справа № 570/4424/21
провадження № 1-кс/570/715/2021
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 вересня 2021 року
Слідчий суддя Рівненського районного суду Рівненської області ОСОБА_1 ,
з участю прокурора ОСОБА_2 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_3 ,
розглянувши у закритому судовому засіданні в залі суду в приміщенні Рівненського районного суду Рівненської області (м.Рівне вул.С.Петлюри, 10) клопотання прокурора Рівненської окружної прокуратури ОСОБА_2 по кримінальному провадженню №42021181110000033,
про проведення обшуку,
в с т а н о в и в:
покликаючись нате,що обшукє найбільшдоцільним таефективним способомвідшукання тавилучення речей,які маютьзначення длядосудового розслідування,прокурор просить з метою їх відшукання та вилучення дати дозвіл на проведення обшуку у житлових та нежитлових приміщеннях за місцем фактичного проживання ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1 , з метою відшукання та вилучення документів ТОВ «Городоцький завод «Будматеріали» (код ЄРДПОУ 32940386) та ТОВ «Городоцький завод «Будматеріали і К» код ЄДРПОУ 39586985) або інших суб`єктів господарювання
- щодо видобутку, придбання, перевезення, зберігання, обробки суглинку чи інших корисних копалин;
- щодо експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
- щодо використання земельних ділянок;
- технічні паспорти на транспортні засоби, які використовуються для видобутку суглинку чи інших корисних копалин;
- технічні проекти розробки родовищ;
- накази про призначення керівництва товариства, функціональні посадові обов`язки відповідальних осіб;
- документи щодо працевлаштування працівників, які залучені до видобутку та перевезення суглинку чи інших корисних копалин;
- знаряддя вчинення кримінального правопорушення (транспортні засоби, технічні засоби та устаткування, яке використовується для видобутку, зберігання, перевезення, обробки суглинку чи інших корисних копалин);
- комп`ютерну техніку та інші електронні носії інформації, на яких зафіксовано відомості щодо видобутку, придбання, зберігання або обробки суглинку чи інших корисних копалин.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав з підстав, вказаних у ньому.
Слідчий суддя, заслухавши його пояснення, дослідивши надані матеріали кримінального провадження, вважаючи їх достатніми для винесення рішення, прийшов до таких висновків.
Згідно клопотання, посадові особи ТОВ «Городоцький завод «Будматеріали» (код ЄРДПОУ 32940386, юридична адреса: с.Городок, вул.Барона Штейнгеля, 88 Рівненський район), діючи з корисливих мотивів, в особистих інтересах, всупереч законодавству України організували на території с.Городок Рівненського району, родовищі «Городоцьке» та «Бронницьке» на землях територіальної громади, незаконний видобуток суглинку за відсутності спеціального дозволу на користування надрами, що завдає значної шкоди інтересам держави та з метою забезпечення функціонування вказаної протиправної діяльності вступили у змову із посадовими особами Городоцької об`єднаної територіальної громади, які зловживаючи своїм службовим становищем, сприяють даній діяльності шляхом невжиття будь-яких заходів реагування, внаслідок чого спричинено тяжкі наслідки охоронюваним законом інтересам держави у сфері надрокористування.
05 серпня 2021 року за даним фактом розпочате досудове розслідування за ч.3 ст.240,ч.2ст.364 КК України.
Встановлено, що поряд із місцем протиправного видобутку суглинку знаходиться територія ТОВ «Городоцький завод «Будматеріали» та ТОВ «Городоцький завод «Будматеріали і К» (засновником яких є ОСОБА_4 , а директором ОСОБА_5 ).
Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, видом діяльності цих підприємств є виробництво цегли, черепиці та інших будівельних матеріалів із випаленої глини, при цьому спеціальні дозволи на користування надрами або інші документи на видобуток надр відсутні.
Причетність засновника ТОВ «Городоцький завод «Будматеріали» ОСОБА_4 , директора товариства ОСОБА_5 та голови Городоцької територіальної громади ОСОБА_6 до вчинення кримінального правопорушення також підтверджується показаннями свідків ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 .
Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, об`єкт нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 належить на праві власності ОСОБА_10 , а частина земельної ділянки площею 0,1га - ОСОБА_4 .
Відповідно до клопотання за місцем фактичного проживання ОСОБА_4 знаходяться документи, речі, техніка та знаряддя вчинення кримінального правопорушення, які мають важливе значення для встановлення обставин кримінального провадження.
Фактичною підставою для проведення обшуку є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення його мети. До них, зокрема, можна віднести достатні відомості про те, що предмети, що мають значення для розкриття правопорушення, відомості про обставини його вчинення знаходяться у певному приміщенні або місці чи в якої-небудь особи.
Згідно звимогами ст.98КПК України речовими доказами являються предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, а також зберегли на собі їх сліди та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Відповідно до ст.30 Конституції України кожному гарантується недоторканість житла та не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, зокрема, проведення в них обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду. Згідно ч.1 ст.233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених ч.3 цієї статті. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
Обшук напідставі ухвалислідчого суддіповинен проводитисяв обсязі,необхідному длядосягнення метиобшуку. Обшук та вилучення речей необхідні з метою запобігання їх знищенню, фіксації відомостей про вчинення кримінального правопорушення та вилучення заборонених предметів, які мають значення для досудового розслідування по вказаному кримінальному провадженню.
Відповідно до п.4 ч.5 ст.234КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе 4) відшукувані речі можуть знаходитися у зазначеному в клопотанні приміщенні.
Отже, на думку слідчого судді, стороною обвинувачення не доведено наявність таких підстав для обшуку у житлових та нежитлових приміщеннях за місцем фактичного проживання ОСОБА_4 , тому клопотання прокурора, яке надійшло до суду, не відповідає вимогам КПК України і у його задоволенні слід відмовити.
Ухвала не віднесена до ухвал слідчих суддів, які під час досудового розслідування можуть бути оскаржені в апеляційному порядку /ч.1 ст.309 КПК України/, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді. Разом з тим, враховуючи вимоги ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, якою передбачено право на справедливий суд, позбавлення за даних обставин права на апеляційне оскарження є фактично порушенням принципів рівності всіх перед законом і судом та доступу до правосуддя.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.110, 234 КПК України, слідчий суддя
п о с т а н о в и в:
відмовити у клопотанні.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання.
Слідчий суддя: ОСОБА_1 ОСОБА_11
Суд | Рівненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2021 |
Оприлюднено | 22.12.2022 |
Номер документу | 99948025 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Рівненський районний суд Рівненської області
Кушнір Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні