МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
17 вересня 2021 р. № 400/2564/19 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Птичкіної В.В., ознайомившись з матерілами заяви про розстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі
за позовом:Товариства з додатковою відповідальністю "Миколаївське виробничо-торгівельне взуттєве підприємство "Нико", вул. Гмирьова, 12, м. Миколаїв, 54028, до відповідача:Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020, про:скасування рішення від 29.07.2019 № 20, ВСТАНОВИВ:
Товариство з додатковою відповідальністю "Миколаївське виробничо-торгівельне взуттєве підприємство "НИКО" (далі - позивач) звернулося до суду із заявою, в якій просить розстрочити виконання постанови П`ятого апеляційного адміністративного суду від 14.07.2021 у справі № 400/2564/19 щодо сплати боргу за рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області від 29.07.2019 № 20 про стягнення суми штрафу та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєасну сплату (несвоєчасне перерахуванння) страхувальниками страховаих внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду позивачу рівними частинами з жовтня 2021 року на вісім місяців без нарахування пені та фінансових санкцій згідно з доданим до заяви графіком.
Згідно з частинами першою, третьою, четвертою статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення. Підставою для відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим. Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання самої особи або членів її сім`ї, її матеріальне становище; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 14.07.2021 у справі № 400/2564/19 апеляційні скарги Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, Товариства з додатковою відповідальністю «Миколаївське виробничо-торгівельне взуттєве підприємство «Нико» задовольнені частково, рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 19.10.2020 скасоване; ухвалена у справі постанова, якою визнане протиправним та скасуване рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області від 29.07.2019 №20 в частині застосування до Товариства з додатковою відповідальністю «Миколаївське виробничо-торгівельне взуттєве підприємство «Нико» штрафу у розмірі 132,48 грн. та нарахування пені у розмірі 4 528 грн; у задоволенні решти позовних вимог відмовлено; стягнуто з Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області на користь Товариства з додатковою відповідальністю «Миколаївське виробничо-торгівельне взуттєве підприємство «Нико» судовий збір сплачений за подання позову у розмірі 153 (сто п`ятдесят три) грн. 68 коп.
Зміст постанови П`ятого апеляційного адміністративного суду від 14.07.2021 у справі № 400/2564/19 свідчить про те, що зазначеним судовим рішенням на Товариство з додатковою відповідальністю "Миколаївське виробничо-торгівельне взуттєве підприємство "НИКО" (позивача) жодних зобов`язань не покладалось, жодних грошових сум не стягувалось.
У зв`язку з цим заява позивача про розстрочення виконання постанови П`ятого апеляційного адміністративного суду від 14.07.2021 у справі № 400/2564/19 є очевидно безпідставною.
Про це суд уже зазначав в ухвалі від 17.08.2021, якою повернув аналогічну заяву позивача без розгляду.
Суд вказує, що розстрочення виконання судового рішення можливо лише у разі, якщо таким рішенням на відповідача покладені певні зобов`язання або стягнуті грошові кошти.
У справі № 400/2564/19 Товариство з додатковою відповідальністю "Миколаївське виробничо-торгівельне взуттєве підприємство "НИКО" мало статус позивача. Предметом спору було скасування рішення відповідача.
Суд повторює, що постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 14.07.2021 у справі № 400/2564/19 на позивача не покладалося жодних зобов`язань та жодні грошові суми не стягнуті.
Резолютивна частина цього судового рішення не передбачає заходів його виконання щодо позивача.
У зв`язку з цим суд повторно зазначає про очевидну безпідставність поданої позивачем заяви.
За приписами частини другої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Отже, заяву позивача належить повернути без розгляду як очевидно безпідставну.
Суд також наголошує, що згідно з частиною першою статті 45 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Зловживання процесуальними правами не допускається.
Керуючись статтями 167, 248, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву позивача з доданими матеріалами повернути.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено Кодексом адміністративного судочинства України. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину ухвали суду, або справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням пункту 15.5 Розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.В. Птичкіна
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2021 |
Оприлюднено | 20.09.2021 |
Номер документу | 99681754 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Птичкіна В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні