Провадження № 1-в/537/109/2021
Справа № 1-131/11
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.09.2021 Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі: головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду заяву ОСОБА_4 про погашення судимості,-
встановив:
ОСОБА_4 звернувся до Крюківського районного суду міста Кременчука Полтавської області із клопотанням про вирішення питання щодо можливості постановлення рішення щодо погашення судимості останнього.
В судове засідання засуджений ОСОБА_4 не з*явився по невідомій суду причині, про час слухання справи, був належним чином повідомлений .
Прокурор у судовому засіданні заперечував, щодо задоволення даного клопотання, посилаючись на відсутність законних підстав для погашення судимості. Суд не розглядає питання про погашення судимості.
Заслухавши прокурора, дослідивши матеріали клопотання, суд приходить до висновку, що у задоволенні клопотання слід відмовити з наступних підстав.
Відповідно до вимог статтей88,89 КК Українипогашення судимостінастає автоматично (без будь-якого рішення) за збігом визначеного в законі строку після фактично відбутого покарання, але за умови, що особа протягом такого строку не вчинить нового злочину.
Погашення судимості означає, що судимість особи втратила своє правове значення і така особа в подальшому не може зазнавати право обмежень кримінально-правового і загальноправового характеру.
Судимість має строковий характер. Закон визначає, коли вона виникає (з дня набрання законної сили обвинувальним вироком), та встановлює підстави й припинення. Такими підставами є погашення судимості та її зняття. Як погашення, так і зняття судимості пов`язані зі спливом певних термінів, протягом яких особа повинна перетерпіти негативні наслідки та своєю поведінкою довести остаточне виправлення.
Припинення судимості анулює всі кримінально-правові та загальноправові наслідки засудження та призначення покарання. Особа, судимість якої погашена або знята, вважається такою, яка раніше злочину не вчиняла, покарання не відбувала. Вона не зобов`язана будь-де вказувати про вчинення нею в минулому злочину та призначення за нього покарання, не повинна відчувати жодних негативних наслідків колишньої судимості. Врахування погашеної чи знятої судимості при вирішенні будь-яких питань, у т.ч. і при характеристиці особи, суперечить самій суті інституту припинення судимості і є неприпустимим.
Погашення судимості є типовим і найбільш поширеним способом її припинення. При цьому особа втрачає статус судимого без будь-яких своїх додаткових зусиль, без прийняття спеціального рішення з цього приводу державним органом. Автоматичне погашення судимості випливає безпосередньо із КК.
Для того щоб судимість виявилася погашеною, необхідним є дотримання встановлених в КК умов, які диференційовані з урахуванням ступеня тяжкості вчиненого злочину, виду призначеного покарання, застосування звільнення від відбування покарання з випробуванням. Однак неодмінно вимагається, щоб з моменту набуття чинності обвинувальним вироком, яким засудженому призначене покарання, пройшов певний строк.
Згідно з ч.1ст.539 КПК України, питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотання (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Судом встановлено, що вироком Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 15.02.2011 року ОСОБА_4 засуджено за ч.,2,3 ст.185 КК України до покарання у виді 5років позбавлення волі з іспитовим строком на підставі ст. 75,76 ККУкраїни на 2 роки.
Ухвалою Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області від 26.03.2013 року ОСОБА_4 було звільнено від відбування покарання, призначеного вироком Крюківського
районного суду м.Кременчука Полтавської області від 15.02.2011 року в зв*язку з закінченням іспитового строку. Тим самим підтверджує, що його звільнено від покарання по закінченню строку.
Згідно ізст.91КК України якщо особа після відбуття покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі зразковою поведінкою і сумлінним ставленням до праці довела своє виправлення, то суд може зняти з неї судимість до закінчення строків, зазначених у статті 89 цьогоКодексу. Зняття судимості до закінчення строків, зазначених у статті 89 цьогоКодексу, не допускається у випадках засудження за умисні тяжкі та особливо тяжкі, а також корупційні кримінальні правопорушення. Зняття судимості допускається лише після закінчення не менш як половини строку погашення судимості, зазначеного у статті 89 цьогоКодексу. Порядок зняття судимості встановлюється Кримінальним процесуальним кодексом України.
Відповідно до п.7 Постанови Пленуму Верховного Суду України №16 від 26.12.2003 року «Про практику застосування судами України законодавства про погашення і зняття судимості» погашення і зняття судимості є різними формами припинення стану судимості. Воно можливе лише за наявності передбаченихст.55КК України1960року чи статтями 89,108 КК України 2001 року(2341-14) підстав і за умови, що особа протягом строку погашення судимості не вчинить нового злочину. Погашення судимості не потребує посвідчення спеціальним рішенням суду чи іншим документом.
Згідно із ст. 12 КК України засуджений за вчинення особливо тяжких злочинів і відповідно до вимог ст. 89 КК України, судимість за їх вчинення буде погашена, якщо він протягом восьми років з дня відбуття покарання не вчинить нового злочину.
Отже, в даному випадку відсутні всі підстави для погашення судимості ОСОБА_4 , у зв`язку з чим у задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючись ст.ст.89,91 КК України, ст.ст.369-372,538 КПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_4 про погашення судимості.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
На ухвалу суду може бути подано апеляційну скаргу до Полтавського апеляційного суду. Апеляційна скарга подається через Крюківський районий суд м.Кременчука Полтавської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Крюківський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 100047591 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Крюківський районний суд м.Кременчука
МАХАНЬКОВ О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні