Справа № 147/1332/20
Провадження № 2/147/353/21
У Х В А Л А
21 вересня 2021 року смт. Тростянець
Тростянецький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Мудрак А.М.,
з участю секретаря Івасюк А.А.,
позивача ОСОБА_1
представника позивача - адвоката Савченка С.М.,
представника відповідача - адвоката Чоловського О.М.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до приватного сільськогосподарського підприємства Кристал про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою шляхом витребування земельної ділянки,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до приватного сільськогосподарського підприємства Кристал про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою шляхом витребування земельної ділянки.
Згідно з протоколом передачі справи раніше визначеному складу суду від 03.06.2021 у справі № 147/1332/20 (провадження 2/147/353/21) справу передано головуючому судді Мудрак А.М.
04 січня 2021 року позивач ОСОБА_1 подала до суду клопотання про призначення у справі почеркознавчої експертизи, проведення якої просить доручити Вінницькому відділенню Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. На вирішення експерта поставити наступне питання: "Чи виконаний підпис в оригіналі договору оренди землі б/н від 12 січня 2017 року, укладеного між нею та Приватним сільськогосподарським підприємством КРИСТАЛ с.Ілляшівка, в графі Орендодавець ОСОБА_1 чи іншою особою?" Оплату покласти на позивача. Обгрунтовуючи необхідність призначення експертизи позивачем зазначено, що доводи позовної заяви грунтуються на тому, що на вказаний договір позивач не мала волевиявлення та його не підписувала, тому для з`ясування даної обставини необхідні спеціальні знання та проведення почеркознавчої експертизи.
Представник позивача - адвокат Савченко С.М. в доповдення до поданого клопотання вважає за доцільне на вирішення експертів поставити також питання: "Чи виконано підпис в акті прийняття-передачі земельної ділянки від 12.01.2017, який є невід`ємною частиною договору, в графі "земельну ділянку передав" ОСОБА_1 , чи іншою особою?"
Позивач та її представник в підготовчому засіданні заявлене клопотання підтримали в повному обсязі, наполягали на його задоволенні.
Представник відповідача в підготовчому засіданні не заперечив щодо заявленого клопотання.
Суд, заслухавши учасників справи, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 5 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Згідно п.4 ч.5 ст. 12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим кодексом.
Частинами першою та третьою статті 103 ЦПК України визначено, що суд призначає експертизу за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Обґрунтовуючи необхідність призначення експертизи позивач зазначає, що позовні вимоги безпосередньо побудовані на тому, що позивач не підписував договір оренди земельної ділянки, тому для з`ясування даної обставини необхідні спеціальні знання у сфері ідентифікації виконання рукописного тексту.
При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд.
Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом.
Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта.
Враховуючи вищевикладене, для з`ясування обставин, що мають значення для справи та потребують спеціальних знань у галузі почеркознавства, по справі необхідно призначити судову почеркознавчу експертизу.
Згідно п.5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження в справі у випадку призначення судом експертизи.
Оскільки для проведення експертизи потрібен значний час, провадження в справі слід зупинити до отримання результатів експертизи.
Керуючись ст. ст. 103, 259, 260 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Клопотання позивача ОСОБА_1 про призначення судової почеркознавчої експертизи, задовольнити.
Призначити у справі за позовом ОСОБА_1 до приватного сільськогосподарського підприємства Кристал про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою шляхом витребування земельної ділянки, судову почеркознавчу експертизу, на вирішення якої поставити наступне питання:
1.Чи виконаний підпис в оригіналі договору оренди землі б/н від 12 січня 2017 року земельної ділянки кадастровий номер 0524180600:01:003:0034, укладеного між ОСОБА_1 та Приватним сільськогосподарським підприємством КРИСТАЛ с.Ілляшівка, в графі Орендодавець ОСОБА_1 чи іншою особою?
2. Чи виконано підпис в акті прийняття-передачі земельної ділянки від 12.01.2017, який є невід`ємною частиною договору в графі "земельну ділянку передав" ОСОБА_1 , чи іншою особою?
Проведення експертизи доручити експертам Вінницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (21007, м. Вінниця, вул.Батозька, 1).
При проведенні експертизи попередити експертів про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків за ст. ст. 384, 385 КК України.
У розпорядження експертів надати цивільну справу №147/1332/20 за позовом ОСОБА_1 до приватного сільськогосподарського підприємства Кристал про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою шляхом витребування земельної ділянки; оригінал договору оренди землі №б/н від 12.01.2017 укладеній між ОСОБА_1 та приватним сільськогосподарським підприємством Кристал (щодо оренди земельної ділянки з кадастровим номером 0524180600:01:003:0034, атк приймання-передачі земельної ділянки від 12.01.2017.
Витрати, пов`язані з проведенням експертизи, покласти на позивача ОСОБА_1 .
Роз`яснити положення ст. 109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі, а саме, що у разі ухилення учасника справи, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15-ти днів з дня її проголошення.
Суддя А.М.Мудрак
Суд | Тростянецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2021 |
Оприлюднено | 22.09.2021 |
Номер документу | 99771989 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тростянецький районний суд Вінницької області
Мудрак А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні