Справа № 291/1276/20
У К Р А Ї Н А
Ружинський районний суд Житомирської області
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
06 вересня 2021 року
Ружинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого - судді Митюк О.В.,
за участю секретаря - Кащук Л.С.,
представника позивача Руденко З.Б. ,
представника відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в смт.Ружині цивільну справу за позовом
Представника позивача адвоката Руденко Зої Борисівни, яка діє в інтересах ОСОБА_3
до ОСОБА_4 , Ружинського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький)
про визнання свідоцтва про право на спадщину за законом недійсним, про встановлення юридичного факту неправильності актового запису про смерть, внесення змін до актового запису,
встановив:
Позивач ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_4 про визнання свідоцтва про право на спадщину за законом недійсним, мотивуючи позовні вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Малі Нізгунці Ружинського району Житомирської області помер його батько, ОСОБА_5 . Померлий ОСОБА_5 залишив заповіт, яким заповів все своє майно своєму синові - позивачу по справі. Крім того, позивач, як дитина спадкодавця, є його спадкоємцем за законом першої черги. Позивач у визначений законом строк, прийняв спадщину свого батька ОСОБА_5 .. Так, до складу спадщини ОСОБА_5 входить право власності на житловий будинок по АДРЕСА_1 , свідоцтво про право на спадщину за заповітом на який позивач отримав в Ружинській державній нотаріальній конторі 26.10.2006р.. Також до складу спадщини батька позивача входить право на земельну ділянку площею 4.0046 га, яка розташована на території Малонизгорецької сільської ради Ружинського району Житомирської області та призначена для ведення товарного сільськогоподарського виробництва, кадастровий номер 1825284300:01:000:0076.
На даний час позивач через свого представника звернувся до нотаріуса із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину на інше майно батька, а саме: на вищевказану земельну ділянку.
Однак, постановою державного нотаріуса Ружинської державної нотаріальної контори від 02.10.2020р. йому відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, оскільки, як вбачається з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, право власності на зазначену земельну ділянку кадастровий номер 1825284300:01:000:0076 зареєстровано за ОСОБА_4 на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого 20.02.2020р. приватним нотаріусом Ружинського районного нотаріального округу Житомирської області Власюком П.В..
Як таке сталося позивачу невідомо, оскільки він не має доступу до матеріалів спадкових справ.
Незалежно від підстав, на яких ОСОБА_4 приватним нотаріусом видано свідоцтво про право на спадщину за законом на майно ОСОБА_5 , вказане свідоцтво є незаконним, оскільки спадкодавець залишив заповіт, яким заповів все своє майно позивачу, крім того, ОСОБА_4 є онуком спадкодавця і не має пріоритету перед позивачем, як сином спадкодавця, щодо спадкування його майна за законом.
Таким чином, вказані дії, тобто відкриття другої спадкової справи відносно майна одного і того ж спадкодавця та видача свідоцтва про право на спадщину за законом по вказаній спадковій справі, є незаконними, і внаслідок їх на даний час позивач не може в повній мірі реалізувати своє право на спадкування в нотаріальному порядку, а відтак вирішити питання про визнання його права на земельну ділянку в інший спосіб, аніж шляхом звернення до суду, неможливо.
27.05.2021 року представником позивача було подано заяву про доповнення предмету позову, де крім первісної позовної вимоги просить суд встановити юридичний факт неправильності актового запису про смерть № 4 від 15 березня 2006 року, вчинений Малонизгірською сільською радою Ружинського району Житомирської області, в частині запису дати смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 громадянина ОСОБА_5 замість правильної дати ІНФОРМАЦІЯ_1 . Внести зміни до актового запису про смерть № 4 від 15 березня 2006 року . вчиненого Малонизгірською сільською радою Ружинського району Житомирської області, зазначивши дату смерті громадянина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 замість ІНФОРМАЦІЯ_3 , мотивуючи доповнення предмету позову тим, що під час підготовчого судового засідання по даній справі було встановлено, що в актовому записі про смерть батька позивача ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Малі Низгірці Ружинського району Житомирської області , помилково вказана дата смерті - ІНФОРМАЦІЯ_3 замість правильної дати ІНФОРМАЦІЯ_1
Те. що батько позивача помер саме ІНФОРМАЦІЯ_1 , а не ІНФОРМАЦІЯ_3 підтверджується виданим лікарським свідоцтвом про смерть , запис про який вчинено в Журналі реєстрації лікарських свідоцтв про смерть.
Правильна дата смерті ОСОБА_5 , а саме: ІНФОРМАЦІЯ_1 також зазначена в первісному свідоцтві про смерть серії НОМЕР_1 , виданому позивачу ІНФОРМАЦІЯ_1 Малонізгірською сільською радою Ружинського району Житомирської, та на надмогильному надгробку, встановленому на місці поховання ОСОБА_5 на кладовищі в с.Малі Нізгірці Ружинського району Житомирської області.
Ухвалою суду від 28.05.2021 року за клопотанням представника позивача було залучено в якості співвідповідача - Ружинський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Центрально - західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький).
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала з підстав викладених в позові, та просила суд їх задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав, та не заперечував, щодо їх задоволення.
Відповідач - Ружинський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Центрально - західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) в судове засідання не з`явився, подав до суду відзив на позов в якому просить суд виключити відділ ДРАЦ з цивільної справи як співвідповідача, оскільки права позивача ним ніяким чином не порушувались, а залучити відділ ДРАЦ в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
Згідно ч.ч.3, 4 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем; ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому ст.206 цього Кодексу.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити в підготовчому засіданні.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що позивач є спадкоємицею по заповіту, майна свого батька, ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Малі Нізгурці, Ружинського району, Житомирської області, що стверджується:
- паспортом серії НОМЕР_2 виданого на ім`я ОСОБА_3 13.05.1998 року Ружинським РВ УМВС України в Житомирській області (а.с.6);
- свідоцтвом про народження серії НОМЕР_3 виданим 10.02.1973 року Роставицькою сільською радою Ружинського району Житомирської області, згідно якого ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_4 в с.Малі Нізгурці Ружинського району Житомирської області, його батьком вказано - ОСОБА_5 (а.с.54).
ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Малі Нізгунці Ружинського району Житомирської області помер батько позивача ОСОБА_5 , що стверджується виданим, 15.03.2006року Малонізгірською сільською радою Ружинського району Житомирської області свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 , актовий запис №4 (а.с.9).
Статтею 1216 ЦК України передбачено, що спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Спадкування здійснюється за заповітом або за законом, що передбачено ст.1217 ЦК України.
Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261- 1265 цього Кодексу.
Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки ( ст. 1261 ЦК України).
ОСОБА_5 залишив заповіт від 09.03.2006 року, посвідчений секретарем Малонизгірської сілької ради Ружинського району Житомирської області, та внесеного до реєстру за №2, яким заповів все своє майно своєму синові - позивачу по справі. Крім того, позивач, як дитина спадкодавця, є його спадкоємцем за законом першої черги.
Позивач у строк, встановлений ст.1269 ЦК України прийняв спадщину свого батька ОСОБА_5 , що підтверджується матеріалами спадкової справи № 450/2006р., заведеної Ружинською державної нотаріальною конторою відносно майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 (а.с.48-73).
Як передбачено ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Так, до складу спадщини ОСОБА_5 входить право власності на житловий будинок по АДРЕСА_1 , свідоцтво про право на спадщину за заповітом на який позивач отримав в Ружинській державній нотаріальній конторі 26.10.2006р., та зареєстрував в установленому законом порядку, про що свідчить витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно (а.с.11 -12).
Також до складу спадщини батька позивача входить право на земельну ділянку площею 4.0046 га, яка розташована на території Малонизгорецької сільської ради Ружинського району Житомирської області та призначена для ведення товарного сільськогоподарського виробництва, кадастровий номер 1825284300:01:000:0076, право власності спадкодавцю на зазначену земельну ділянку видано на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯА №126104 виданого на підставі розпорядження голови Ружинської районної державної адміністрації №553 від 23.09.2004 року (а.с.10).
Як вбачається з пояснень представника позивача, на даний час позивач через свого представника звернувся до нотаріуса із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину на інше майно батька, а саме: на вищевказану земельну ділянку.
Однак, постановою державного нотаріуса Ружинської державної нотаріальної контори від 02.10.2020р. йому відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, оскільки, як вбачається з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, право власності на зазначену земельну ділянку кадастровий номер 1825284300:01:000:0076 зареєстровано за ОСОБА_4 на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого 20.02.2020р. приватним нотаріусом Ружинського районного нотаріального округу Житомирської області Власюком П.В. (а.с.14-17).
Як вбачається з матеріалів спадкової справи №2/2020 заведеної приватним нотаріусом Ружинського районного нотаріального округу, Власюком П.В. щодо майна ОСОБА_5 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_3 , відповідачу ОСОБА_4 , приватним нотаріусом Ружинського районного нотаріального округу Житомирської області Власюком П.В., 20.02.2020 року видано свідоцтва про право на спадщину за законом на зазначену вище земельну ділянку кадастровий номер 1825284300:01:000:0076, належну спадкодавцю ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.86-112).
Відповідно актового запису про смерть №4 від 15 березня 2006 року наданого на ухвалу суду про витребування доказів від 12.01.2021 року Ружинським районним відділ державної реєстрації актів цивільного стану Центрально - західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький), ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , помер ІНФОРМАЦІЯ_3 у віці 69 років у с.Малі Низгірці Ружинського району Житмоирської області, актовий запис №4, складений ІНФОРМАЦІЯ_1 Виконавчим комітетом Малонизгорецької сільської ради Ружинського району Житомирської області, документ, що підтверджує факт смерті - Лікарське свідоцтво про смерть №75 видане Ружинською райполіклінікою 15.03.06 року (а.с.113-114).
На підставі вищевикладеного судом було встановлено, що в актовому записі про смерть батька позивача ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Малі Низгірці Ружинського району Житомирської області , помилково вказана дата смерті - ІНФОРМАЦІЯ_3 замість правильної дати ІНФОРМАЦІЯ_1
Те. що батько позивача помер саме ІНФОРМАЦІЯ_1 , а не ІНФОРМАЦІЯ_3 підтверджується виданим лікарським свідоцтвом про смерть, запис про який вчинено в Журналі реєстрації лікарських свідоцтв про смерть, де під №75 зазначено ОСОБА_5 , дата смерті, та дата видачі свідоцтва - ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.146-149).
Крім того правильна дата смерті ОСОБА_5 , а саме: ІНФОРМАЦІЯ_1 також зазначена в первісному свідоцтві про смерть серії НОМЕР_1 , виданому позивачу ІНФОРМАЦІЯ_1 Малонізгірською сільською радою Ружинського району Житомирської, та на надмогильному надгробку, встановленому на місці поховання ОСОБА_5 на кладовищі в с.Малі Нізгірці Ружинського району Житомирської області, що підтверджується актом обстеження пам`ячника на території кладовища в с.Малі Низгірці Ружинського району Житомирської області та фотознімком вищевказаного пам`ятника від 05.05.2021 року (а.с.150-151).
Відповідно листа відділу ДРАЦ за №32/22.15-23 від 13.03.2021 року позивачу відмовлено у внесенні змін до актового запису про смерть на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , оскільки заявником разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану не додано доказів, у яких зазначено неправильні, неповні відомості або відомості які підлягають зміні та інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті (а.с.149).
Відповідно до ч. 1 ст. 1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину.
Згідно положень пункту 23 постанови Верховного Суду України №7 від 30.05.2008 року Про судову практику у справах про спадкування свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, в установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Згідно частинам 1 та 10 статті 67 Закону України Про нотаріат свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, встановленому цивільним законодавством, на ім`я всіх спадкоємців або за їх бажанням кожному з них окремо. Свідоцтво про право на спадщину видається після закінчення шести місяців з дня відкриття спадщини, а у випадках, передбачених частиною другою статті 1270 і статтею 1276 ЦК України, - не раніше зазначених у цих статтях строків.
Законом України Про нотаріат , Положенням про Спадковий реєстр, затвердженим наказом Міністерства юстиції України 07.07.2011р. № 1810/5, Порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженим наказом Міністерства юстиції України 22.02.2012р. № 282/20595, передбачено, що спадкова справа заводиться нотаріусом за місцем відкриття спадщини на підставі поданої (або такої, що надійшла поштою) першою, зокрема, заяви (повідомлення, телеграми) про прийняття спадщини.
При заведенні спадкової справи нотаріус за даними Спадкового реєстру перевіряє наявність заведеної спадкової справи, спадкового договору, заповіту.
У разі наявності заповіту нотаріусу подається його оригінал чи дублікат. Повна інформація про заповіт, який було посвідчено іншим нотаріусом, витребовується нотаріусом шляхом направлення запиту.
У разі підтвердження факту заведення спадкової справи іншим нотаріусом нотаріус відмовляє заявнику у прийнятті заяви (іншого документа) та роз`яснює право її подачі за місцезнаходженням цієї справи, а у разі потреби (неправильно визначено місце відкриття спадщини) витребовує цю справу для подальшого провадження.
Номер спадковій справі присвоюється один раз і складається з порядкового номера, за яким вона зареєстрована в книзі обліку і реєстрації спадкових справ, та зазначається через дріб (дефіс) рік, у якому вона заведена.
Спадкова справа підлягає обов`язковій реєстрації у книзі обліку і реєстрації спадкових справ. Алфавітній книзі обліку спадкових справ та у Спадковому реєстрі.
Таким чином, оскільки позивач звернуся до Ружинської державної нотаріальної контори на протязі 6-ти місяців з дня смерті батька ОСОБА_5 , тобто ще в 2006р., і державним нотаріусом була заведена спадкова справа відносно майна вказаного спадкодавця, тому у приватного нотаріуса Ружинського державного нотаріального округу Власюка П.В. не було законних підставі відкривати ще одну спадкову справу відносно майна того ж самого спадкодавця та видавати свідоцтво про право на спадщину за законом іншому спадкоємцю .
Тим більше, у приватного нотаріуса не було підстав видавати свідоцтво про право на спадщину за законом спадкоємцю шостої черги при наявності спадкоємця першої черги за законом, який прийняв спадщину, а тим більше, при наявності заповіту спадкодавця та прийняти спадщини спадкоємцем за заповітом.
Статтею 1301 ЦК України передбачено, що свідоцтво про право на спадщину визнається недійсним за рішенням суду, якщо буде встановлено, що особа, якій воно видане, не мала права на спадкування, а також в інших випадках, встановлених законом.
Як роз`яснено у пункті 27 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року Про судову практику у справах про спадкування , відповідно до статті 1301 ЦК України свідоцтво про право на спадщину може бути визнано недійсним не лише тоді, коли
особа, якій воно видане, не мала права на спадкування, але й за інших підстав, установлених законом. Іншими підставами можуть бути: визнання заповіту недійсним, визнання відмови від спадщини недійсною, визнання шлюбу недійсним, порушення у зв`язку з видачею свідоцтва про право на спадщину прав інших осіб тощо.
Верховний Суд також вказує в своїх правових позиціях на те, що порушення у зв`язку з видачею свідоцтва про право на спадщину прав інших заінтересованих осіб, якими можуть бути спадкоємці за заповітом, є самостійною підставою для визнання свідоцтв про право на спадщину за законом недійсними (постанова від 11.12.2019 у справі № 414/811/17, постанова від 21.01.2020 року у справі № 396/2046/18).
Згідно з ч.ч. 1-4 ст.22 Закону України Про державну реєстрацію актів цивільного стану від 01.07.2010р. внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав.
Відповідно до п.п.2.13, 2.13.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану . їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011р. № 86/5, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14.01.2011р. за № 55/18793. підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є, зокрема, рішення суду про установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану.
Пунктом 2.16.7 вказаних Правил передбачено, що на підставі рішення суду про внесення змін, доповнень або виправлень в актові записи цивільного стану вносяться відповідні зміни, які зазначені в рішенні суду.
Виходячи з того, що рішення суду, яким встановлено неправильність запису в акті громадянського стану є підставою для виправлення такого запису органами реєстрації актів громадянського стану, у резолютивній частині рішення повинно бути зазначено, який запис є неправильним, яким органом реєстрації актів громадянського стану і щодо яких осіб він складений, номер і дата запису та які виправлення, зміни чи доповнення слід до них внести (п.11 Постанови Пленуму Верховного Суду України №12 від 07.07.1995р. Про практику розгляду судами справ про встановлення неправильності запису в актах громадянського стану ).
Пленум Верховного Суду України в Постанові №12 від 07.07.1995р. Про практику розгляду судами справ про встановлення неправильності запису в актах громадянського стану в пункті 2 роз`яснює, що суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення неправильності записів при реєстрації в державних органах актів народження, смерті, одруження, розірвання шлюбу, встановлення батьківства, зміни прізвища, імені та по батькові громадянина в тому разі, коли органами реєстрації актів громадянського стану відмовлено заявникові у внесенні змін до записів у актах громадянського стану або коли з цього приводу є спір між заінтересованими особами (між заявником і особами, інтереси яких може зачепити зміна запису, оскільки у них. у зв`язку з цим, виникнуть певні обов`язки).
Одночасно в п.6 вказаної Постанови Верховний Суд України роз`яснив, що у випадку наявності спору про право (про спадкування, про право власності тощо) питання про встановлення неправильності запису в акті громадянського стану вирішується одночасно із заявленим позовом.
Таким чином, суд вважає, що вказані дії, тобто відкриття другої спадкової справи відносно майна одного і того ж спадкодавця та видача свідоцтва про право на спадщину за законом по вказаній спадковій справі, є незаконними, і внаслідок їх на даний час позивач не може в повній мірі реалізувати своє право на спадкування в нотаріальному порядку, а тому суд задовольняє його позовні вимоги повністю.
Оскільки відповідачі по початку розгляду справи по суті визнали позовні вимоги повністю, тому суд, керуючись положенням ч.1 ст.142 ЦПК України, повертає позивачці з державного бюджету судовий збір у розмірі 50 відсотків , сплачених нею при подачі позову до суду, а саме в сумі 454 грн..
Іншу суму судового збору суд не стягує з відповідачів за клопотанням представника позивача.
Керуючись ст.ст.1216, 1218, 1261-1265, 1296, 1301 ЦК України, ст.ст.12,13,77,81,259,263-265 ЦПК України , Законом України Про нотаріат суд,
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Встановити юридичний факт неправильності актового запису про смерть № 4 від 15 березня 2006 року , вчинений Малонизгірською сільською радою Ружинського району Житомирської області, в частині запису дати смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 громадянина ОСОБА_5 замість правильної дати ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Внести зміни до актового запису про смерть № 4 від 15 березня 2006 року . вчиненого Малонизгірською сільською радою Ружинського району Житомирської області, зазначивши дату смерті громадянина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 замість ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Визнати недійсним свідоцтво про право на спадщину за законом, посвідчене 20 січня 2020 року приватним нотаріусом Ружинського районного нотаріального округу Житомирської області Власюком П.В. на ім`я ОСОБА_4 у спадковій справі №2/2020, внесеного до реєстру за №18, заведеній відносно майна померлого ОСОБА_5 , на земельну ділянку площею 4.0046 га. яка розташована на території Малонизгорецької сільської ради Ружинського району Житомирської області та призначена для ведення товарного сільськогоподарського виробництва, кадастровий номер 1825284300:01:000:0076.
Повернути ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , І.к. НОМЕР_4 , з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при подачі позову до суду відповідно до квитанції №0.0.1867388465.1 від 13.10.2020р., а саме: в сумі 771 грн. 50 коп.(Сімсот сімдесят одна гривня 50 копійок), та відповідно до квитанції №0.0.2142973673.1 від 28.05.2021р., а саме: в сумі 490 грн. 00 коп.(Чотириста дев`яносто гривень 00 копійок).
Повне рішення по справі складено 16 вересня 2021 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається за правилами, що діяли відповідно до ЦПК України в в редакції чинній до 15.12.2017р.
Відомості щодо учасників справи:
Позивач: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , І.к. НОМЕР_4 .
Відповідач: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , адреса тимчасового місця проживання: АДРЕСА_1 , І.к. НОМЕР_5 .
Відповідач: Ружинський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Центрально-західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький), адреса місцезнаходження: 13601, Житомирська область, смт.Ружин, вул.О.Бурди, буд.44 , ідентифікаційний код: 22061769.
Суддя О. В. Митюк.
Суд | Ружинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 06.09.2021 |
Оприлюднено | 30.09.2021 |
Номер документу | 99987271 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ружинський районний суд Житомирської області
Митюк О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні