 10.08.2021. Однак, матеріали справи не містять і скаржником до апеляційної скарги не додано доказів отримання ухвали від 04.08.2021.

Апеляційна скарга подана скаржником з пропуском строку встановленого ст. 256 ГПК України на апеляційне оскарження. Дослідивши текст апеляційної скарги та додатки до неї, суддею не вбачається, що апелянт клопоче про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження, лише зазначає, що оскаржуване рішення отримане скаржником 10.08.2021.

Відповідно до частин 1, 2 статті 119 ГПК України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Згідно з частинами 3, 4 статті 260 ГПК України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Враховуючи викладене, подана апеляційна скарга Брусилівської селищної ради на ухвалу Господарського суду Житомирської області про скасування заходів забезпечення позову від 04.08.2021 у справі №906/672/21 не відповідає вимогам статті 258 ГПК України, оскільки скаржником не додано до апеляційної скарги доказів сплати судового збору, належних доказів направлення скарги відповідачам а також не подано клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження судового рішення.

До апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу (частина 2 статті 260 ГПК України).

Частиною 1 статті 174 ГПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Згідно частини 6 статті 260 ГПК України питання про залишення апеляційної скарги без руху суддя-доповідач вирішує протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги.

З урахуванням наведеного, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу Брусилівської селищної ради на ухвалу Господарського суду Житомирської області про скасування заходів забезпечення позову від 04.08.2021 у справі №906/672/21 без руху на підставі статтей 174, 260 ГПК України, з наданням скаржнику можливості усунути вищенаведені недоліки.

Керуючись статтями 174, 234, 235, 258, 260 ГПК України, Північно-західний апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Апеляційну скаргу Брусилівської селищної ради на ухвалу Господарського суду Житомирської області про скасування заходів забезпечення позову від 04.08.2021 у справі №906/672/21 - залишити без руху.

2. Скаржнику протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки, а саме:

- подати оригінал платіжного документа (квитанції, платіжного доручення, тощо) про сплату судового збору в розмірі 2270,00 гривень;

- подати клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження ухвали Господарського суду Житомирської області про скасування заходів забезпечення позову від 04.08.2021 у справі №906/672/21, вказати поважність причини пропуску;

- подати суду належні докази направлення копії апеляційної скарги (з описом вкладення у лист) відповідачам (відповідні докази подаються до суду в оригіналі).

3. У разі невиконання вимог даної ухвали, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається апелянту.

4. Ухвалу направити апелянту - Брусилівській селищній раді.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею-доповідачем та не підлягає оскарженню.

Суддя Розізнана І.В.

СудПівнічно-західний апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення13.09.2021
Оприлюднено14.09.2021
Номер документу99541851
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/672/20

Ухвала від 28.10.2021

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Розізнана І.В.

Постанова від 28.10.2021

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Розізнана І.В.

Ухвала від 25.10.2021

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Розізнана І.В.

Ухвала від 28.09.2021

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Розізнана І.В.

Ухвала від 13.09.2021

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Розізнана І.В.

Ухвала від 04.08.2021

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Шніт А.В.

Ухвала від 02.08.2021

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Шніт А.В.

Постанова від 12.05.2021

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Саврій В.А.

Ухвала від 19.04.2021

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Саврій В.А.

Ухвала від 10.03.2021

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Саврій В.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні