ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
№ 2а-2067/10/2370
16.06.2010 р. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Гайдаш В.А.,
при секретарі –Зубалію В.Ю.
за участю представників: позивача - не з’явився, відповідача – не з’явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції до Черкаського обласного відділення міжнародного благодійного фонду «СОС-дитяче село –інтернаціональ український комітет»про припинення юридичної особи,-
ВСТАНОВИВ:
Смілянська об’єднана державна податкова інспекція звернулась до суду з адміністративним позовом про припинення юридичної особи –Черкаського обласного відділення міжнародного благодійного фонду «СОС-дитяче село –інтернаціональ український комітет».
Позивач стверджував, що відповідач з вересня 2008 року не подавав звітність до державної податкової служби, що підтверджується довідкою Смілянської ОДПІ від 07.10.2009 року № 17480/15-025.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, не повідомивши суд про причини неявки.
Відповідач письмових заперечень проти позову не подав, в судове засідання представника не направив.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
Черкаське обласне відділення міжнародного благодійного фонду «СОС дитяче село –інтернаціональ український комітет»зареєстроване у Смілянському районному управлінні юстиції 26.12.2002 року.
Благодійна організація –недержавна організація, головною метою діяльності якої є здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства або окремих категорій осіб згідно з цим Законом (ст. 1 Закону України «Про благодійництво та благодійні організації»від 16.09.1997 року № 531/97-ВР (зі змінами та доповненнями) далі за текстом –«Закон № 531/97-ВР»).
Згідно ст. 11 Закону України № 531/97-ВР (зі змінами та доповненнями) ліквідація благодійної організації здійснюється в установленому законодавством порядку.
Відповідно до статті першої Закону України «Про об'єднання громадян»від 16 червня 1992 року № 2460-XII (надалі за текстом –«Закон № 2460-XII») об'єднанням громадян є добровільне громадське формування, створене на основі єдності інтересів для спільної реалізації громадянами своїх прав і свобод.
Стаття третя Закону № 2460-XII визначає громадську організацію як об'єднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів.
Частиною третьою статті 24 Закону № 2460-XII встановлено обов’язок об'єднання громадян, створених ними установ та організацій вести оперативний та бухгалтерський облік, статистичну звітність, зареєструватись в органах державної податкової інспекції та вносити до бюджету платежі у порядку і розмірах, передбачених законодавством.
Відповідно до статті 26 Закону № 2460-XII об'єднання громадян у встановленому порядку подають фінансовим органам декларації про свої доходи та витрати.
Форми, порядок складання та подання фінансової звітності про використання коштів та майна неприбутковими установами й організаціями передбачені Порядком складання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 11.07.97 р.; 233, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.08.97 р. за № 290/2094.
Згідно статті 25 Закону № 2460-XII державний контроль за діяльністю об'єднань громадян здійснюється державними органами у порядку, передбаченому законодавством України. Контроль за джерелами та розмірами надходжень, сплатою податків об'єднаннями громадян здійснюють відповідно фінансові органи та органи державної податкової інспекції.
За даними довідки про взяття на облік платника податків від 06 жовтня 2009 р. № 2632 відповідача взято на облік у Смілянській об’єднаній державній податковій інспекції 28.12.2002 р. за № 107-ГО.
Спеціальним законом, що регулює відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб –підприємців є Закон України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»від 15 травня 2003 року № 755-IV (надалі за текстом –«Закон № 755-IV»).
Відповідно до частини першої статті третьої Закону № 755-IV його дія поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб - підприємців.
Згідно статті 33 Закону № 755-IV юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням органу державної влади, прийнятим у випадках, передбачених законом.
Підстави для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, визначені в статті 38 Закону № 755-IV. До таких підстав належить, зокрема, неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Згідно наданих позивачем до суду доказів, відповідач останній раз подавав звітність до Смілянської ОДПІ за ІІ квартал 2008 року.
Відповідно до п. 17 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04 грудня 1990 року № 509-XII органи державної податкової служби мають право звертатися у передбачених законом випадках до суду із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
З урахуванням наведених норм, а також того, що відповідач не подавав до державної податкової служби податкових декларацій та документів фінансової звітності більше року, суд вважає, що за таких обставин може бути припинена юридична особа взята на податковий облік, навіть з урахуванням того, що вона є громадською організацією.
Такий висновок суду ґрунтується і на правовій позиції, викладеній Вищим Адміністративним Судом України в ухвалі від 17.06.2008 р. № К-37905/06.
З огляду на викладене та враховуючи право органів державної податкової служби на звернення до суду із відповідною заявою (позовною заявою), вважає позовні вимоги обґрунтованим та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 86, 94, 159, 162 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Припинити юридичну особу Черкаське обласне відділення міжнародного благодійного фонду «СОС дитяче село –інтернаціональ український комітет»(20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Перемоги, 28, ідентифікаційний код 26322994), зареєстровану у Смілянському районному управлінні юстиції 26.12.2002 р., у зв'язку з ліквідацією, не пов'язаною з банкрутством юридичних осіб.
Копію цієї постанови направити державному реєстратору Смілянського районного управління юстиції Черкаської області для виконання обов’язків, визначених ст.ст. 38, 40 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців».
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.А. Гайдаш
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.06.2010 |
Оприлюднено | 15.07.2010 |
Номер документу | 9986813 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
В.А. Гайдаш
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні