Справа № 2-Н-281/10
Категорія
Провадження № 6/758/313/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 серпня 2021 року місто Київ
Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді - Ларіонової Н. М. ,
при секретарі судового засідання - Волошиній А. М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві заяву представника заявника - генерального директора Товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал - Іжаковського О.В. про залишення заяви про заміну сторони у справі, шляхом заміни стягувача його правонаступником без розгляду та матеріали справи за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал , боржники: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , про заміну сторони, -
В С Т А Н О В И В :
В жовтні 2020 р. заявник - ТОВ Вердикт Капітал звернувся да суду з заявою про заміну сторони у справі, шляхом заміни стягувача його правонаступником по справі № 2-н-281/10, за судовим наказом про стягнення з боржників ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь ПАТ родовід Банк заборгованості за кредитним договором №_77.1/АК-01320.08.2.
Представник заявника в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, відповідно до вимог закону, через електронну пошту суду надійшла заява про залишення вищевказаної заяви без розгляду.
Інші учасники судового процесу, будучи у встановленому законом порядку повідомленими про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з`явились, про причини неявки суд не повідомили.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов таких висновків.
Приписами частини 1 статті 4 ЦПК України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
Як вбачається з матеріалів справи, розгляд справи по суті не розпочинався, учасники не з`являлись в судові засідання.
Відповідно до ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Відповідно до ст.12 ч.4 ЦПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
Подання заяви про залишення позову (заяви) без розгляду - це форма закінчення справи без ухвалення рішення по суті справи. Зазначена процесуальна дія - це диспозитивне право позивача (заявника), передбачене нормами ЦПК України. При цьому суд не перевіряє підстави подання такої заяви.
Отже, саме по собі подання заяви про залишення позову (заяви) без розгляду не є необґрунтованими діями позивача (заявника), оскільки це є його диспозитивним правом, передбаченим нормами ЦПК України, що не містить обмежень у його реалізації. Крім того, звернення до суду з позовом є суб`єктивним правом саме позивача, гарантованим ст. ст. 55, 124 Конституції України, та безумовним доступом до правосуддя незалежно від обґрунтованості позову.
З огляду на те, що сторона заявника до початку розгляду справи по суті, скориставшись своїм диспозитивним правом, подала заяву про залишення скарги без розгляду, чим реалізувала своє право, передбачене пунктом 5 ч.1 ст.257 ЦПК України, суд вважає за необхідне залишити вищевказану заяву без розгляду. А відтак, заява представника заявника про залишення заяви без розгляду підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.257 ч.1 п.5, 258-260, 261, 353, 354, 447 ЦПК України, п.15.5 розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Заяву генерального директора Товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал - Іжаковського О.В. про залишення заяви про заміну сторони у справі, шляхом заміни стягувача його правонаступником без розгляду - задовольнити.
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт Капітал , боржники: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , про заміну сторони - залишити без розгляду.
Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд м. Києва з подачею апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складання ухвали.
Учасник справи, якому копія ухвали не була вручена в день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Ухвала складена 19.08.2021 р.
СуддяН. М. Ларіонова
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2021 |
Оприлюднено | 21.09.2021 |
Номер документу | 99745035 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Ларіонова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні