Справа № 947/17455/20
Провадження № 1-кс/947/13318/21
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04.10.2021 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , захисника підозрюваного адвоката ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву захисника підозрюваного ОСОБА_5 адвоката ОСОБА_4 про відвід слідчого судді Київського районного суду міста Одеси ОСОБА_6 у провадженні по справі №947/17455/20, 1-кс/947/13170/21,
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається із заяви про відвід, в провадженні слідчого судді Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_6 знаходиться клопотання слідчого про встановлення строку ознайомлення з матеріалами кримінального провадження №12019160000001111.
Адвокатом ОСОБА_4 , в інтересах підозрюваного ОСОБА_5 , в письмовій формі було подано заяву про відвід слідчого судді ОСОБА_6 ..
Обґрунтовуючи заяву про відвід заявник посилається на те, що слідчим суддею ОСОБА_6 22.09.2021 року прийнято рішення про відмову у задоволенні скарги сторони захисту про скасування повідомлення про підозру ОСОБА_5 в рамках кримінального провадження №12019160000001111. Вказане рішення слідчого судді було оскаржене захисником до Одеського апеляційного суду, апеляційна скарга на даний час не розглянута. У зв`язку з чим, на думку сторони захисту, виникає сумнів, що при розгляді вказаного клопотання у слідчого судді Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_6 може виникнути неупереджене ставлення до розгляду клопотання, оскільки від наслідків його розгляду залежить чи буде розглянута 11.10.2021 року Одеським районним судом скарга адвоката ОСОБА_4 на ухвалу слідчого судді ОСОБА_6 від 22.09.2021 року.
Захисник ОСОБА_4 в судовому засідання заяву про відвід підтримав у повному обсязі та просив задовольнити.
Прокурор в судовому засіданні заперечував проти задоволення заяви, вказавши, що сторона захисту зловживає своїми правами, затягує ознайомленню з матеріалами кримінального провадження, у зв`язку з чим, просив відмовити у задоволенні заяви про відвід.
Підозрюваний ОСОБА_5 в судове засідання не з`явився, про дату та час розгляду клопотання був повідомлений.
Слідчий суддя був повідомлений про судовий розгляд заяви про відвід, будь-яких пояснень не надав.
Дослідивши заяву про відвід, вислухавши думку учасників процесу, слідчий суддя приходить до наступного переконання.
Відповідно до ст.75 КПК України слідчий суддя,суддя абоприсяжний неможе братиучасть укримінальному провадженні: 1) якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, близьким родичем чи членом сім`ї слідчого, прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, заявника, потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача; 2) якщо він брав участь у цьому провадженні як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, слідчий, прокурор, захисник або представник; 3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах провадження; 4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості; 5) у випадку порушення встановленогочастиною третьою статті 35КПК України порядку визначення слідчого судді, судді для розгляду справи.
Згідно ст. 80 КПК України, відвід повинен бути вмотивованим.
Згідно п. п. 49, 50 рішення ЄСПЛ у справі «Білуха проти України», відповідно до усталеної практики Суду наявність безсторонності відповідно до п. 1 ст. 6 повинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності (див., серед іншого (inter alia), рішення у справі "Фей проти Австрії" (Fey v. Austria) від 24 лютого 1993 року, пп. 27, 28 and 30; рішення у справі "Ветштайн проти Швейцарії" (Wettstein v. Switzerland), N 33958/96, п. 42, ЄСПЛ 2000-XII). У кожній окремій справі слід вирішувати, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, що свідчать про небезсторонність суду (див. рішення у справі "Пуллар проти Сполученого Королівства" (Pullar v. United Kingdom), від 10 червня 1996 року, п. 38).
Стосовно суб`єктивного критерію, особиста безсторонність суду презумується, поки не надано доказів протилежного (див. вищевказане рішення у справі «Ветштайн проти Швейцарії» (Wettstein v. Switzerland), пункт 43).
Відповідно до ст. 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддя зобов`язаний своєчасно, справедливо та безсторонньо розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства, додержуватися присяги судді та дотримуватися правил суддівської етики.
Слідчий суддя зазначає, що в ході судового розгляду заяви про відвід не встановлено існування обставин, які б викликали сумнів у неупередженості слідчого судді ОСОБА_6 , та які б, в свою чергу, унеможливлювали б винесення слідчим суддею об`єктивного судового рішення, а відтак, заявлений відвід не містить належних, конкретних та підтверджених даних, які б свідчили про наявність передбачених чинним законодавством підстав для його задоволення.
Так, наявність на розгляді в Одеському апеляційному суді апеляційної скарги сторони захисту на ухвалу слідчого судді Київського районного суду м. Одеси про відмову у задоволенні скарги на повідомлення про підозру, ніяким чином не може свідчити про упереджене ставлення слідчого судді при розгляді клопотання про встановлення строків на ознайомлення.
На підставі викладеного, слідчий суддя приходить до переконання, що заявлений відвід не містить належних та підтверджених даних, які б свідчили про наявність передбачених чинним законодавством підстав для його задоволення, тому у задоволенні заяви про відвід слідчого судді ОСОБА_6 слід відмовити.
Таким чином, керуючись ст.ст. 75, 80 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви захисника підозрюваного ОСОБА_5 адвоката ОСОБА_4 про відвід слідчого судді Київського районного суду міста Одеси ОСОБА_6 у провадженні по справі №947/17455/20, 1-кс/947/13170/21 відмовити.
Згідно ст. 309 КПК України, ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2021 |
Оприлюднено | 01.02.2023 |
Номер документу | 100131912 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Кримінальне
Київський районний суд м. Одеси
Федулеєва Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні