Справа № 505/2712/20
Провадження № 1-кп/505/272/2021
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.09.2021 року м. Подільськ
Котовський міськрайонний суд Одеської області в складі :
головуючого судді ОСОБА_1
секретаря судового засідання ОСОБА_2
за участю сторін кримінального провадження:
прокурора ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
обвинуваченого ОСОБА_5
потерпілих ОСОБА_6
ОСОБА_7
представника потерпілого адвоката ОСОБА_8
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Подільську Одеської області кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №-12019160180001356, щодо
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Стольнічене Котовського району, республіка Молдавія, громадянина Росії, з середньою освітою, одруженого, фізичної особи підприємця, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
- обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.135 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Обвинувачений ОСОБА_5 13 жовтня 2019 року приблизно о 20год. 00хв., після скоєння ним дорожньо-транспортної пригоди, а саме після наїзду керованого ним автомобіля «Opel Frontera», реєстраційний номер НОМЕР_1 , на пішохода ОСОБА_9 , виник раптовий злочинний умисел на не надання допомоги особі, яку він своїми діями поставив в безпечне для життя положення, та зникнення з місця вчиненого злочину з метою уникнення відповідальності за скоєне кримінальне правопорушення.
Реалізуючи свій злочинний умисел, у зазначений день та час ОСОБА_5 , у порушення вимог п.2.10 «Правил дорожнього руху» України (введені в дію 01.01.2002 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №-1306 від 10.10.2001), згідно з якими водій зобов`язаний:
п.2.10. «У разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов`язаний:
а) негайно зупинити транспортний засіб і запишатися на місці пригоди;
б) увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки відповідно до вимог пункту 9.10 цих Правил;
в) не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність бо пригоди;
г) вжити можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим, викликати карету швидкої медичної допомоги, а якщо це неможливо, звернутися за допомогою до присутніх і відправити потерпілих до лікувального закладу;
г) у разі неможливості виконати дії, перелічені в підпункті "г" пункту 2.10 цих Правил, відвести потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки; у лікувальному закладі повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу (з пред`явленням посвідчення водія або іншого документа, який посвідчує особу, реєстраційного документа на транспортний засіб) і повернутися на місце пригоди;
д) повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи підрозділ міліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття працівників міліції;
е) вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати об`їзд місця пригоди;
навмисно не залишився на місці події, заходів для надання медичної допомоги потерпілому не прийняв, швидку медичну допомогу для надання первинної допомоги потерпілому не викликав, в органи поліції про дорожньо-транспортний випадок не повідомив, прізвища й адреси очевидців події не записав, заходів до забезпечення схоронності слідів події не прийняв, а зник з місця пригоди, чим залишив без допомоги потерпілого ОСОБА_10 , який отримав тяжки тілесні ушкодження, та перебував у небезпечному для життя стані, і був позбавлений можливості вжити заходів до самозбереження, внаслідок безпомічного стану, хоча повинен надати йому допомогу, при тому, що сам поставив потерпілого в небезпечний для життя стан.
Дії ОСОБА_5 кваліфіковані зач.1ст.135КК України,як завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані, і позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження в наслідок безпорадного стану, якщо той, хто залишив без допомоги, сам поставив потерпілого в небезпечний для життя стан.
В судовомузасіданні потерпілі ОСОБА_6 та ОСОБА_7 заявили про відмову від обвинувачення ОСОБА_5 за ч.1 ст.135 КК України, та просять кримінальне провадження за даною статтею закрити, оскільки не бажають підтримувати дане обвинувачення.
ОСОБА_5 не заперечував проти закриття кримінального провадження з цих обставин, та пояснив суду, що вину в скоєному правопорушенні за ознаками ч.1 ст.135 КК України визнає повністю, кається у скоєному, просить пробачення у потерпілих.
Прокурор висловив думку про можливість задоволення клопотання потерпілих в зв`язку з відмовою від обвинувачення.
Представник потерпілих адвокат ОСОБА_8 висловив думку про можливість задоволення клопотання потерпілих, в зв`язку з їх відмовою від обвинувачення.
Захисник ОСОБА_4 також висловив думку про можливість задоволення клопотання потерпілих, в зв`язку з їх відмовою від обвинувачення.
Вислухавши думки учасників процесу, суд вважає доцільним кримінальне провадження в частині обвинувачення ОСОБА_5 за ч.1 ст.135 КК України закрити з огляду на наступне.
Згідно з ч.4 ст.26 КПК України, відмова потерпілого, а у випадках, передбачених цим Кодексом, його представника від обвинувачення є безумовною підставою для закриття кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.
Згідно із ч.1 ст.477 КПК України кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.135 КК України, відноситься до кримінального провадження у формі приватного обвинувачення, яке може бути розпочато лише на підставі заяви потерпілого.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.284 КПК України кримінальне провадження закривається у разі, якщо потерпілий відмовився від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
У відповідності до ч.7 ст.284 КПК України якщо обставини, передбачені пунктами 5, 6, 7, 8, 9 частини першої цієї статті, виявляються під час судового провадження, а також у випадку, передбаченому пунктами 2, 3 частини другої цієї статті, суд постановляє ухвалу про закриття кримінального провадження.
Враховуючи те, що потерпілі відмовилися від обвинувачення, суд приходить до висновку, що кримінальне провадження в частині обвинувачення ОСОБА_5 за ч.1 ст.135 КК України слід закрити у зв`язку із відмовою потерпілих від обвинувачення у формі приватного обвинувачення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.26, 284, 477 КПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Кримінальне провадження №-12019160180001356 від 14.10.2019 в частині обвинувачення ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,уродженця с.Стольнічене,Котовського районуМолдавської ССР, заознаками кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.1ст.135КК України-закрити,на підставіп.7ч.1ст.284КПК України-відмова потерпілих ОСОБА_6 та ОСОБА_7 від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Одеського апеляційного суду через Котовський міськрайонний суд Одеської області, протягом 7 днів з моменту її проголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Котовський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 100017444 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами |
Кримінальне
Котовський міськрайонний суд Одеської області
Івінський О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні